Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Kazatel nebo Fair Game

Jiří Hannich

Jiří Hannich

29. 8. 2011

Když lidstvo chtěli zotročit upíři, narazili na speciálně vycvičenou armádu Kazatelů. Pro jednoho z nich ale válka neskončila. Ba právě naopak: teprve začíná. Postapokalyptický sci-fi thriller Kazatel je jedním z nejzajímavějších titulů, jež na přelomu srpna a září vycházejí na DVD a Blu-ray.

Kazatel (USA, 2011)

Služebník boží na ďábelském stroji, Zdroj: distributor filmu 

Příběh se točí kolem legendárního Kazatele, veterána dlouholetých válek lidstva s upíry, jemuž jeho krvežízniví nepřátelé unesou neteř. Podnikne tedy – navzdory nesouhlasu církevních hodnostářů – záchrannou misi, na níž jej doprovází neteřin přítel Hicks a bývalá Kazatelka, která je obdařena nadlidskými bojovými schopnostmi. Jak se ale ukáže, za únosem nestojí jen upíři, ale nová, ještě děsivější moc.

Žánr: Thriller/Sci-Fi/Akční/Horor
Režie:
Scott Charles Stewart
Hrají:
Paul Bettany, Maggie Q, Cam Gigandet aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Náboje a krucifixy: Zážitek s obrazem v obraze, 3D prohlídka zbraní a vozů (exkluzivně na Blu-ray), Krvavá hranice: Vznik světa Kazatele, Pracovní nástroje: Zbraně a dopravní prostředky, komentáře autorů, vynechané scény, prodloužené scény

Fair Game (USA, 2010)

Valerie slouží americké vládě jako špiónka dlouhých osmnáct let. Když ale její manžel Joe napíše článek do The New York Times, ve kterém otevřeně zpochybní tvrzení oficiálních míst Spojených států, že Irák nakupuje na černém trhu obohacený uran a vyvíjí jaderné zbraně, přízeň mocných rázem ochabne a Valerie přijde o svou utajovanou identitu.

Po úniku informací se její kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, podnikání jejího manžela upadá. Fair Game přináší pohled do útrob politické moci, natočený podle autobiografie Valerie Palme, skutečné tajné agentky CIA.

Žánr: Akční/Thriller/Drama/Životopisný
Režie:
Doug Liman
Hrají:
Naomi Watts, Sean Penn, Brooke Smith aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Hop (USA, 2011)

Kdopak mi tu krade kraslice? 

Velikonoční zajíc Hop sní o životě rockové hvězdy. Jednoho dne však Hopa přejede autem mladý ulejvák Fred. Naštěstí se v něm v tu chvíli probudí něco jako černé svědomí, vezme Hopa domů a slíbí mu, že se postará jak o něj, tak o část jeho velikonočních povinností. Oba nesourodí spolubydlící se ovšem velmi rychle naučí, že je čas dospět.

Žánr: Animovaný/Fantasy/Komedie
Režie:
Tim Hill
Hrají:
Russel Brand, Hank Azaria, Hugh Laurie aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Emoce v pohybu, Obraz v obraze: Růžové barety, Svět filmu Hop, videoklip All Acces – Cody Simpson

Zbožňuji trable (USA, 1994)

Dva novináři číhají na sólokapra 

Peter Brackett je novinářské eso z Chicago Chronicle, Sabrina Petersonová je začínající ambiciózní reportérka z konkurenčního Globu. Oba pracují na případu záhadně vykolejeného vlaku, přičemž objeví korupci, a dokonce i vraždu. Rázem se stanou velice nepohodlnými, ovšem ani ve chvíli, kdy jim jde o život, nedokážou potlačit vlastní zájmy. V hlavních rolích se představují Nick Nolte a Julia Roberts.

Žánr: Romantický/Komedie/Krimi
Režie:
Charles Shyer
Hrají:
Nick Nolte, Julia Roberts, Saul Rubinek aj.
Zvuk:
český (Stereo 2.0), anglický (5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Momentky (Nizozemsko/Velká Británie/USA, 2002)

I´m so high... 

Larry Brodsky, bývalý hippík z USA, vlastní malý obchod s knihami, který je umístěn v samém srdci Amsterdamu. Jednoho dne se Larrymu dostanou do rukou básně, které kdysi napsal. Vzápětí si vzpomene na své ztracené sny a na dívku, která mu tehdy zlomila srdce. Poznal ji v Maroku, a přestože se vdala za jiného, nikdy na ni nezapomněl. A pak se u něj v knihkupectví objeví dívka Aisha a vzduchem opět zavoní láska.

Žánr: Romantický
Režie:
Rudolf van den Berg
Hrají:
Burt Reynolds, Carmen Chaplin, Julie Christie aj.
Zvuk:
český, anglický (Stereo 2.0)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Vládce severní dráhy, Scooby Doo: Záhady s.r.o., Medvídek Pú, Justin Bieber: Never Say Never, Barva granátového jablka, Danika aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Kazatel nebo Fair Game