Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nymfomanka Larse von Triera ukazuje první klip. Sex zatím chybí

Petr Bělecký

Petr Bělecký

29. 6. 2013

Snímek Nymfomanka od provokativního režiséra Larse von Triera je zatím ve fázi postprodukčních prací a diváci netrpělivě čekají, co se z kontroverzně představovaného snímku vyklube. Prvním náznakem je krátká ukázka z filmu.

video
play-rounded-fill

Lars von Trier je dánský a nyní již ostřílený režisér, který se ve svých filmech nebojí provokovat, odkrývat člověčí problémy až na dřeň a bořit zažitá sociální tabu. Jeho poslední film Melancholia vyprávěl o dysfunkční rodině a jejich příběhu na prahu konce lidstva; film totiž končí zničením planety Země.

Tak, jak se Lars von Trier dívá pozoruhodně na téma katastrofy lidské rasy, můžeme očekávat, že stejně originální přístup zvolí i k tématu sexuálnímu. Film Nymfomanka by měl být retrospektivním vyprávěním dámy jménem Joe (Charlotte Gainsbourg), která vzpomíná na své sexuální zážitky, hnané svým nymfomanickým nitrem.

nymfomanka-cover

O filmu toho není příliš známo. Víme o obsazení, které skýtá již zmiňovanou Charlotte Gainsbourg, pak Willema Dafoea, Stellana Skarsgårda, Shiau LaBeoufa a Umu Thurman. Mihla se také informace, že erotické scény, v kterých se objeví Shia LaBeouf nebudou hrané a protagonisti se budou oddávat skutečnému sexu.

Takové spekulace, navíc dávkované po troškách, vzbudí u potencionálních diváků vášnivou zvědavost. Podobným lákadlem má být i krátký klip z filmu, nedávno uvolněný. Dá se očekávat, že v nejbližší době budou přicházet další.

nymfomanka

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Nymfomanka Larse von Triera ukazuje první klip. Sex zatím chybí