Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Zdrojový kód, Neznámý nebo Serpico

Jiří Hannich

Jiří Hannich

22. 8. 2011

Přehlídku mužů ve svízelných situacích přináší výběr z novinek na DVD a Blu-ray. Ray Stevenson se ocitl uprostřed souboje mafiánských klanů, Al Pacino bojuje s mafií uvnitř policie. Liam Neeson přišel o svou identitu, Jake Gyllenhaal ji naopak někomu vzal.

Sejmout zabijáka (USA, 2011)

Jaká mafie? Já jsem z odborů!, Zdroj: distributor filmu

Potomek irských imigrantů Danny Green, jenž své dětství prožil v drsných ulicích Clevelandu, se dokázal vypracovat z přístavního dělníka v odborového předáka a spojence podsvětí. Jeho spor s italskou mafií však v ulicích města způsobí krvavou lázeň.

Film Sejmout zabijáka, který vznikl podle skutečných událostí, přináší příběh muže, jenž mentalitu irského válečníka propojil se směsí pýchy, brutality a ctižádosti. V 70. letech minulého století se stal ústřední postavou války gangů, která jednou provždy změnila organizovaný zločin na území Spojených států.

Žánr: Akční/Krimi/Thriller
Režie:
Jonathan Hensleigh
Hrají:
Ray Stevenson, Val Kilmer, Christopher Walken aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Zdrojový kód (USA, 2011)

Kdo první mrkne, prohrál!

Chicago ohrožuje bezohledný terorista. Podařilo se mu vyhodit do povětří příměstskou vlakovou soupravu a podle všeho plánuje nový útok v centru města. Ve snaze zabránit dalším ztrátám na životech vláda uspíšila experiment nazvaný Zdrojový kód, který jeho účastníkovi Colteru Stevensovi umožňuje na osm minut existovat v paralelní realitě, zde konkrétně v těle jednoho z pasažérů vlaku těsně před výbuchem.

Colter má několik pokusů, aby zjistil, kdo z cestujících nastražil výbušninu. Zároveň si stanovuje cíl, který původně nebyl v plánu: zachránit sympatickou Christinu, přítelkyni muže, jehož identitu Colter využívá.

Žánr: Akční/Thriller/Mysteriózní/Sci-Fi
Režie:
Duncan Jones
Hrají:
Jake Gyllenhaal, Michelle Monahan, Vera Farmiga aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Týden bez závazků (USA, 2011)

Nejlepší kamarádi Fred a Rick jsou oba už řadu let ženatí. Často spolu probírají, jaké by to bylo, kdyby si mohli nezávazně užívat. Jak známo, před manželkou nic neutajíte, takže se brzy o jejich touhách dozvědí i doma. Bude jim udělena mužská propustka: týden volno od manželství, a to bez jakýchkoli následků. Pánská jízda ale ženáčům pořádně zhořkne, když si uvědomí, že se bez svých drahých poloviček jednoduše neobejdou. Blu-ray obsahuje prodlouženou verzi s několika scénami navíc.

Žánr: Komedie
Režie:
Bobby Farelly a Peter Farelly
Hrají:
Owen Wilson, Jason Sudeikis, Christina Applegate aj.
Zvuk:
český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
vynechané scény, trailer, nepovedené záběry

Neznámý (USA/Velká Británie/Německo/Francie/Kanada, 2011)

Manželé Harrisovi přiletí na konferenci do Berlína. Po autohavárii Martin upadne na čtyři dny do kómatu. Když se probudí, zjistí, že ho jeho žena Liz nepoznává, navíc ji spatří po boku muže, který mu ukradl identitu. Lékaři Martinovo poblouznění přičítají šoku z nehody, úřady jeho žádost o pomoc ignorují a v patách mu jsou lidé, kteří ho chtějí zabít. Nečekaného spojence najde v taxikářce, jež ho vezla s Liz z letiště. Společnými silami se dostanou na stopu tajemného spiknutí a Martin odhalí děsivou pravdu o své ženě.

Žánr: Drama/Krimi/Mysteriózní/Thriller
Režie:
Jaumet Collet-Serra
Hrají:
Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Liam Neeson: Známý akční hrdina, Neznámý: Co je známo?

Serpico (USA, 1973)

V tom kulichu na mě nepřijdou

Jeden proti všem. Plný ideálů nastoupil roku 1971 Frank Serpico k policejnímu sboru v New Yorku. Brzy ale zjistí, že se jeho kolegové starají více sami o sebe než o bezpečnost občanů. Rozhodne se bojovat proti rozbujelé korupci a zachovat si přitom tvář, nemůže však nikomu věřit.

Zachvácen nejistotou – kdy se jen těžko rozezná, kdo je na straně zákona a kdo se pohybuje za jeho hranicí – a nesnesitelnou beznadějí z toho, jak složité je vzepřít se sofistikovanému korupčnímu systému, obrátí se Serpico na média. Rozpoutá se obrovský skandál a Serpicovi půjde o život. V titulní roli snímku, natočeného podle skutečných událostí, exceloval Al Pacino, za svůj famózní výkon si dokonce vysloužil Zlatý glóbus.

Žánr: Krimi/Drama/Životopisný
Režie:
Sidney Lumet
Hrají:
Al Pacino, Cornelia Sharpe, John Randolph aj.
Zvuk:
český (Stereo 2.0), anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české
Bonusy:
Rozhovor s režisérem (pouze na Blu-ray), Pátrání po Al Pacinovi, trailer

Dále vychází: Sanctum, Vládce temnot, Tráva (seriál), Útěk z New Yorku, Air America aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Zdrojový kód, Neznámý nebo Serpico