Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Novinky na CD: Posmrtná Amy Winehouse, nový Rytmus i výběrovka Rammstein

Martin Peška

Martin Peška

5. 12. 2011

FOTO: CDProsinec bývá na nová alba každoročně velmi úrodný. Asi málokdo by si však před rokem troufl odhadnout, že Amy Winehouse vyjde posmrtné album. Podívejte se na další CD tipy redakce TOPZINE.cz, které vychází 5. prosince.

FOTO: Ilustrační foto CD

Jaké novinky na CD vyhází 49. týden? Foto: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Amy Winehouse: Lioness: Hidden Treasures

FOTO: Přebal posmrtného alba Amy Winehouse: Lioness: Hidden TreasuresBritské zpěvačce Amy Winehouse se předurčovala dlouhá a hvězdná kariéra. Osud je bohužel občas krutý a i životní styl Amy přispěl k tomu, že nás tato nadaná zpěvačka v červenci tohoto roku navždy opustila.

Její nejbližší spolupracovníci Mark Ronson a Salaam Remi poslední měsíce strávili tím, že poslouchali desítky nikdy nezveřejněných písní a dostali nápad dát dohromady společně s rodinou zesnulé kolekci výjimečných písní Amy Winehouse, které nikdy nevyšly, ale fanoušci si zaslouží je slyšet.

Kolekce dvanácti písní obsahuje starší, doposud nikdy nevydané skladby, alternativní verze již existujících písní a taktéž i zbrusu nové kompozice, které zpěvačka pro novou desku připravovala.

Nová deska Amy Winehouse je pro všechny zúčastněné především památkou na výjimečně talentovanou umělkyni, ženu s obrovským elánem a láskou k hudbě, skladatelku, zpěvačku a především milovanou dceru a výbornou kamarádku.

Vychází u Universal Music
Doporučená cena: 379 korun

Rammstein: Made In Germany 1995 – 2011

FOTO: Rammstein: Made in Germany1995 - 2011V sousedním Německu asi není žádná jiná kapela, která by dosáhla takového úspěchu po celém světě, jako za sedmnáct let právě berlínští Rammstein. Teprve nyní vydávají své první výběrové album nejen se známými hity, ale i novinkami a vybranými remixy.

Album vychází ve třech formátech. Ten standardní bude obsahovat pouze jeden disk, na kterém najdeme patnáct největších hitů kapely a novinku s názvem Mein Land. Speciální edice je doplněna druhým CD, které jistě potěší krom fanoušků i DJe. Kapela na něj vybrala ty nejpovedenější remixy, které kdy byly pro jejich písně vytvořeny například od Scooter, Junkie XL, Westbama, Pet Shop Boys, Faith No More, Laibach nebo od Hurts.

Třetím vydáním je deluxe edice. Ta obsahuje disků celkem pět. První dva jsou identické s obsahem speciální edice, tři ostatní nosiče jsou DVD obsahující úplně všechny videoklipy, které kdy kapela natočila, a to včetně alternativních verzí. Většiny videoklipů je doplněna o rozsáhlý making of dokument nabízející možnost nahlédnout do zákulisí natáčení jednotlivých klipů. Nechybí ani video ke zmiňovanému novému singlu Mein Land.

Vychází u Universal Music
Doporučená cena: 379 – 489 korun

Tina: S.E.X.Y.

FOTO: Přebal alba Tina: S.E.X.Y.Tina se stala senzací v roce 2006, kdy vydala druhé album Chillin’. Získala pět slovenských výročních hudebních cen a její písnička Viem, že povieš ano byla dlouhou dobu nejhranější skladbou ve slovenském éteru. Rozhlasový prostor si Tina podmanila i v dalších letech, nejúspěšnější písní byl v tomto ohledu Príbeh, duet s Rytmusem, který bodoval jak na Slovensku, tak v Čechách. Písničku napsal Tomi Popovič, slovenský r’n’b zpěvák a skladatel s kontakty v Americe. Pod jeho producentským dohledem vznikla i část novinky S.E.X.Y.

Tina se tentokrát uplatnila také jako producentka a textařka, na desce dokonce rapuje. Hudbu jí dodal mezinárodní tým producentů z Ameriky, Kanady, Česka i Slovenska. Je možné, že jste už slyšeli její první singl, kterým byla zvolena skladba Si sám.

Vychází u EMI
Doporučená cena: 299 korun

Rytmus: Fenomén

FOTO: Přebal alba Rytmus: FenoménRytmus je fenomén a komerčně nejúspěšnější osobnost slovenského rapu posledních let. Zatím poslední album Kral z roku 2009 se podle vydavatele dobře prodává dodnes. Z undergroundového rappera se stala obletovaná celebrita a porotce ČeskoSlovenské SuperStar.

Novinka Fenomén patří k nejočekávanějším počinům tohoto roku. Rytmus na desce tradičně rapuje, ale také zpívá. O hudbu se tentokrát postarali producenti Sukowach, S3rious, Superstar O., Heron, Mad Skill, Vybe Beatz a Tomi Popovič, se kterým už Rytmus točil v minulosti (Príbeh).

Vychází u EMI
Doporučená cena: 299 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na CD: Posmrtná Amy Winehouse, nový Rytmus i výběrovka Rammstein