Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Oscar Pistorius se objeví na plátně. Vraždícího sportovce ztvární Gosling

Tragický osud jihoafrického atleta Oscara Pistoria inspiroval Hollywood k natočení nového dramatu. Do hlavních rolí se zvažují hvězdy Charlize Theron a Ryan Gosling.

FOTO: Ryan Gosling ve filmu Den zrady

Životopisná dramata a mnohé pravdivé příběhy ze života jsou ideálním podnětem pro natočení filmu. Tíživá dramata jsou tím, co láká diváky již od vzniku filmového média do kin, a když dojde inspirace v literatuře, je třeba obrátit pozornost k osudům skutečným a pokusit se z nich vydolovat tolik emocí a ergo peněz, co to jen jde.

Jedním takovým příběhem je právě život Oscara Pistoria, atleta, který se narodil s poruchou dolních končetin, a již v raném dětství mu byly od kolen amputovány. To ho ale neodradilo, aby se už jako dítě nevěnoval sportům. Jeho největší kuráž se prokázala na paralympijských hrách v Aténách v roce 2004, kde získal bronz v běhu na 100 metrů a zlato na dvojnásobné trati.

Snaha natočit příběh o tomto člověku vyvolává různorodé názory, neboť tento sportovec zapříčinil jednu velkou katastrofu, o které by snímek měl vyprávět. Tou byla vražda jeho partnerky Reevy Steenkampové, kterou v únoru 2013 ve svém domě zastřelil a byl následně zatčen. Na kauci byl ale ke konci února propuštěn a nyní čeká na řízení, ve kterém mu hrozí doživotní trest.

Jak si tvůrci s tímto námětem poradí a zda počkají až do června, kdy bude vyřčen Pistoriův rozsudek, si budeme muset ještě chvíli počkat. Byla pouze zveřejněna informace, že se k připravovanému filmu již začalo pracovat na scénářích. Hlavní role by mohla obsadit krásná Charlize Theron a talentovaný Ryan Gosling, kterého jsme v lednu mohli vidět například v akčním thrilleru Gangster Squad.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oscar Pistorius se objeví na plátně. Vraždícího sportovce ztvární Gosling