Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ellen Page: Z Kanady až do Hollywoodu

Redakce

Redakce

23. 7. 2010

Nejspíš ji znáte jako tu těhotnou puberťačku z filmu Juno. Od roku 2007, kdy s tímto hitem lámala rekordy, nevzala ale nová hvězda  lukrativní role. Bylo dlouho ticho po pěšině. Až letos na sebe opět výrazně upozorní po boku Leonadara DiCapria.

Ellen Page ve filmu Počátek, Zdroj: distributor filmu

I když v Kanadě je už herečka z Halifaxu známým zbožím, Američané tuto mladou dívku teprve oťukávají. Již po škole (v 16ti letech) se Ellen sama odstěhovala do Toronta, aby započala svou hereckou kariéru. Nyní ve svých 23 letech se vrací zpět do své domoviny v Kanadě a přiznává, že teprve teď si opravdu cení krásy této země a nemá zatím v plánu se stěhovat do Hollywoodu jako jiné hvězdy.

Stará (nová) dobrá Ellen

První výraznou rolí byla mladinká naivní dívka, která se na internetu seznámí s charismatickým, ale pedofilním fotografem ve filmu V pasti. Pak následoval hit Juno. Tato nejvýraznější hereččina role ji vynesla nominaci na Oscara a cenu Emmy. Velký humbuk kolem tohoto filmu Ellen donutil na chvíli vypnout.

Ellen ve filmu Juno

Na pár měsíců se tedy odmlčela a odjela do ekologické vesničky Lost Valley v Oregonu, USA. Zde se více zblížila s přírodou a naučila se žít ekologičtěji a jednodušeji. Popisuje, jak kupříkladu svou moč užívala jako hnojivo, nebo situaci, kdy pro trochu tepla se celý den učila rozdělávat oheň třením dřívek. ,,Až teprve tam jsem opravdu ocenila a pochopila Toma HankseTrosečníkovi, to pitomé dřevo vás opravdu donutí zhubnout,“ dodává s úsměvem.

V debutu Drew Barrymore

Díky fenomenálnímu úspěchu Juno si Ellen může role již vybírat, což je snem každého pracujícího herce. V roce 2009 si zahrála v ne moc povedeném režiserském debutu Drew Barrymore Vyfič!. Herečka se však při natáčení na kolečkových bruslích královsky bavila. Další, již o trochu zajímavější snímek, je psychologické thriller Peacock, kde hrála ve výjevech z minulosti hlavního hrdiny.

Ellen ve filmu Vyfič! s Drew Barrymore

Ellen je už na první pohled velice obyčejná holka. Sama vyznává co nejjednodušší oblečení a k tomu nejlépe tenisky. Když jako mladá cestovala a točila po Evropě, místo toho, aby šla na párty, tak raději popadla kolo a poznávala tamější krajinu. Byla vychovávaná jako každé normální dítě s tím, že občas někde hrála. ,,V jedenácti jsem nechodila na hodiny zpěvu a nebyla jsem snobskými rodiči posílána na konkurzy v Kalifornii.“

I Leo s ní točí

Nejnovějším příspěvkem do kinematografie je Ellenina role po boku toho, jak sama říká, zatraceně nejlepšího herce Hollywoodu Leonarda DiCapria. S Leem si měli hodně co říct, co se týče ekologie a šetrnějšího přístupu k životu. Nerada také přiznává fakt, že na střední měla jeho fotku vylepenou ve skřínce. Spojením těchto dvou a napínávého sci-fi žánru může vzniknout docela dobrá podívaná. Film Počátek u nás měl premiéru 22.července a jeho rozpočet se prý vyšplhal až na neuvěřitelných 200 miliónů dolarů.

Můžeme tedy říci, že až na jeden nepovedený bruslařský kousek si tato drobounká Kanaďanka vybírá role zajímavé, mnohdy až podivínské, takže nudit se s ní nejspíš nebudete. Ovšem ručit za kvalitu filmu, to je už věc druhá. Snad v budoucnu překvapí ještě podivnějšími postavami než doteď.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ellen Page: Z Kanady až do Hollywoodu