Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Letní filmová škola 2013. Známe 6 věcí, které byste neměli vynechat

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

25. 7. 2013

Největší nesoutěžní filmový festival v Česku Letní filmová škola 2013 začíná už zítra. Vybrali jsme pro vás šestici položek z filmového i doprovodného programu, které byste si neměli nechat ujít.

Koncert Dana Bárty

Mnohonásobný držitel ceny Anděl a bronzový slavík vystoupí na festivalu společně se skupinou Robert Balzar Trio. Ta vzešla z Bártova projektu Illustratosphere, který založil v roce 2000.

Koncert se uskuteční v pátek 2. srpna v klubu Mír od 22 hodin. Vstupenky vyjdou akreditované návštěvníky na 200 korun, pro veřejnost je cena o stokorunu vyšší.

Fotografický workshop Karla Cudlína

Karel Cudlín patřil mezi dvorní fotografy Václava Havla, opakovaně vyhrál Czech PressPhoto a v současnosti dlouhodobě spolupracuje s časopisem Respekt. Účastníky svého workshopu seznámí s technikou a zásadami reportážní fotografie. Získané znalosti si účastníci sami vyzkouší v praxi při focení dění na Letní filmové škole. Součástí kurzu je konzultace fotografií, beseda s hosty i práce ve fotografické komoře.

Workshop je čtyřdenní, zahájen bude v pondělí 29. července v poledne seznamovacím obědem. Kurz uzavře slavnostní zakončení v podobě vernisáže prací účastníků, která se uskuteční ve čtvrtek 1. srpna od 18 hodin. Na festivalu budou vystaveny také fotografie z předchozích dvou ročníků.

Komediomat

Filmový maratón může být občas dost fyzicky i psychicky vyčerpávající. V takové chvíli je vhodné si odpočinout a pobavit se. Jedním ze zdrojů zábavy na festivalu bude Komediomat, který se zde představí ve středu 31. července a ve čtvrtek 1. srpna, vždy od 17 hodin. Jedná se o improvizační show, která je založená na vtipných a originálních scénkách. Nejznámější českou show tohoto typu je oblíbená Partička.

Filmová nálož

Základem festivalu jsou samozřejmě zážitky z kinosálů. Filmový program už tradičně nabídne jak novinky, tak pohledy do historie. Mezi cykly byste rozhodně neměli vynechat zlatou éru Hollywoodu, film s živou hudbou nebo českou sklizeň s tuzemskými novinkami. Pro fajnšmekry jsou navíc připraveny půlnoční projekce zombie hororů.

Z konkrétních snímků rozhodně doporučujeme Všechny dobré rodáky, kteří oslnili publikum už na festivalu v Karlových Varech. Fanoušci bratří Coenů by neměli prošvihnout projekci kultovního Big Lebowského. Na nedávno zesnulého Filipa Topola zavzpomíná dokument Sbohem a bedna. Téměř povinností pro každého fanouška je klasika Sunset Blvd.

Fotografie Vojtěcha Jasného

Vojtěch Jasný na festivalu nepředstaví jen jeden ze svých režijních počinů Všichni dobří rodáci, ale i své fotografie. Výstava začne hned první den festivalu a ve Slováckém muzeu zůstane až do 22. září. Mezi snímky jsou portréty režisérových přátel, fotografie města a krajiny i autoportréty.

Procházka po městě

Ať je váš program sebenabitější, neměli byste zapomenout na procházku po městě. Uherské Hradiště ukrývá řadu krásných míst a zákoutí. Město zachovává lidové tradice a nalákat vás může i na dobré moravské víno. Není snad nikdo, kdo by si z tamějších možností nevybral.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní filmová škola 2013. Známe 6 věcí, které byste neměli vynechat