Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Příčina smrti Amy Winehouse objasněna. V krvi měla 4,16 promile alkoholu

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

30. 10. 2011

Soulová zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, Amy Winehouse, na konci července zemřela ve svém domě v Londýně. Příčina její smrti byla ale objasněna až nyní – v hlavní roli byl opět alkohol.

Amy Winehouse se upila vodkou Zdroj: wikipedia.org

Amy Winehouse byla proslulá nejen svým úžasným hlasem, ale také nejrůznějšími aférami, ve kterých měly první i poslední slovo drogy a alkohol. Závislosti působily zpěvačce problémy, ale ona se dlouho léčit nechtěla, cítila se dobře – jak zpívá ve svém hitu z roku 2006 Rehab.

O dva roky později ale nastal v jejím životě zlom a ona se drog již nedotkla. Tuto závislost přeprala. Alkohol však zůstal její velkou slabostí. Zpěvačka střídala období úplné abstinence s velkými alkoholovými večírky. Takový zápřah její tělo nemohlo dlouho vydržet.

Čtěte také: Amy Winehouse, nesmrtelná zpěvačka i skandalistka. Připomeňte si s námi její život

23. července všechno skončilo. Amy byla nalezena mrtvá. O příčině smrti se dlouho spekulovalo, soulová bohyně se totiž přibližně tři týdny před svou smrtí nedotkla alkoholu, ani žádných léků. Její rodina dokonce zvažovala jako možnou příčinu úmrtí náhlou absolutní abstinenci, kterou Amyno tělo zkrátka nezvládlo.

V podvečer zpěvaččiny smrti u ní byla dokonce její lékařka. Ta s Amy dlouho mluvila o následcích jejího životního stylu. Zpěvačka prý působila trochu podnapile, ale smysly jí fungovaly dobře. Dokonce přiznala svůj strach z toho, že nedokáže přestat pít. Zemřít však nechtěla a rozhodla se něco změnit. Těšila se na budoucnost a měla velké plány, její tělo už na nich spolupracovat ale nechtělo.

Po pitvě a mnohých toxikologických vyšetřeních se konečně londýnský koronární soud dobral příčiny jejího úmrtí. Byla jí otrava alkoholem. Její smrt tak byla označena jako nešťastná náhoda. Ve zpěvaččině domě se našly tři prázdné lahve od vodky, v její krvi zanechaly 4,16 promile. Takové množství alkoholu v krvi má fatální následky.

„Výsledky šetření jen zdůrazňují, jak důležitá je naše práce v Nadaci Amy Winehouse. Chceme tak Amyiným jménem pomoci mnoha mladým lidem a dětem,“ nechala se slyšet rodina zemřelé zpěvačky.

Příbuzní a přátelé zpěvačky poslouchali výsledky šetření u soudu se slzami v očích. Jak sami ale prohlásili, bylo pro ně úlevou, že konečně zjistili pravdu, ať už byla jakákoli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příčina smrti Amy Winehouse objasněna. V krvi měla 4,16 promile alkoholu