Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Woody Allen nezahálí. V jeho Dekameronu se objeví Baldwin i Eisenberg

Newyorský neurotik natáčí další novinku. Snímek The Bop Decameron navazuje na Woodyho romantické komedie a zároveň po Londýně, Barceloně a Paříži pokračuje v turné po evropských městech.

Nenapodobitelný americký režisér Woody Allen, Zdroj: youtube.com

Tentokrát se točí v Římě a Woody Allen do hlavních rolí obsadil plejádu známých jmen. „Točím tam, kde mi to zaplatí,“ vysvětlil Allen s humorem, proč už méně pracuje na domovském Manhattanu. Novou komedií, která se bude skládat ze čtyř segmentů, chce vzdát hold slavným italským povídkovým filmům ze 60. let jako Včera, dnes a zítra nebo Boccacio 70, na který odkazuje už svým názvem.

Čtěte více: Je úžasné pracovat v Římě, chválí si Allen

V jednom z příběhů se Allen po šesti letech vrací před kameru jako herec. S Judy Davis (Barton Fink) vytvoří pár Američanů cestujících do Říma, aby poznali rodinu italského nastávajícího (Flavio Parenti) své dcery (Alisson Pill).

Ve druhé povídce se setkáme s Alecem Baldwinem, zde ovšem nikoli jako s šéfem televizních scenáristů, nýbrž v roli architekta, který spolu s několika přáteli přijel do Říma obdivovat architektonické skvosty. Společnost mu budou dělat i Jesse Eisenberg a Ellen Page.

FOTO: Penélope Cruz ve filmu Vicky Cristina Barcelona

Dojde i na Penélope Cruz, Zdroj: distributor filmu

Ve třetím příběhu bude hrát prim Ital Roberto Benigni, známý ze svého autorského hitu Život je krásný ověnčeného Oscary nebo jako padouch Detritus z Asterixe a Obelixe.

Benigni se představí jako průměrný muž, který je omylem zaměněn za filmovou hvězdu a je na něj upřena pozornost bulvárních médií. Poté, co pravda vyjde najevo, si ho novináři přestanou všímat a Benigni dělá všechno pro to, aby se znovu stal předmětem jejich zájmu. Takže si například svlékne kalhoty na slavné ulici Via Veneto.

Čtvrté vyprávění představí novomanžele (italští herci Alessandro Tiberi a Alessandra Mastronardi), kteří jedou do Říma navštívit příbuzné, ale dvojice se v rušném velkoměstě ztratí. Ve filmu se také objeví španělská hvězda Penélope Cruz, z domácích herců pak kráska 80. let Ornella Mutti nebo Sergio Rubini, kterého u nás známe jako věrného sluhu Hraběte Monte Crista z televizního zpracování s Gérardem Depardieu.

Bop Decameron

Komedie
Španělsko / USA, 2012

Režie: Woody Allen
Hrají: Jesse Eisenberg, Ellen Page, Woody Allen, Penélope Cruz, Alec Baldwin, Roberto Benigni, Greta Gerwig, Alison Pill, Judy Davis, Ornella Muti, Riccardo Scamarcio, Maricel Álvarez, Flavio Parenti, Sergio Rubini, Vinicio Marchioni, Massimo Ghini, Antonio Albanese

Premiéra v ČR: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Woody Allen nezahálí. V jeho Dekameronu se objeví Baldwin i Eisenberg