Menu
TOPZINE.cz
Apetit

The Lone Ranger bude! Po rocích odkládání sehnal Depp 215 milionů

Redakce

Redakce

17. 1. 2012

První plány přivést legendární seriál znovu na stříbrné plátno jsou už téměř deset let staré. Ale fanoušci westernové klasiky, Johnnyho Deppa a Gora Verbinskiho se mohou radovat. Disney potvrdilo film The Lone Ranger.

Deppa čeká role indiánského přisluhovače. Zdroj: distributor filmu

Bylo nebylo… V roce 1933 se v jednom detroitském rádiu probrala k životu postava Lone Rangera. Tenhle ctnostný vzor všech malých dětí střílel zásadně stříbrnými kulkami, získal si indiánského parťáka Tonta, a nakonec si vysloužil svůj vlastní televizní seriál, který se vysílal osm let až do roku 1957.

Během druhé polviny 20. století se samozřejmě objevilo několik pokusů dostat tuhle ikonu i do kin. Vyšel jenom jeden, ale The Legend of The Lone Ranger sbíral místo vavřínů Zlaté maliny (mimochodem psal se rok 1981 a tyhle dnes tolik oblíbené ceny se udílely vůbce poprvé).

Čtěte více: Původně to vypadalo, že Lone Ranger vůbec nebude

O dvacet let později se o Rangerovi začalo opět povídat. K životu ho chtělo přivést studio Columbia Pictures, jenže jejich plány byly z hlediska spousty fanoušků původního seriálu skandální a zvrácené (scenáristé se inspirovali Banderasovým Zorrem a Tonta dokonce předělali na ženskou), proto se nekonaly žádné projevy lítosti, když celý projekt skončil v propadlišti dějin.

V roce 2007 se práva dostala k Disneyům přes Jerryho Bruckheimera. Ten s ničím neotálel a do práce začal tlačit svá nejvýdělečnější dítka, tedy hlavní tváře pohybující se kolem Pirátů z Karibiku. Na podzim následujícího roku byl potvrzen Johnny Depp jako indián Tonto.

Žánr westernu šel tak trochu do kytek. Ale novou naději vdechli do hry bratři Coenové s Opravdovou kuráží. Na druhou stranu další dílo, Kovbojové a vetřelci, poslalo málem western zpátky tam, kde byl – i s Lone Rangerem. Připravovaný scénář se měl prodražit a u Disneyů se začalo kalkulovat, jestli to vůbec má cenu.

Scénář počítal s rozpočtem nějakých 250 milonů dolarů, což je i na dnešní poměry hodně. Cifra se vyšplhala do závratné výše třeba kvůli trikovým scénám s nadpřirozenými vlkodlaky. Ale svou roli sehrálo určitě také angažování zlatonosného Deppa a hladového Bruckheimera, kteří i když mají hodně, tak stále nemají dost.

FOTO: Gore Verbinski

Gore Verbinski si loni střihl animovaný western Rango. Zdroj: youtube.com

Tak či onak, scénář se upravil. Částka se snížila na 215 milionů dolarů (což posuďte sami, je mnohem únosnější), studio dalo zelenou a začaly se rozebírat zbylé role. Tu hlavní vybojoval Armie Hammer (znáte ho jako dvojčata ze Social Network), kterého kromě Deppa doplní Helena Bonham Carter (Králova řeč, Harry Potter), Barry Pepper (Zachraňte vojína Ryana, Zelená míle) nebo Tom Wilkinson (Batman začíná, Rocknrolla).

The Lone Ranger

Fantasy/Western/Dobrodružný
USA, 2012

Režie: Gore Verbinski
Hrají: Armie Hammer, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Tom Wilkinson, Barry Pepper, James Badge Dale, Ruth Wilson

Premiéra v USA: 31. května 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Lone Ranger bude! Po rocích odkládání sehnal Depp 215 milionů