Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Letní filmová škola 2013: Všichni dobří rodáci uzavřou letošní Projekt 100

Redakce

Redakce

24. 7. 2013

Poslední dílek skládačky Projektu 100 zapadne na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Film Všichni dobří rodáci v digitalizované podobě uvidíte za účasti Vojtěcha Jasného.

Foto: Vsichni dobri rodaci

Legendární film vznikl již roku 1968. Zdroj: projekt100.cz

Mezi významnými osobnosti,  jež budou k vidění na festivalu v Uherském Hradišti, zazáří i režisér Vojtěch Jasný. LFŠ pro představení jeho tvorby vyčlenila reprezentativní retrospektivu. Ke zhlédnutí budou především méně známé filmy, jež natočil po odchodu z Československa v roce 1970.

Projekt 100 zažil s rokem 2012 velkou změnu. Do popředí přešly čtyři programové bloky, které mapují ústřední oblasti distribuce klasických snímků. Konkrétní měsíce s sebou přinášejí určitá témata. Srpen bude ve znamení české klasiky.

Třešničkou na dortu Projektu 100 by pak mělo být promítání snímku od Jasného Všichni dobří rodáci, a to v digitální formě ve dnech 29. 7. a 1. 8.  „Těší nás, že Projekt 100 přiblíží výsledek náročného restaurátorského zásahu co největšímu počtu diváků a divaček v kinech,“ vyjádřil se generální ředitel Národního filmového archivu Michal Bregant.

Foto: Všichni dobří rodáci

Příběh se odehrává v květnu 1945 v jedné malebné moravské vesnici. Zdroj: projekt100.cz

Za potěšení z vysoké kvality promítaných Rodáků” na obrovském plátně můžeme poděkovat Nadaci české bijáky, jež zajistila prostředky nutné k renovaci. Premiéra digitalizované verze zažila obdiv již na nedávném filmovém festivalu Karlovy Vary a získala na dlouho post nejlepšího festivalového filmu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní filmová škola 2013: Všichni dobří rodáci uzavřou letošní Projekt 100