Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jonathan Rhys Meyers: Je to spíš model, anebo herec?

Je mu 33, má tmavé vlasy a modré oči, jeho charismatický pohled si hned zapamatujete. Vedle herectví se občas věnuje modelingu a umí i obstojně zpívat. Řeč je o irském rodákovi Jonathanu Rhys Meyersovi.

Jonathan Rhys Meyers ve filmu Melodie mého srdce, Zdroj: distributor filmu

Jonathan se narodil v irském Dublinu a od tří let vyrůstal bez otce, což způsobilo, že měl problémy ve škole. Jeho herecký talent se začal projevovat už brzy, a ačkoli jeho herecká kariéra začala stejně jako pro mnohé jiné – první rolí byla reklama –, časem si ho všimli i filmoví agenti a začal se objevovat na konkurzech.

Sametový Jonathan na extázi

Jeho prvním větším úspěchem pak byla role ve filmu Michael Collins, kde si v roce 1996 zahrál s Tomem Cruisem. Následovalo několik dalších filmů, převážně z evropské produkce, kdy o sobě začínal dávat víc a víc vědět. Postupně se ukázalo, že Meyersovi nejde pouze herectví – to když nazpíval několik písní, které se objevily ve snímku Sametová extáze v roce 1998.

Jako Jindřich VIII. v Tudorovcích, Zdroj: distributor seriálu

Později se Meyers začal objevovat i ve známějších filmech a v roce 2005 dokonce získal Zlatý glóbus za svůj výkon v biografickém televizním filmu Elvisovy začátky. Od té doby již patří mezi zavedené herce, jejichž přítomnost téměř vždy zaručuje kvalitní podívanou. Navíc je vedle hraní a zpěvu také poměrně úspěšný coby model – v letech 2006 a 2007 pózoval pro kampaň Versace a je také tváří nového parfému Hugo Boss.

Jindřich VIII. Rhys Meyers

Meyersovým posledním velkým úspěchem je irsko-kanadsko-americký koprodukční seriál Tudorovci, kde ztvárňuje nejdůležitější postavu – krále Jindřicha VIII. Pokud nic jiného, tak tahle role mu popularitu již opravdu zajistí. Ve světě běží již čtvrtá série, ale čeští diváci měli k dispozici zatím pouze první.

Jak je vidět, Meyers ale nezahálí ani během natáčení seriálu a stíhá i jiné projekty. Od 17. června ho můžete vidět v kině v novém snímku Bez soucitu, kde si vedle Johna Travolty zahrál hlavní roli. Tento akční snímek představí Meyerse opět v trochu jiné poloze, tak uvidíme, co předvede.

Jonathan Rhys Meyers v Bez soucitu, Zdroj: distributor filmu

Pokud Meyers zrovna nenatáčí, bydlí se svou přítelkyní Reenou Hammer střídavě v Londýně a Los Angeles. Kromě toho ale také vlastní dům v Dublinu a v Maroku, kam jezdí na dovolenou, protože si ho zamiloval během natáčení.

A ačkoli se občas někde objeví, že je Meyers závislý na alkoholu nebo drogách a léčí se, není třeba věšet hlavu, že ho neuvidíme v žádném filmu. On to léčení ještě nikdy moc neprotahoval. (Možná víte o některém z jeho opileckých excesů – na letišti, před fotografy… Holt irská krev a irská whiskey jdou dobře dohromady.)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jonathan Rhys Meyers: Je to spíš model, anebo herec?