Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Natáčení westernu Lone Ranger je v ohrožení. Přijde Johnny Depp o kšeft?

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

17. 8. 2011

Plánovaný projekt režiséra Gora Verbinského, dobrodružný western Lone Ranger, se možná na plátna kin nedostane. Produkční společnost Walt Disney totiž údajně odstoupila od financování snímku z důvodu příliš vysokého rozpočtu.

FOTO: The Lone Ranger

Lone Ranger v padesátých letech. Dočká se své novodobé verze?, Zdroj: distributor filmu

Rozpočet pro chystaný film činil původně 250 milionů dolarů. Takové náklady by však o 50 milionů přesahovaly rozpočet, se kterým Walt Disney původně počítal. Goru Verbinskému, kterého proslavily první tři díly Pirátů z Karibiku, se sice podařilo částku snížit na 232 milionů dolarů, studio ale stále odmítalo investovat více než 200 milionů dolarů.

Generální ředitel společnosti Bob Iger řekl: „Je naším záměrem velmi bedlivě sledovat, kolik nás film stojí. Když se nemůžeme s projektem dostat na úroveň, se kterou jsme spokojeni, raději od něj upustíme, než bychom se pouštěli do točení filmů, které jsou větší a čím dál riskantnější.“

Problém peněz ale nebyl ve vztahu režiséra a Walta Disneyho tím jediným. Společnost se nechala slyšet, že westernový žánr se pro studio příliš nehodí. „Skutečnost, že se jedná o western, je jistý problém,“ uvedl zdroj pro The Hollywood Reporter.

FOTO: Johnny Depp

Johnny Depp ve vznik filmu stále věří, Zdroj: youtube.com

To jedna z hvězd filmu – Johnny Depp – v žánru žádný problém nevidí. I přes zmíněné komplikace se herec o film stále velmi zajímá a rád by ho natočil. Podobný názor má nejspíš i Armie Hammer (The Social Network), který by měl ve snímku ztvárnit ústřední roli.

Osud Lone Rangera ale ještě není zpečetěn. Disney může projekt v případě zájmu prodat jinému studiu. Možná je také varianta, že společnost bude na projektu pracovat i nadále, avšak bude trvat na snížení rozpočtu, což by způsobilo odložení filmu na později.

The Lone Ranger

Fantasy/Western/Dobrodružný
USA, 2012

Režie: Gore Verbinski
Hrají: Johnny Depp, Armie Hammer

Premiéra: neznámá

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natáčení westernu Lone Ranger je v ohrožení. Přijde Johnny Depp o kšeft?