Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Všiváci: Nový český film má zřejmý potenciál

Redakce

Redakce

8. 12. 2012

Na nový český film Všiváci čerstvého režiséra Romana Kašparovského láká netradiční trailer. O něco více než minutový teaser ukazuje ponurou atmosféru a skvělé herecké obsazení.

video
play-sharp-fill

Děj Všiváků se točí kolem rodiny Rohanů, konkrétně dvou bratrů Mikuláše a Richarda. Micky (Jiří Langmajer) je špičkovým a úspěšným neurochirurgem, který je ale smýkán životem plným milostných avantýr a alkoholu. Naopak Ricky (Ondřej Vetchý), veterán z české mise v Afghánistánu, svůj boj s penězi zrovna prohrál a z něj také plyne těžká situace v jeho rodině. Spory bratrů se točí kolem nešťastných událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a stále je ovlivňují v současném životě.

Do režisérského křesla vůbec poprvé usedl Roman Kašparovský, který je podepsán jako vedoucí produkce pod velmi úspěšnými českými filmy (Lidice, 2Bobule), při jejichž natáčení zřejmě nasbíral dostatek zkušeností, aby mohl režírovat vlastní film, kterému napsal i scénář. Ve filmu se spolu s hlavními protagonisty představí také řada úspěšných českých herců, například Ondřej Malý, držitel Českého lva za roli v Poutech, Iva Janžurová, Jiří Mádl, Tereza Voříšková a mnoho dalších.

Přečtěte si také o nejnovějším filmu s Ondřejem Vetchým 7 hříchů, který právě běží v kinech

Poslední klapka padla v Afghánistánu v provincii Lógar, kde se natáčelo setkání Ondřeje Vetchého s Ondřejem Malým. „To, že jsme měli možnost natáčet v autentickém prostředí české vojenské mise v Afghánistánu, pro nás a film Všiváci znamená hrozně moc. Především tyto scény do filmu vnáší absolutní opravdovost a velkou intenzitu. Všiváci si pohrávají s určitou absurditou a nadsázkou, a právě ta konfrontace s touto intenzivní realitou je pro nás zásadní,“ popisuje režisér dvoutýdenní natáčení.

Micky a Ricky jsou bratři, jak se patří. Zdroj: Bontonfilm

Trailer nastiňuje pochmurnou atmosféru, která je podkreslena velmi jednoduchou, a přesto slibnou hudbou. Děj v něm vysledovat příliš nelze, ale sled záběrů naznačuje, že půjde o řemeslně velice kvalitní práci. Přinejmenším vzbuzuje alespoň zvědavost, což je u první ukázky příjemné. Ale co je nejdůležitější, neukazuje nám již skoro povinná ňadra, na která nás do kina lákají čím dál častěji (ale funguje to!), bohužel si tvůrci nedokázali odpustit lesbický polibek Terezy Voříškové. Hold doba si žádá tvrdé prostředky.

Všiváci

Drama / Komedie
Česko, 2013

Režie: Roman Kašparovský
Hrají: Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová, Marek Taclík, Andrea Kerestešová, Tatiana Vilhelmová, Nikol Moravcová, Sabina Remundová, Aneta Krejčíková, Matěj Převrátil, Filip Antonio

Premiéra: únor 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Všiváci: Nový český film má zřejmý potenciál