Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Paul, Hanna nebo Jih proti Severu

Jiří Hannich

Jiří Hannich

10. 10. 2011

Na DVD a Blu-ray se tentokrát řítí potrhlý mimozemšťan Paul a brutální teenagerka Hanna. Ve dvoudiskové verzi také vychází jedno z největších děl Hollywoodu: Jih proti Severu.

Paul (USA/Velká Británie, 2011)

Vůbec neřídím svůj obývák a ten kluk vedle není E.T., Zdroj: distributor filmu 

Ufologové Clive a Graeme se vydávají na výlet do míst, kde byly údajně před lety spatřeny neznámé létající předměty. Byť oba hrdinové v existenci UFO bezmezně věří, jsou nadmíru šokováni, když potkají mimozemšťana Paula. Ten umí plynně anglicky (třeba slovo fuck mu vůbec není cizí), chová se jako zastydlý puberťák a utíká před agenty tajné vládní agentury. Ulítlými scénami je film naplněn až po okraj, pro plnohodnotný zážitek je však nutné znát co nejvíce ze žánru sci-fi.

Žánr: Komedie/Sci-Fi/Dobrodružný
Režie:
Greg Mottola
Hrají:
Simon Pegg, Nick Frost, Kristen Wiig aj.
Zvuk:
anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray), český (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Paulův vývoj, Kdo je k čertu Adam Shadowchild?, Simonovy hloupé obličeje, nepovedené záběry, galerie; komentáře herců a tvůrců (Simon Pegg, Nick Frost, Bill Hader, režisér Greg Mottola a producentka Nira Park )

Skrýš (USA, 2010)

Psychiatrička Carla Jessup se specializuje na pacienty s rozdvojenou osobností. Její nový pacient Adam se ukáže jako obzvláště složitý případ: veškeré příznaky jeho chování totiž ukazují na to, že trpí těžkou schizofrenií a podle všeho si ještě přivlastňuje identity svých obětí. Carla má najednou co dělat s mimořádně psychicky narušeným jedincem a zřejmě i několikanásobným vrahem. V hlavních rolích se představují Julianne Moore a Jonathan Rhys Meyers.

Žánr: Psychologický/Thriller/Horor
Režie:
Mans Marlind, Björn Stein
Hrají:
Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers, Brooklynn Proulx aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Hanna (USA/Velká Británie/Německo, 2011)

Tatínek má ze mě radost: místo aritmetiky a dějepisu se učím zabíjet 

Děvčata v jejím věku obvykle kradou mámě šminky, testují hormony svých protějšků a tráví hodiny u svého facebookového profilu. Hanna je však jiná. Byla svým otcem vycvičena v mrazivé finské divočině k zabíjení. Je inteligentní, přímočará, má sílu, vytrvalost, bojové schopnosti, nezná slitování. Dokonalé dítě-zabiják.

Na konci výcviku má od otce za úkol dostat se na kobylku agentce CIA, Marisse Wieglerové, která před světem ukrývá závažné tajemství. V průběhu své mise nečekaně poznává hodnotu přátelství i pravdu o událostech, jež zapříčinily, že se z ní stalo vraždící monstrum.

Žánr: Akční/thriller/Mysteriózní
Režie:
Joe Wright
Hrají:
Saoirse Ronan, Eric Bana, Cate Blanchett aj.
Zvuk:
anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray), český (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
komentář režiséra Joe Wrighta, alternativní závěr, vynechané scény, Anatomie scény: Útěk z Tábora G

Cedar Rapids (USA, 2011)

Ne, vážně nejsme z Pojišťovny štěstí 

Není třeba důkladný výzkum, abychom mohli uvést, že většina lidí má pojišťovací agenty za suchary. Tak to zkrátka je. Snímek Cedar Rapids sleduje příběh pojišťováka Tima, který si, stejně jako jeho kolegové z branže, zakládá na tom, aby za každých okolností působil seriózně. A bojí se odvázat.

Na jedné konferenci se však dostane do spárů chronického pařmena Deana a rázem se spustí lavina: Tim je viděn na všech večírcích ve městě, opíjí se, koupe se nahý, spí s prostitutkami, účastní se hospodských potyček. Příliš scén k popukání z toho sice tvůrci nevytřískali, ale přerod hlavní postavy je docela zajímavý. A nelze vyloučit, že ti, kteří si film pustí, budou mít svého pojišťováka navždy spojeného právě s bláznivým Timem.

Žánr: Komedie
Režie:
Miguel Arteta
Hrají:
Ed Helms, John C. Reilly, Anne Heche aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
vynechané scény, nepovedené záběry, Mike O’Malley – Zácpa ve městě, Přetvářka v USA, Svatební zvony – Narušení svatby lesbiček, Nejlepší reklama

Jih proti Severu 2 DVD (USA, 1939)

Velkolepý romantický film odehrávající se na jihu USA za občanské války a několik let poté. Osu příběhu tvoří milostné peripetie půvabné Scarlett O´Harra v podání Vivien Leigh a světáka Rhetta Butlera, jehož si zahrál Clark Gable. Tato romance si vysloužila řadu ocenění: filmové dílo bylo ověnčeno osmi Oscary, knižní předloha z pera Margaret Mitchell získala Pullitzerovu cenu, svého času se dokonce po Bibli stala nejprodávanější knihou světa.

Žánr: Drama/Válečný/Romantický
Režie:
George Cukor, Victor Fleming, Sam Wood
Hrají:
Vivien Leigh, Clark Gable, Evelyn Keyes aj.
Zvuk:
anglický (Dolby Digital 5.1), český (1.0)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Komentář historika Rudyho Behlmera

Dále vychází: Street Fighter: Legenda z Hong Kongu, Občan Kane, Konspirace: Echelon, Jak jsem poznal vaši matku (seriál), Clarkson: Italský nářez, Fidlovačka aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Paul, Hanna nebo Jih proti Severu