Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Thor, Odnikud někam nebo Hvězdná brána

Jiří Hannich

Jiří Hannich

19. 9. 2011

Svalnatý Australan Chris Hemsworth musí zvednout kladivo a vyrazit na zteč. Filmová verze severské legendy Thor v tomto týdnu vstupuje na Blu-ray a DVD. A spolu s ní také intimní drama Odnikud někam či kultovní sci-fi Hvězdná brána.

Thor (USA, 2011)

Prší, prší, jen se leje... Zdroj: distributor filmu 

Vládci bohů Odinovi nevychází výchova syna Thora, jenž svou domýšlivostí ohrožuje složitě nastolený mír. Za trest Thor přijde o své nadpřirozené schopnosti a je svržen mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Zde pozná půvabnou vědkyni Jane, zároveň se ale bude muset postavit vojsku svého bratra Lokiho. Snímek je k dispozici také ve 3D.

Žánr: Akční/Dobrodružný/Drama/Fantasy
Režie:
Kenneth Branagh
Hrají:
Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins aj.
Zvuk:
český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
komentář režiséra, vystřižené scény, Cesta k Avengers, Konzultant: Komiks od Marvela

Dilema (USA, 2011)

Dilema je komedie o muži, který stojí na životní křižovatce a ví, že ať se vydá doprava nebo doleva, vždy to dopadne špatně. A tak vyrazí rovně. Což je vůbec ze všeho nejhorší. Věc ale není jednoduchá: hlavní hrdina Ronny totiž přistihne manželku svého nejlepšího kamaráda a obchodního partnera při nevěře. Má jít s pravdou ven, nebo předstírat, že se nic nestalo? Pravda někdy bolí, ale když ji tajíte, může to bolet mnohem víc. Ronny svým rozhodnutím spustí lavinu komických nedorozumění.

Žánr: Drama/Komedie
Režie:
Ron Howard
Hrají:
Vince Vaughn, Kevin James, Jennifer Connelly aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
vynechané scény

Odnikud někam (USA, 2010)

Rozmazlená hvězda se po letech setká se svou dcerou 

Drama Odnikud někam získalo v roce 2010 cenu Zlatý lev na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. Držitelka Oscara za scénář k filmu Ztraceno v překladu Sofia Coppola v tomto snímku vtipným, dojemným a vnímavým způsobem nahlédla do života herce Johnnyho Marca. Zobrazuje jeho nespoutaný životní styl v kulisách sluncem zalitého Hollywoodu. Když však u Johnnyho dveří zazvoní jeho jedenáctiletá dcera – jediný úspěch jeho nepovedeného manželství, přehodnotí herecká hvězda své priority.

Žánr: Drama
Režie:
Sofia Coppola
Hrají:
Stephen Dorff, Elle Fanning, Chris Pontius aj.
Zvuk:
český, anglický (Stereo 2.0)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Čertova nevěsta (ČR, 2011)

Princezně hrozí, že propadne peklu

Klišoidní, prvoplánově podaná, přesto relativně lehce stravitelná pohádka z dílny Zdeňka Trošky. Princezna Štěpánka, počatá za pomoci sil pekelných, se zamiluje do syna královniny komorné Štěpána. V den svých osmnáctých narozenin se má Štěpánka stát nevěstou Lucifera, kterého však odmítne. Za nesplnění dohody je potrestána kletbou. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu.

Žánr: Pohádka
Režie:
Zdeněk Troška
Hrají:
Václav Šanda, Eva Josefíková, Sabina Laurinová aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české pro neslyšící, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Hvězdná brána (USA, 1994)

Vláda Spojených států povolá renomovaného egyptologa Daniela Jacksona, aby rozluštil starodávné symboly. Jackson postupem času odhalí klíč k Hvězdné bráně – meziplanetárnímu vchodu do vzdálené strany známého vesmíru. Stane se součástí vojenské jednotky, která podnikne vzrušující výpravu do neprobádaného světa, kde bude muset bojovat proti despotickému vládci. Titul vychází na Blu-ray, popřípadě ve dvoudiskové podobě na DVD.

Žánr: Akční/Dobrodružný/Fantasy/Sci-Fi
Režie:
Roland Emmerich
Hrají:
Kurt Russell, James Spader, Alexis Cruz aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Jak se točila Hvězdná brána, Existuje Hvězdná brána?, Obraz v obraze, Neuvedené gagy z natáčení, Průchod hvězdnou branou: Legenda, Tajemství Hvězdné brány: Návrhy a casting, Brána se otevírá: Jak se točil film, trailer

Dále vychází: Ledová bouře, Po životě, Simpsonovi, Indočína, Ideál septimy, Orel Deváté legie aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Thor, Odnikud někam nebo Hvězdná brána