Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD duben 2012: Alois Nebel si píše Rumový deník

Jiří Tichý

Jiří Tichý

1. 4. 2012

Každý měsíc přicházejí vydavatelé s novými i starými filmy, které oháknou do podoby optických disků. Každý měsíc vám přinášíme výběr těch, které byste rozhodně neměli opomenout začlenit do vaší sbírky.

Alois Nebel snad vypravil vlak s dobrými českými filmy budoucnosti, Zdroj: distributor filmu

Staré české přísloví praví, že ne každý den je posvícení. V naší pozdně moderní středoevropské civilizaci bychom mohli říkat spíše, že ne každý měsíc vycházejí nové filmy. V dubnu se jich moc neurodí, ale distributoři nám to vynahradí sice staršími, ale o to kvalitnějšími kusy.

Rumový deník (The Rum Diary, recenze filmu)

Všichni fanoušci Johnnyho Deppa se už museli smířit s tím, že je z něj hollywoodská hvězda největší velikosti, takže bere role v kdejaké komerční slátanině, na kterou se poté ani nepodívá (jak se nechal slyšet v jednom rozhovoru).

Díky všem filmovým bohům ale občas zabrousí i do lehce odlišných vod, než jaké jsou mu známy z blockbusterového pobřeží. Kapitán Sparrow se totiž vrátil ke ztvárnění Huntera S. Thompsona, spisovatele, který je odpovědný za psychedelickou jízdu ve Strachu a hnusu v Las Vegas.

Rumový deník (The Rum Diary), Komedie/Drama/Romantický/Thriller, USA, 2011, 120 min, hrají: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Richard Jenkins, Amber Heard, Giovanni Ribisi

Datum vydání: 27. dubna

[youtube_660]eRixtTq2eiQ[/youtube_660]

Děkujeme, že kouříte (Thank You for Smoking)

Každý máme nějakou tu neřest. Někdo si nedokáže představit svůj den bez filmu či seriálu, jiný bez cigarety, kávy nebo jiné drogy. Tabákové koncerny mají pro své kuřáky jasnou zprávu: Děkujeme, že kouříte.

Propagace tabákových výrobků už dávno není, co bývala. Z reklamy na cigarety se pomalu stalo sprosté slovo a hlavní hrdina, úspěšný zaměstnanec velké tabákové společnosti, se musí svou prořízlou pusou pořádně ohánět , aby velebil před veřejností a médii krásy kuřáctví. Všudypřítomné parte mu také moc nepomáhá. Ministerstvo zdravotnictví varuje: Tento film způsobuje dobrou náladu a záchvaty smíchu.

Děkujeme, že kouříte (Thank You for Smoking), Komedie/Drama, USA, 2005, 92 min, hrají: Aaron Eckhart, Maria Bello, Cameron Bright, Adam Brody, Timothy Dowling

Datum vydání: 25. dubna

[youtube_660]iBELC_vxqhI[/youtube_660]

Alois Nebel (recenze filmu)

Nakonec Lojza neposbíral ani důležité České lvy (vyhrál jen za hudbu, zvuk a výpravu), natož aby si domů ze Spojených státu přivezl plešouna. Ať už patříme k zastáncům, nebo zatvrzelým odpůrcům, nemůžeme Nebelovi upřít jistou dávku provinční jedinečnosti.

Nejkritizovanějším prvkem snímku se stal příběh. Tedy spíše neexistence příběhu. Při všem tom shonu okolo nové animační technologie a estetické stránky věci se jaksi pozapomnělo převést příběh z komiksové předlohy na plátno. Ale vypadá to skvěle a to se dá řici jen o málokterém českém filmu.

Alois Nebel, Animovaný/Drama, Česko / Německo, 2011, 84 min, hrají: Miroslav Krobot, Karel Roden, Václav Neužil ml., Tereza Voříšková, Marie Ludvíková, Leoš Noha, Alois Švehlík, Ivan Trojan, Simona Babčáková

Datum vydání: 4. dubna

[youtube_660]w3pXE7BnYOc[/youtube_660]

Prci, prci, prcičky: První 3 filmy (American Pie, American Pie 2, American Pie: The Wedding)

Nakonec tu máme jednu zajímavou kolekci. Sada amerických koláčů se chystá zaútočit na naši peněženku. Sice jsou to již letité kousky, ale rozhodně nepatří do koše, na rozdíl od svých mladších video-pokračování.

Vydání prvních tří filmů, které kromě názvu spojují i hlavní protagonisté, rozhodně není náhoda. Pokud se k vám informace o novém pokračování ještě nedostala, tak nastražte oči. Od 5. dubna si můžete zajít do kina na Prci, prci, prcičky: Školní sraz, kde se shledáte se všemi starými známými. Pokud si chcete osvěžit, jak pařili zamlada, kolekce je určena přímo vám (i když se to nezdá, za tuto reklamu mi nikdo neplatí).

Prci, prci, prcičky: První 3 filmy (American Pie, American Pie 2, American Pie: The Wedding), Komedie, USA, 1999, 2001, 2003, hrají: Jason Biggs, Chris Klein, Alyson Hannigan, Tara Reid

Datum vydání: 4. dubna

[youtube_660]5AfBar2kxwo[/youtube_660]

Dále vychází:

Město andělů (kde jsou ty časy, kdy Nicolas Cage nečůral plameny)
Mission Impossible – Ghost Protocol (nikde jinde neuvidíte, jak Josh Holloway zneškodní Pavla Kříže)
Pomáda (John Travolta ve verzi ultra-slim)
Všichni prezidentovi muži (tři jména mluví za vše: Hoffman, Redford, Watergate)
Láska nebeská (sice je to vánoční kousek, ale na Billa Nighyho, vtipkujícího na úkor sexuálních výkonů Britney Spears, se dobře kouká v každém ročním období)
Profesionál (Jean-Paul Belmondo se mstí)
Přelet nad kukaččím hnízdem (Formanova dnes již klasika s Jackem Nicholsonem v hlavní roli)
Osvícení (opět Jack Nicholson, tentokrát šílený pod vedením Stanleyho Kubricka)
Ples upírů (zkřížit horor a komedii lze snad snadněji, než provozovat sex, Roman Polanski by mohl vyprávět)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD duben 2012: Alois Nebel si píše Rumový deník