Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Pracovitý a skromný Ondřej Malý z Klicperova divadla ochutnává pocity býti slavným

Gentlemanský herec ze Světáků hradeckého divadla Ondřej Malý zažívá v poslední době pocity vítězství. Nedlouho poté, co vyhrál dvě ceny České filmové kritiky, získal 5. března večer cenu Českého lva za roli ve filmu Pouta, který ho v roce 2010 vynesl do výšin filmového nebe. Ale Ondřej Malý zůstává nadále skromným a upřímným člověkem, který je rád v Hradci Králové i u své rodiny.

Foto: Maškaráda

Ondřej Malý v Maškarádě Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Ondřej Malý v Klicperově divadle hraje již několik sezón, není tedy místnímu publiku neznámý. Diváci ho pozorují se zatajeným dechem, neboť v něm při hraní probíhají dvě síly, pravá mužná a ta trochu jemná. Není upřímnějšího člověka při ztvárnění rolí, než je on. Při každé inscenaci, při každé jeho replice z něj vychází absolutní čistota a skromnost, ale s naprostou precizností a důkladnou připraveností.

Čestní muži charismatickému herci sluší

Proto ho provázejí divadelním životem samí čestní muži s čistým štítem, nebo úplně malé role, ale zato výrazné. Dokáže na sebe strhnout pozornost. V současné době ho můžeme vidět ve Světácích, kde hraje Gustu Prouzu a paroduje Vlastimila Brodského, dále pak v Hadriánovi z Římsů jako sluhu Lepohlava, který uklízí po vznešeném králi, ale s humorem sobě vlastním a neopakovatelným. Nadále v kouzelné Maškarádě, kde by si každá žena přála mít takového čestného muže a v Sherlockovi Holmesovi. Zde jeho Červená Karkulka zvládá tolik absurdních věcí, že by je snad nikdo jiný nezahrál lépe než on!

Ondřej Malý

Maškaráda

Ondřej je sice Malý, ale absolutně to nekoresponduje s jeho nadáním a nesmírným hereckým talentem a pracovitostí. Na jevišti exceluje, každá jeho role je nezapomenutelná, i ta nejmenší v sobě nese kus charakteru, a tak by to mělo být. I tu nejmenší roli  bychom si měli z divadla odnést a přemýšlet nad ní, proč se tak chovala a jednala, proč ne jinak. Umění hrát divadlo není jenom o tom, aby herec v hlavní roli vyčníval nad ostatními, ale aby každá, byť sebemenší postava měla svůj charakter a publikum jí rozumělo, a to Ondřej umí a právem je za to odměněný.

Ondřej a plejáda herecký ocenění

Své herecké umění ukazuje nejen na prknech hradeckého Klicperova divadla, ale také ve filmu. Rok 2010 mu přinesl zasloužené ovoce a díky Radimu Špačkovi a filmu Pouta jeho sláva pronikla i do hereckých výšin!

Ondřej Malý a jeho tajemná Karkulka

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pracovitý a skromný Ondřej Malý z Klicperova divadla ochutnává pocity býti slavným