×
TOPZINE.cz

Pronikněte do tajů Bradavic, navštivte Kouzelný svět Harryho Pottera

V Orlandu na Floridě byl v červnu otevřen unikátní zábavní park Kouzelný svět Harryho Pottera. Hned první den se u hlavní brány tísnily tisíce nedočkavců a osobně je vítal herec Daniel Radcliffe, představitel filmového Harryho Pottera. Park čerpá z úspěšné tradice zábavných rodinných parků (Disneyland), které jsou v USA velmi oblíbené a hojně navštěvované.

FOTO: Pohled na zábavný park
Pohled na zábavný park, Zdroj: orlandosunvillas.com

Dětští i dospělí fanoušci čarodějnického učně mohou v parku proniknout do světa kouzel, ochutnat máslový ležák či čokoládové žabky a hlavně navštívit velkolepý hrad Bradavice, kde Harry Potter se svými přáteli studovali kouzla a trávili studentská léta.

Do parku, který se zřejmě záhy stane vyhledávanou atrakcí, se vchází kamennou vstupní branou, kolem slavného Bradavického Expresu chrlícího páru. Dokonalá kopie filmového hradu se tyčí nad okolními střechami vesnických domků a obchodů, které určitě znají všichni nadšení filmoví fanoušci. V obchůdcích můžete nakoupit nejrůznější čarodějnické náčiní či jen shlédnou doprovodný program.

FOTO: Máslový ležák
Máslový ležák, Zdroj: weblogs.baltimoresun.com

Zlatým hřebem návštěvy parku je podle provozovatelů atrakce zvaná Harry Potter a zakázaná jízda. Každý prý při ní zažije autentické pocity jako při letu na koštěti. Do nosu mu stoupá kouř a na tvář dopadají kapky vody, když se závratnou rychlostí řítí kolem scén z Harryho života – od famfrpálového hřiště až po ohromné pavouky a draky.

Park nabízí četné doprovodné akce, tématické restaurace, atrakce či ubytování. Bohužel, jak to už v takových parcích bývá, nic není zadarmo. Za čtyřdenní pobyt zaplatí dospělí zájemci 645 dolarů (více než 12 200 korun) a čtyřčlenná rodina 1548 dolarů (asi 29 000 korun).

[album:

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..