×
TOPZINE.cz

V Uherském Hradišti odstartovala 39. Letní filmová škola. Co nabídne?

FOTO: TK k zahájení letošní LFŠ
Zdeněk Uher, Radana Korená, Iva Hejlíčková, Jan Jílek na zahajovací tiskové konferenci. Foto: David Kumermann

Včera, 26. července, v Uherském Hradišti započala proslulá Letní filmová škola. Návštěvníci se mohou těšit z několika žánrových snímků, kvalitní kinematografie, skvělých zážitků i zábavného doprovodného programu. 

FOTO: TK k zahájení letošní LFŠ
Zdeněk Uher, Radana Korená, Iva Hejlíčková, Jan Jílek na zahajovací tiskové konferenci. Zdroj: AČFK. Foto: David Kumermann

39. Letní filmová škola včera odstartovala ve 14:30. Již nyní je zde akreditováno přes tři tisíce návštěvníků. Každý rok se snímky promítají v několika kinech a letos mohou diváci zavítat do Kina Hvězda, Kina/klubu Mír, Klubu kultury, do Slováckého divadla, Reduty, Orlovny nebo Letního kina Masarykovo náměstí nebo Smetanovy sady, kde jsou projekce pro veřejnost zdarma.

Cena jednodenní vstupenky činí 250 Kč, čtyřdenní pak 800 Kč a devítidenní fanoušci seženou za 1400 Kč. S vícedenní akreditací mají návštěvníci nárok na poloviční vstupné na doprovodné akce.

V doprovodném programu může návštěvníky zaujmout projekce dokumentu Hoteliér, retrospektiva japonského režiséra a scenáristy Kaneta Šindóa nebo Studentský maraton na Masarykově náměstí, který divákům nabídne širokou škálu studentských filmů, které vytvořili studenti FAMU, UTB Zlín nebo Filmových škol v Písku.

FOTO: Letní filmová škola
Zahájení LFŠ ve Slovácké búdě. Zdroj: AČFK. Foto: David Kumermann

Mezi další zábavou, která kolemjdoucí potěší, je jistě hudba, přesněji tedy cimbálová muzika Bálešáci, Post Hudba, Umakart nebo Dan Bárta & Robert Balzar trio. Nebude také chybět několik tematických výstav, přehlídek výtvarného umění a fotografií nebo divadla. Jedním z mnoha je hra Dealeři fyzické lásky, se kterou se představí Divadlo Feste, Divadlo Dno přinese EMOčně dEMOliční EMOkál Idolls a kabaret o životních botách. Všechna tato divadelní představení se uskuteční v Kabinetu Múz.

Ze zahraničí do Uherského Hradiště zavítá také srbský režisér Goran Paskajlevič s filmem Když se rozednívá, portugalský režisér Pedro Costa, tvůrce proslulého filmu Schindlerův seznam Allan Starski nebo polský filmový režisér Jerzy Hoffman, který představí první polský 3D film Bitva u Varšavy 1920. Z českých filmových hvězd Letní filmovou školu navštíví herec Josef Abrahám, režisér Dušan Hanák, Vojtěch Jasný, Jan Kačer nebo Pavel Landovský.

Program a akreditace jsou k nalezení na webových stránkách.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..