Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Amy Winehouse chtěla vydat nové album. Už měla nachystaných dvanáct songů

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

21. 11. 2011

Amy Winehouse před svou smrtí ještě stihla přichystat nové album. Deska měla obsahovat dvanáct kousků s jazzovým nádechem. Jediné, co chybělo, byly názvy jednotlivých skladeb.

FOTO: Amy Winehouse

Amy Winehouse před smrtí tvrdě pracovala, Foto: amywinehouse.com

Britská zpěvačka Amy Winehouse před svou smrtí usilovně pracovala. Ač to možná na první pohled nebylo znát, byla zpěvačka velký dříč. Alespoň co se týče hudby. Jakmile došlo na skládání, stávala se z problémové alkoholičky ambiciózní perfekcionistka. Amy složila dvanáct nových skladeb, ze kterých mělo v brzké době vzniknout album. Její producent Salaam Remi však lpěl na tom, aby zpěvačka nezveřejňovala žádné informace, dokud se nenaplní její plány týkající se kapely.

Soulová zpěvačka toužila po tom, aby její zpěv doprovodila jazzová kapela složená z těch nejlepších muzikantů. Mezi nimi měli být také ?uestlove, bubeník americké neosoulové kapely The Roots, nebo saxofonista Soweto Kinch.

„Amy si dala se skladbami skutečně velkou práci. Všechny by byly tak nějak autobiografické. Musela toho hodně prožít, oprostit se od toho a následně zase pohlédnout zpátky do minulosti, aby mohla napsat to, co napsala,“ prohlásil Salaam Remi.

Dnes už můžeme pouze hádat, jaký úspěch by album mělo, kdyby ho britská zpěvačka dotáhla až do konce. Remi se nechal slyšet, že album mělo být úchvatné a mělo předčit i všemi opěvovaná a chválená předešlá alba.

Čtěte také: Amy Winehouse, nesmrtelná zpěvačka i skandalistka. Připomeňte si s námi její život

FOTO: Amy Winehouse - přebal alba LionessVše, co s albem jakkoli souviselo, bylo pečlivě naplánované a sepsané. Producent Salaam Remi vybral dvě písně, které Amy napsala a ty se staly součástí Amyina posmrtně sestaveného alba Lioness: Hidden Treasures. Album by se mělo na britských prodejních pultech objevit 5. prosince.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amy Winehouse chtěla vydat nové album. Už měla nachystaných dvanáct songů