Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Velikonoce 2011 v kině? I tak se dá strávit jarní svátek!

Veronika Jílková

Veronika Jílková

20. 4. 2011

Malování vajíček, pletení pomlázky, pečení beránka a koledování. To vše patří k Velikonocím. Filmoví fanoušci by ale také rádi usedli do kina. Na co se tedy mohou těšit?

Rio (USA, 2011)

Tyhle filmové Velikonoce budou pořádně exotické, Zdroj: distributor filmu

Příběh ojedinělého papouška Blu, který je tak výjimečný, až divný. Svého druhu je navíc jediný, který neumí létat, ale zato si dokáže vyčistit zuby nebo uvařit kávu. Jednou zjistí, že existuje ještě druhý modrý papoušek ara a žije v daleké Brazílii. A právě sem se se svou paničkou Lindou vydá za dobrodružstvím. Blu se dostává do víru karnevalu v Rio de Janeiru, naučí se létat a s papoušicí Perlou je unesen. Najde cestu zpět ke své milované Lindě, se kterou tvoří nerozlučnou dvojici?

Máma mezi Marťany (USA, 2011)

I Marťané potřebují maminky, aby se někdo staral o jejich malé potomstvo. Jak k tomu ovšem přijde devítiletý Milo? Lásku ke své matce poznává až ve chvíli, kdy je unesena právě pro potřeby Marťanů. Aby ji zachránil, musí podniknout výpravu do vesmíru na lodi, kde se ukrývá jako černý pasažér. Následně poznává komplikovanou planetu a její postupné ovládnutí nemilosrdnou vůdkyní, seznamuje se s pozemšťanem Gribblem a marťankou Ki a společně s nimi se snaží najít cestu zpátky ke své mamince.

Neznámý (USA / Velká Británie / Německo / Francie, 2011)

Liam Neeson, který ztvárňuje Dr. Martina Harrise, svádí boj o svou identitu a zároveň o holý život. Po autonehodě se probere z komatu v Berlíně a zjistí, že ho jeho vlastní žena vůbec nepoznává a jeho identitu si přivlastnil úplně cizí muž. Úřady mu nevěří a ignorují ho. Je pronásledován nájemnými vrahy a naprosto sám. Jak daleko je ovšem schopný zajít, aby našel svou identitu a odkryl celou pravdu?

Vřískot 4 (USA, 2011)

Dewey a Gale jsou nyní manželé a společně se s její sestřenicí Jill, tetou Kate a celým městečkem Woodsboro dostávají opět do vřískavého nebezpečí. Čtvrté pokračování s Wesem Cravenem, otcem slasher hororů, je zpět!

Zkus mě rozesmát (USA, 2011)

Plastický chirurg Danny si začne užívat s mnohem mladší učitelkou a využije svoji asistentku, aby předstírala, že je jeho ex-manželka, aby tak mohl zamaskovat lehkomyslnou lež. Ale každá pravda jednou vyjde na povrch. Takže ve chvíli, kdy se do tohoto plánu zahrnou i děti asistentky, se začne Dannymu vše vymykat z rukou. Jeden výlet na Havaj pak změní život všech.

Láska a jiné závislosti (USA, 2011)

Maggie, která trpí Parkinsonovou nemocí, při jednom ze svých vyšetření pozná Jamieho Randalla, jenž je dealerem viagry. Jeho šarm ji okouzlí natolik, že postupně mezi nimi vznikne vztah, který je sice romantický, ale dost nekonvenční. Oba dva se pomalu poznávají a objevují novou drogu: lásku.

Jsem číslo čtyři (USA, 2011)

John Smith je na útěku před nepřáteli, kteří usilují o jeho život. Neustálé změny identity a stěhování z města do města, společně se svým ochráncem Henrim, ho přivádí vždy na pozici nováčka. V malém městečku v Ohiu se později seznámí se svou první láskou, objeví nové schopnosti a nachází nová spojení s ostatními, kteří mu pomáhají zvládat jeho neuvěřitelný osud.

Další filmy, které se v kině stále promítají, je například snímek Hlavně nezávazněNatalií Portman a Ashtonem Kutcherem, animovaný film Rango nebo oscarová Králova řeč či Černá labuť.

Zkrátka bude radost strávit letošní Velikonoce právě v kině.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velikonoce 2011 v kině? I tak se dá strávit jarní svátek!