Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nymfomanka: Erotické drama Larse Von Triera s hvězdnými jmény

Veronika Jílková

Veronika Jílková

15. 2. 2013

Nové drama experimentujícího režiséra přináší hvězdné obsazení a značně erotický námět. Lehce napovídající fotka z filmu může přilákat mnohé diváky toužící po sexu na filmovém plátně.

Nymfomanka ve svém živlu. Zdroj: Aerofilms

Nymfomanka ve svém živlu. Zdroj: Aerofilms

Příběh vypráví o nymfomance Joe (Charlotte Gainsbourg), která je jednoho dne v temné uličce napadena sexuchtivým cizincem (Stellan Skarsgard). Bohužel si vybral špatnou dobu, neboť Joe se zrovna snaží zotavovat ze svých neustupujících sexuálních tužeb a mnoha zkušeností, které ji dovedly až sem.

Dánský režisér Trier má na kontě filmy jako Dogville, Antikrist a Melancholie. Lars von Trier je podivínem, velmi kontroverzní osobou a rád zkouší nové způsoby tvorby, ve kterých si ale stanovuje jasná pravidla, aby se v nich mohl zřetelně pohybovat.

Sympatizuje s Hitlerem

V roce 2011 na tiskové konferenci v Cannes, při promítání jeho filmu Melancholia, šokoval vše přítomné svým prohlášením o Hitlerovi: „Chápu ho. Není to zrovna správný typ, druhou světovou válku neschvaluji, ale hodně mu rozumím a trochu s ním sympatizuji.“ Média tento incident zveřejnila jako režisérův skandál a režisér byl z festivalu vykázán.

Natáčení Nymfomanky probíhalo v severní Evropě, především v Dánsku, Belgii, pak také v Německu a Francii. Na premiéru se můžeme těšit 30. května 2013. K mnoha hercům se přidá i Shia LaBeouf (Transformers, Oko dravce), Jamie Bell (Billy Elliot, Jumper) nebo Willem Dafoe (Anglický pacient, Spider-Man).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nymfomanka: Erotické drama Larse Von Triera s hvězdnými jmény