Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Přinášíme 10 nejhorších filmových remaků. Schytal to Hitchcock i Conan

Filmaři občas získají pocit, že zvládnou natočit existující film lépe. Jenže jejich pocit je často mylný a následně vznikají nepovedené remaky. Tak jako v deseti případech, které jsme pro vás vybrali.

Burtonova Planeta opic nepatří mezi povedené remaky. Zdroj: Bonton

Remaky nepatří mezi vděčné filmy. Fanoušci mají v paměti často zafixovaný originál a nový film nechtějí přijmout. Minule jsme vám představili remaky, které se jejich tvůrcům povedly a diváci to náležitě ocenili. Tentokrát tu máme opačnou stranu mince – předělané filmy, které raději neměly vůbec vzniknout.

10. Dům voskových figurín

Horory jsou pravděpodobně nejoblíbenějším žánrem pro tvůrce remaků. Občas je výsledný film zdařilý jako třeba v případě Kruhu, jindy to ale dopadne úplně naopak. Právě takový osud potkal Dům voskových figurín, který je předělávkou v té době padesát dva let starého hororu z roku 1953. Tam, kde měl originální snímek pravou hororovou atmosféru a Vincenta Price, měl remake naopak nudu a, ehm, Paris Hilton.

9. Noční můra v Elm Street

Freddy Krueger je jednou z nejvýraznějších hororových postav a poprvé se na plátně objevil právě v roce 1984 v Noční můře v Elm Street. Díky psychopatovi s popálenou tváří, originálnímu nápadu a napínavému ději se film stal ve svém žánru kultovním. Totéž nelze říct o jeho novější verzi z roku 2010. Freddy v ní přišel o styl a film o celkovou atmosféru.

[youtube_660]ZuYoEtEI_go[/youtube_660]

8. Blbec k večeři

Francouzský snímek o lidské hlouposti patří k tomu nejlepšímu, co země galského kohouta v komediálním žánru kdy vytvořila. O dvanáct let později, v roce 2010, se o totéž pokusili ve Spojených státech. Navzdory poměrně zajímavému obsazení v čele se Stevem Carellem se z motivu nepodařilo vymáčknout víc než jen další průměrnou americkou komedii.

7. Planeta opic

Příběh románu Pierra Boullea byl poprvé zpracován do filmového provedení v roce 1968. Tehdy vzniklo kvalitní sci-fi, které s odstupem času patří mezi legendy. To Planetě opic Tima Burtona ani odstup nepomůže. Remake u diváků neuspěl především kvůli špatnému scénáři a je považován za jeden z největších režisérových přešlapů. A to v případě Burtona už něco znamená.

6. Barbar Conan

Role hrdiny Conana pasovala svalnatého Arnolda Schwarzeneggera na počátku 80. let do pozice sexuálního idolu. Právě jeho zásluhou patří původní Barbar Conan navzdory svým nedostatkům mezi klasiku vynikající také skvělou hudbou Basila Poledourise. Jason Momoa se mohl v loňském remaku snažit sebevíc, ale Arnie je holt jen jeden.

Momoa neuspěl, a tak se do své role vrátí v roce 2014 Schwarzenegger. Zdroj: H.C.E.

5. Souboj Titánů

V roce 1981 bojovali Titáni se stylem a podle povedeného scénáře. V roce 2010 bojují proti nudě a plytkému ději a sází především na efekty. Jenže novému Souboji Titánů se nějakým zázrakem podařilo celosvětově vydělat téměř 500 milionů dolarů, a tak se tvůrci rozhodli pro pokračování – Hněv Titánů měl premiéru o dva roky později. Jen doufejme, že tím už to skončilo.

4. Psycho

Legendární horor legendárního režiséra z roku 1960 asi netřeba více představovat. Jeho motiv zaujal Guse Van Santa (Dobrý Will Hunting) natolik, že se rozhodl natočit Psycho podruhé. Nedopadlo to až tak tragicky, ale Hitchcock je Hitchcock. Film z roku 1999 navíc získal nelichotivé ocenění Razzie Awards za nejhoršího režiséra a nejhorší remake za daný rok.

3. Mlha

John Carpenter si vyzkoušel jak roli tvůrce remaku (Věc), tak roli tvůrce originálního snímku, k němuž byl později remake natočen. A v obou se mu dařilo na výbornou. Totéž ovšem neplatí pro Ruperta Wainwrighta, který právě Carpenterovu Mlhu o čtvrt století později předělal. Vytvořil pouze podprůměrný a extrémně nudný horor.

[youtube_660]Do9bDHGE8EU[/youtube_660]

2. Taxi

Ne vždycky se tvůrci remaku snaží přijít s novým a netradičním pojetím. Občas prostě jen vezmou originál a natočí ho v podstatě znovu. To je případ i americké verze původně povedené komedie Taxi. Francouzský originál zaujal akcí, vtipem, zápletkou i zajímavým obsazením. Pro novější Taxi z roku 2004 tvůrci ale pouze všechno z toho převzali (až na obsazení) a předvedli to v horší a nezajímavé verzi.

1. Rollerball

Případ remaku o brutálním sportu z budoucnosti Rollerball je poměrně absurdní. Už originální snímek z roku 1975 patřil k filmovému průměru. Nejspíš proto získali tvůrci o sedmadvacet let později potřebu natočit stejný materiál, ale lépe. Tým v čele s Johnem McTiernanem (Smrtonosná past, Predátor) se ale při snění o přetrhnutí cílové pásky nějak zapomněl na startu a natočil vyloženě odpadový film.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přinášíme 10 nejhorších filmových remaků. Schytal to Hitchcock i Conan