Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Soutěž EDEN má svého vítěze! Podívejte se, kdo vyhrál

Redakce

Redakce

17. 5. 2011

Z 26 regionů, které bojovaly o Evropskou destinaci nejvyšší kvality, vzešel vítěz. Je jím Slovácko se svým Baťovým kanálem.

FOTO: Předávání prestižního ocenění soutěže EDEN, Zdroj: batuvcanal.cz

Předávání prestižního ocenění soutěže EDEN, Zdroj: batuvcanal.cz

Letošní tématem prestižní soutěže EDEN byla Obnova hmotného dědictví. Porota vyrazila ohodnotit všechna přihlášená místa přímo do terénu, aby vybrala vítěze pro rok 2011.

Na Baťově kanálu ocenili pořadatelé soutěže kromě výborně zpracované přihlášky také dobrou spolupráci jednotlivých organizací v regionu.

V regionu Slovácko, které bylo jedním z pěti finalistů, mohou návštěvníci najít mnoho obnovených památek hmotného dědictví. Tyto památky jsou k nalezení právě podél Baťova kanálu. A pokud by vám snad voda nedovolila se k nějaké pamětihodnosti dostat, zaručeně vám to umožní hustá síť cyklostezek.

Slavnostní předávání cen finalistům a vítězi soutěže proběhlo v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje. A co vítěz díky této prestižní ceně získal? 400 tisíc korun na podporu marketingových aktivit od Ministerstva pro místní rozvoj. Evropská komise také natočí o Baťově kanálu videospot.

Zajímavosti o Baťově kanálu

Délka Baťova kanálu (od Otrokovic do Skalice) je v současnosti přibližně 53 km. Některé úseky vedou řekou Moravou, jinde vede uměle vyhloubenými kanálovými úseky. Rozdíl výšek na této vodní cestě (18,6 metru) vyrovnává 13 zdymadel neboli plavebních komor. Plavební hladina je udržována třinácti jezy. Splavování jezů je přísně zakázáno.

Hloubka Baťova kanálu je průměrně 1,5 metru. Doporučuje se, aby ponor lodi nepřesahoval 80 cm. Šířka plavebního kanálu je průměrně 12 metrů. Na vodní cestě je postaveno na 50 mostů, mnohé jsou unikátními technickými památkami. Baťův kanál je v současnosti využíván pouze jako turistická vodní cesta.

Vítěz bude mít dále možnost vybrat si účast na domácím či zahraničním veletrhu ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která zároveň Slovácko mediálně podpoří.

V rámci Světového dne cestovního ruchu se Slovácko představí v Bruselu společně s vítězi ostatních zemí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěž EDEN má svého vítěze! Podívejte se, kdo vyhrál