Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ryan Phillippe si zahrává s nebezpečnými známostmi i ve skutečnosti

Redakce

Redakce

16. 9. 2011

!Profil herce!Očaroval nejen Reese Witherspoon, ale i mnohé jiné. Po jejím boku exceloval ve Velmi nebezpečných známostech, které později na vlastní kůži zažil. A nyní se jako herec zase činí – můžete ho vidět ve filmu Obhájce.

FOTO: Ryan ve svém nejznámějším filmu Velmi nebezpečné známosti

Ryan ve svém nejznámějším filmu Velmi nebezpečné známosti, Zdroj: distributor filmu

Matthew Ryan Phillippe se narodil 10. září 1974 v New Castle, Delaware porodní sestře Susan a chemickému technikovi Richardu Phillippovi, který pracoval pro americkou společnost DuPont. Má tři sestry Kirsten, Lindsay a Katelyn. Navštěvoval střední školu New Castle Baptist Academy, kde hrál basketbal, fotbal a také získal černý pásek v Taekwondu, byl také editorem ročenky svého ročníku.

Po dokončení školy se přestěhoval do New Yorku, kde začala jeho herecká kariéra, zahrál si v takzvané mýdlové opeře – v seriálu z šedesátého osmého roku Mezi nebem a peklem. Nebyla to žádná malá role, představoval amerického teenagera Billyho, který se potýká s různými existenčními problémy, ale hlavně se svou homosexuální orientací.

Sexy trojnásobný táta s několika známostmi

Nakonec seriál opustil a raději se soustředil na možnost obsazení ve významnějších rolích. Než se mu to podařilo, objevil se ještě v menších rolích v seriálech jako třeba Nemocnice Chicago Hope, Krajní meze a Směr jih. Jeho prvními celovečerními filmy, ve kterých však posbíral jen malé role, byly akční thriller Krvavý příliv (1995) s Denzelem Washingtonem a o rok později příběh dle skutečné události Bílá smršť, jenž je o skupince mládenců z bohatých rodin, kteří se vydali na roční plavbu Karibským mořem.

FOTO: Se svou bývalou ženou Reese ve Velmi nebezpečných známostech

Se svou bývalou ženou Reese ve Velmi nebezpečných známostech

Svou první hlavní roli vedle Nastassji Kinski získal roku 1997 v dramatu Smutný kluk, hned poté se objevil po boku Christiny Applegate a Heather Graham v dramatu Zkurvená nuda. V den svých jednadvacátých narozenin se na oslavě setkal s herečkou Reese Witherspoon, po celé noci strávené v její společnosti prohlásil: „Myslím, že ty jsi můj dárek k narozeninám.“

Druhého dne ráno byl Ryan nucen opustit Kalifornii za natáčením snímku Tajemství loňského léta, a tak následně začaly námluvy na dálku formou pošty, e-mailů či telefonátů. V tomto hororovém hitu sezóny se mu dostalo obrovského úspěchu zrovna tak jako Jannifer Hewittové, Sarah Michelle Gellarové a Joshua Jacksonovi.

Když se Ryan vrátil, ve vztahu pokračovali a v prosinci roku 1998 se zasnoubili. Dalšího roku si spolu zahráli v kultovním romantickém filmu Velmi nebezpečné známosti, až se dne 5. června 1999 dvojice při malém obřadu na plantáži blízko North Charleston v Jižní Karolíně vzala. Zajímavostí je, že Reese v této době už byla v šestém měsíci těhotenství.

FOTO: Channingem Tatumem a Abbie Cornish ve filmu Ve službách války

S Channingem Tatumem a Abbie Cornish ve filmu Ve službách války

V záři se jim narodila dcera Ava Elizabeth pojmenovaná po herečce Avě Gardenové, o čtyři roky později se jim narodilo druhé dítě, syn Deacon Reese pojmenovaný po vzdáleném příbuzném Deaconovi Phillippovi, úspěšném hráči baseballu přelomu 20. století. V této době žili společně v obytné oblasti v Brentwoodu v Kalifornii.

Ryan o sobě tvrdí: „Mám dobrý vkus a jsem nafoukaný,“ což vzhledem k jeho oblíbenosti a publicitě asi sedí. Rád se podívá na nějaký akčňák, ale prý nepohrdne ani romantickou komedií. V roce 2002 si zahrál v divácky úspěšném dramatu Igby jde ke dnu, o dva roky později jsme ho mohli vidět v krimi dramatu Crash po boku Sandry Bullock.

Ryan jako proutník

V roce 2006 po více než sedmi letech manželství vydal pár prohlášení oznamujících jejich rozchod, Reese požádala o rozvod kvůli neslučitelným rozdílům mezi nimi. Zkrátka a dobře Ryan je pěkný proutník. Bez odhledu na předmanželskou smlouvu požádala Reese soud, aby odmítl udělit Ryanovi manželskou podporu, a požádala o společnou fyzickou péči o jejich dvě děti. Na to Ryan reagoval tím, že podal ten stejný návrh a manželskou podporu odmítl. O dva roky později již byli oficiálně rozvedeni a o své děti se starají společně díky střídavé péči.

Již v roce 2007 se Ryan začal scházet s australskou herečkou Abbie Cornish, se kterou se setkal při natáčení válečného filmu Ve službách války, avšak loňského roku Abbie novinářům prozradila, že jejich vztah skončil. Proslýchalo se, že se vídá s Demi Lovato, on sám to však odmítnul. Následně začal chodilt s modelkou Alexis Knapp, po jejich rozchodu se Alexis objevila na veřejnosti těhotná. A 1. července 2011 v Los Angeles porodila za přítomnosti Ryana dceru Kailani Merizalde Phillippe Knapp, v současné době se však čeká na test DNA, aby se potvrdilo hercovo otcovství.

Ryan je obrovským fanouškem Franka Sinatry, miluje jeho hudbu a je pro něj velmi zajímavou osobností v historii, na jeho počest po něm pojmenoval svého buldoka a tajně si ve sprše zpívá jeho písně. Jeho koníčky jsou fotografování, kresba, psaní a hudba – pyšní se obrovskou sbírkou CD. Provozuje produkční společnost Lucid Films s Davidem E. Siegelem a hereckými kolegy Sethem Greenem a Breckinem Meyerem.

Loňského roku si zahrál v dramatu založeném na skutečných zážitcích čtyř fotografů, kteří zachycují poslední dny apartheidu (politika rasové segregace) v Jižní Africe – Bang Bang Club. Minulý měsíc jsme Ryana mohli postřehnout v dramatu Obhájce po boku Matthewa McConaugheyho.

FOTO: S Mathewem McConougheyem ve snímku Obhájce

S Mathewem McConaugheyem ve snímku Obhájce

Dále se s ním setkáme v thrilleru  Stanford Prison Experiment. Toto netradiční drama vypráví příběh o psychologických experimentech prováděných v roce 1971 na Stanfordské univerzitě, kdy se vysokoškolští studenti ujali rolí vězňů a vězeňské stráže. Během jediného dne se chování všech studentů radikálně změnilo – vzrostlo násilí. Když se vězňům podařilo uskutečnit vzpouru, studie byla okamžitě ukončena.

Zrovna tak ho můžeme vidět v krimi filmu o diamantové loupeži Setup, zde si zahrál s Brucem Willisem . Až příštího roku se dočkáme thrilleru Chronicle s krásnou Millou Jovovich.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ryan Phillippe si zahrává s nebezpečnými známostmi i ve skutečnosti