Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD na říjen 2013: Podfukáři zavolají na Tísňovou linku

Jiří Hannich

Jiří Hannich

1. 10. 2013

Novinky na DVD lákají na rozmanitou nabídku. V říjnu se bude kouzlit, bojovat se zombíky, zachraňovat nezletilá blondýna, zevlovat s nácky na předměstí a také hypnotizovat.

FOTO: James McAvoy Trance

S hypnózou neradno si zahrávat (Trans), Zdroj: CinemArt

Podfukáři (Now You See Me, recenze)

Jejich představení jsou plná efektních kouzelnických triků, jimiž diváky vždy nadchnou. Zatímco je ale publikum ve varu, zkorumpovaní finančníci a mocné bankovní domy se třesou o své bohatství. Tato skupina vykutálených iluzionistů je totiž neváhá obrat o všechny jejich peníze, a to přímo během show. Žádný div, že brzy vzbudí zájem FBI.

Nejpříjemnější na celém snímku je bezpochyby casting. Považte sami. V různých scénách je možné vidět Jesseho Eisenberga, Woodyho Harrelsona, Islu Fischer, Morgana Freemana, Mélanie Laurent, Michaela Caina či Marka Ruffala. Všichni absolvovali několikatýdenní kurzy u známých iluzionistů a většinu kouzel ve filmu zvládli sami.

Vychází: 9. října

Tísňová linka (The Call, recenze)

Jordan, zkušené operátorce tísňové linky, nečekaně zavolá zoufalá dívka, jež se právě stala obětí únosu. Pro ni je telefonické spojení s tísňovou linkou jedinou nadějí a slova pronášená klidným a rozvážným hlasem ženy na druhém konci telefonu ji dodávají odvahu. Operátorka se rozhodne na vlastní pěst zachránit dívku a postavit se tváří tvář vrahovi, s nímž se v minulosti již setkala.

Snímek přináší vhled do těžkostí operátorů tísňové linky, především však zaujme dynamikou vyprávění a dějovými zvraty. V hlavních rolích hrají oscarová Halle Berry (tentokrát s mocným afro účesem) a Abigail Breslin (zapomeňte na nevinné děvčátko ze Znamení a Malé Miss Sunshine, teď je z ní teenagerka v kufru maniaka).

Vychází: 9. října

Trans (recenze)

Simon je historik umění, pracuje v aukční síni a má potíže s hazardem. Dluhy jej dovedou až k tomu, že napomůže krádeži nejcennějšího obrazu, jenž se chystá do dražby. Při akci však dostane ránu do hlavy a jednoduše zapomene, kde slavné a především zatraceně drahé umělecké dílo nechal. Mafiáni ovšem chtějí svou kořist, proto Simona donutí, aby podstoupil hypnoterapii. Čím hlouběji Simon proniká do své narušené mysli, tím více je v sázce.

Stylově odvyprávěný thriller připomene, že oscarový Danny Boyle stále překypuje režisérskou kreativitou. Potěší i hravá kamera, atmosférický soundtrack a perfektní herecké výkony Vincenta Cassela v roli hlavního gangstera a Jamese McAvoye jako zmateného zlodějíčka-amatéra. Kaňkou je tak pouze překombinovaný scénář (v němž se navíc zapomnělo na policii) a poněkud přeceněné možnosti hypnotické sugesce. O zábavu je ale stoprocentně postaráno.

Vychází: 16. října

Můj pes Killer (Moj pes Killer, recenze)

Osmnáctiletý Marek žije v bezútěšném prostředí poblíž slovensko-moravských hranic. Bydlí se svým otcem a veškerý volný čas tráví s partou svých rasistických kamarádů. Markovým nejlepším přítelem je jeho pes, kterého si perfektně vycvičil proti všem okolním vetřelcům. Nakonec však citově strádajícího a hodnotově neukotveného hrdinu doběhne minulost jeho rodiny, konkrétně šokující zjištění o jeho dávno zmizelé matce.

Dramatický příběh se vyznačuje syrovostí a velkou mírou autenticity, přičemž se dotýká problematiky nezaměstnanosti, rasové nesnášenlivosti a dospívání v dysfunkční rodině. Slovenská režisérka Mira Fornayová vsadila – podobně jako ve svém debutu Lištičky – výhradně na neherce, jejich výběr ovšem trval dva roky. Snímek slavil úspěch na několika evropských festivalech.

Vychází: 23. října

Světová válka Z (World War Z, recenze)

Kdykoliv se někde na světě mimořádně vyhrotí místní poměry, přijede Gerry Lane, vyslanec OSN, aby identifikoval zdroj krize a nalezl řešení na uklidnění situace. Velký úkol ale pro Gerryho nastane, když se v podobně horkou destinaci promění celá planeta. Lidstvo totiž začne ve velkém decimovat virová epidemie. Uprostřed apokalypsy musí Gerry najít zdroj nákazy, cíl jeho mise se však může ukrývat kdekoliv na světě.

Tento akční sci-fi thriller natočil německý režisér Marc Forster jako adaptaci stejnojmenného románu spisovatele Maxe Brookse o světové válce se zombie. Nutno však podotknout, že scenáristický tým Světové války Z rezignoval na úzkostlivý přepis knižní předlohy a sám Max Brooks do příprav a natáčení snímku nijak nezasahoval. S obsazením Brada Pitta do hlavní role však, alespoň jak tvrdí veřejné zdroje, nadšeně souhlasil.

Vychází: 30. října

 

Dále vychází:

Pařba na třetí (Po Las Vegas a Bangkoku zase ožíračka)
Star Trek: Do temnoty (kapitán Kirk hledá v intergalaktickém prostoru teroristu)
K zázraku (problémy jednoho polorozpadlého manželství)
Hon (jedna lež způsobí hysterii, v níž půjde o život)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD na říjen 2013: Podfukáři zavolají na Tísňovou linku