Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jak strávit dovolenou? Přinášíme žhavé tipy na letošní léto

Eva Chytková

Eva Chytková

16. 7. 2012

FOTO: TureckoLéto je v plném proudu a s tím také souvisí možnosti, jak ho nejlépe strávit. TOPZINE.cz vám přináší různé tipy, jak prožít tyto dny. V hlavní roli moře, hory, zábava a památky.

FOTO: Turecko

Letoviska v Turecku jsou většinou nová a velmi kvalitní. Zdroj: archiv ASPEN.pr

Nejtypičtějším způsobem trávení volného času během letních dnů je pro Čechy pobyt u moře. Letos se jeví jako jedna z nejvhodnějších lokalit Turecko.  Oblázkovo-písečné turecké pláže jsou pověstné svojí čistotou stejně jako moře, které území Malé Asie obklopuje.

Zemí podobnou Turecku je Kypr. Podívejte se, jaká je tady letní dovolená

Přímořská letoviska, jako je Bodrum,  jsou v Turecku vybavena nově postavenými hotely, množstvím bazénů s brouzdališti a vodními atrakcemi a animačními programy, které splní nároky i nejnáročnějších turistů.

Turistika v horách

Místo pobytu u moře je možné prožít léto v českých horách. Vysokohorská turistika a horská cyklistka  jsou v České republice nejlépe realizovatelné v oblasti Krkonoš.

Čtěte také: Kam s kočárkem na výlet? Vydejte se do českých hor

Dobré značení turistických tras ulehčuje orientaci i těm návštěvníkům, kteří jsou zde poprvé. Pro usnadnění náročných úseků poslouží lanové dráhy, které umožní výhled na okolní krajinu.

Toulání po českém EDENu

Pro víkendové výlety je nejlepší příroda našeho domova. Letos jsou v kurzu destinace odměněné prestižní značkou EDEN. V  soutěži uspěly oblasti jako Bystřicko, Slovácko, České Švýcarsko, Kralický Sněžník nebo Posázaví, které  jsou výjimečné svým rozvojem a nabídkou pro turisty.

Léto pro radost

Spousta lidí hledá v létě příhodné místo pro zábavu, dobrodružství nebo rodinnou pohodu.  Zábavní parky poskytují návštěvníkům přesně to, co chtějí.

FOTO: Horská dráha

Zábavní střediska slouží k odreagování před všedními starostmi. Zdroj: archiv ASPEN.pr

Při hledání vhodného místa pro fantazii, zábavu a hry jsou vhodnými kandidáty Legoland v sousedním Německu,  Disneyland ve Francii, dánský Legoland nebo soubor horských drah v belgickém Walibi. Za velkou louží je možné navštívit například i magický svět Harryho Pottera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak strávit dovolenou? Přinášíme žhavé tipy na letošní léto