Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Správci osudu nebo Něco jako komedie

Jiří Hannich

Jiří Hannich

8. 8. 2011

Snadno byste si je spletli s detektivy či pojišťovacími agenty. Tihle přísně vypadající chlapíci v obleku a s černým kloboukem na hlavě si ale říkají Správci osudu. Řídí totiž život každého z nás. Co se ale stane, když jim někdo překazí plány? Snímek Správci osudu je DVD a Blu-ray hitem týdne.

Správci osudu (USA, 2011)

Potkali se na záchodě a vznikla z toho láska, Zdroj: distributor filmu 

Těsně před vyhlášením výsledků voleb potká kandidát do amerického senátu David ženu, která jej okamžitě okouzlí. Jmenuje se Elise, tančí v divadle a ráda by si s Davidem někam vyrazila. Problém je, že David v tom všem zmatku ztratí její telefonní číslo a vzdá se naděje, že by ji ještě někdy mohl spatřit. Pak se čirou náhodou potkají v autobuse.

Náhoda? Osud? Ať tak či onak, David ví, že tuhle šanci již nesmí za žádnou cenu propásnout. Přesto se objeví zádrhel: Správci osudu sice naplánovali Davidovi kariéru končící až v Oválné pracovně Bílého Domu, jen Elise v tomto plánu vynechali. Film Správci osudu, jež v sobě kombinuje prvky sci-fi, romance a thrilleru, je režijní prvotinou jinak v Hollywoodu respektovaného scenáristy George Nolfiho. Osa příběhu pak vychází z povídky Philipa K. Dicka s názvem Adjustment Team.

Žánr: Thriller/Romantický/Sci-Fi
Režie:
George Nolfi
Hrají:
Matt Damon, Emily Blunt, Anthony Mackie aj.
Zvuk:
český, anglický (vše Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Skoky po New Yorku, komentář režiséra a scenáristy George Nolfiho, Předurčen k bytí, vynechané scény, Proměna v Elise, Labyrint dveří: Interaktivní mapa New Yorku

Něco jako komedie (USA, 2010)

Chcete-li být duševně vyrovnaní, nemusí být na škodu zajet si do blázince. Ne, to není rada čtyř z pěti psychiatrů, jen dojem, který v člověku vyvolá snímek s laškovným názvem Něco jako komedie. Pro neobyčejně citlivého, místy ovšem pěkně vystresovaného teenagera Craiga, je právě psychiatrická léčebna vhodným útočištěm k odpočinku od všech tlaků, jež na něj doléhají. V hlavních rolích září Keir Gilchrist, Zach Galifianakis a Emma Roberts, dcera Erica Robertse a neteř Julie Roberts.

Žánr: Drama/Komedie
Režie:
Anna Boden, Ryan Fleck
Hrají:
Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Emma Roberts aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Premiéra v NY, Pohled do zákulisí, vynechané scény, nepovedené záběry

Červená Karkulka (USA, 2011)

FOTO: Amanda v připravovaném snímku Červená karkulka

Kdopak by se vlka bál...

Catherine Hardwicke, režisérka Stmívání, zřejmě ještě nemá vlkodlaků dost. Ujala se totiž režie fantasy thrilleru, který je překvapivou verzí klasické pohádky o Červené Karkulce. Onou dívkou v čeveném plášti je zde Valerie, jež se zmítá mezi dvěma muži. Její srdce navíc jako ostrý šíp zasáhne ztráta sestry, zavražděné vlkodlakem. Jenže brzy Valerie zjišťuje, že mezi ní a nestvůrou existuje zvláštní pouto, které je neúprosně táhne k sobě. Díky tomu na ni padá stín podezření. A stává se i návnadou.

Žánr: Fantasy/Horor/Mysteriózní
Režie:
Catherine Hardwicke
Hrají:
Amanda Seyfried, Gary Oldman, Billy Burke aj.
Zvuk:
český (Dolby Digital 5.1), anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Tajemství Karkulky, Obraz v obraze, pokažené záběry, Červená Karkulka: Historky z castingu, dodatečné scény, videoklipy

Profesionální manželka (Francie, 2010)

FOTO: Profesionální manželka

G. Depardieu a C. Deneuve, obtloustlý komunista a noblesní kapitalistka

Suzanne Pujole je spořádaná hospodyňka a oddaná manželka, prostě typická žena 70. let minulého století. Její muž, továrník Robert Pujol, železnou rukou řídí podnik na výrobu deštníků. Despocií a okázalými projevy nadřazenosti přitom nešetří ani doma, nepřístupný se zdá být vůči své ženě i dětem. Když ho ale postihne infarkt, do čela fabriky se nečekaně vyšvihne Suzanne a ke všeobecnému překvapení se ukazuje jako žena činu a zdravého rozumu.

Z poddajné puťky se najednou stává Machiavelli v sukni, bažící po politickém vlivu a žonglující přitom se srdcem komunistického starosty. Profesionální manželka režiséra Francoise Ozona – muže, který rád točí filmy o ženách a se ženami (obzvláště staršími, než je on sám) – přináší závan retro nálady, odlehčenou formou se dotýká závažných sociálních a genderových otázek.

Žánr: Komedie
Režie:
Francois Ozon
Hrají:
Catherine Deneuve, Gerard Depardieu, Karin Viard aj.
Zvuk:
český, francouzský (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Útěk ze Sibiře (USA, 2010)

Druhá světová válka je v plném proudu a z nelidských podmínek ruského gulagu utíká mezinárodní skupina vězňů. Z Ruska přes poušť Gobi, Himálaje a Tibet dojdou až do Indie. Film je založen na údajných pamětech Slawomira Rawicza, hlavní postava však nese jméno Janusz. Producentský tým totiž nabyl po investigaci pozadí příběhu pochybnosti, zda se opravdu Rawicz útěku účastnil a celé vyprávění si jen nevypůjčil od jiného válečného veterána Witolda Glińskiho.

Žánr: Drama
Režie:
Peter Weir
Hrají:
Ed Harris, Collin Farel, Jim Sturgess aj.
Zvuk:
český (Dolby Digital 5.1), anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Přežít s vlky, Jsou hvězdy, které nehasnou (8 DVD), Cena za něžnost, My z Kačerova, Gumídci aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Správci osudu nebo Něco jako komedie