Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v roce 2014. Těšte se na mutanty, hobita a biblické hrdiny

Redakce

Redakce

28. 1. 2014

Rok 2014 bude stejně jako jeho předchůdce nabitý novými filmy a pozadu nezůstanou ani blockbustery, tedy epochální snímky s ještě epochálnějšími rozpočty; a že půjde o nabídku vskutku pestrou, o tom není třeba nikoho přesvědčovat. Na plátna se chystají pokračování epických  ság a také některé snímky nové. 

Emma Watson si zahraje Noemovu dceru. Zdroj: CinemArt

Emma Watson si zahraje Noemovu dceru. Zdroj: CinemArt

Noe

Režisér Darren Aronofsky o sobě dal naposledy vědět v roce 2010 veleúspěšným snímkem Černá labuť. Od té doby o něm nikdo neslyšel nic jiného než domněnky o jeho dalším projektu. A 27. března letošního roku přijde do kin další a pro něj trochu netypický počin s názvem Noe. Ano, půjde o biblickou postavu, kterou každý i přes nevěřící výchovu zná. V hlavní roli zazáří notoricky známý Russell Crowe, jenž ztvární hrdinu podléhajícího apokalyptickým představám o potopě světa. Pokud má zajistit budoucnost lidstva, musí postavit archu, na niž vezme svou rodinu a pár od každého zvířecího druhu. Ve snímku vystoupí i Anthony Hopkins či Emma Watson.

video
play-sharp-fill

Pompeje

Je až k neuvěření, že se dosud nikdo nepokusil zpracovat do velkofilmu hrůzný příběh italského města Pompeje. Paul W. S. Anderson, režisér všech dílů série Resident Evil, to má však letos v plánu napravit. Děj pojednává o velkolepém městě, které bylo zničeno roku 67 výbuchem sopky Vesuv. Film však přinese i dobový příběh sledující otroka Mila (Kit Harington), jenž se zamiluje do Cassii (Emily Browning), dcery svého pána. Divák se může těšit na velkolepou podívanou se silným příběhem. Zda se myšlenka na zpracování tak nákladného námětu povedla, můžete zjistit v kinech od 20. března.

video
play-sharp-fill

Hobit 3

Ano, všechno musí jednou skončit a třídílné zpracování Hobita od Petera Jacksona není výjimkou. Bilbo Pytlík, Gandalf i celá trpasličí výprava v minulé části dorazili k hoře draka Šmaka. Ovšem místo aby ho porazili a vyhnali od trpasličího bohatství, ho spíše pěkně rozčílili. Jistě tedy není od věci hned zkraje očekávat pořádnou akci. Dopadne výprava úspěšně a získá Thorin zpět poklad svých předků? Setká se Šmak se svou poslední hodinkou? Jelikož film zčásti vyplní i šedesátiletou pauzu mezi tímto příběhem a příběhem Froda Pytlíka, co se mezitím stane s Bilbem a prstenem? To vše se dozvíme od 18. prosince.

V poslední části trilogie se herecké obsazení příliš nezmění. Zdroj: Warner Bros. CZ

V poslední části trilogie se herecké obsazení příliš nezmění. Zdroj: Warner Bros. CZ

300: Vzestup říše

Uběhlo už hodně vody od premiéry snímku 300: Bitva u Thermopyl, přesněji řečeno neuvěřitelných osm let. Od 6. března zaplaví plátna českých kin pokračování tohoto kultovního historického krváku. Příběh se tentokrát posouvá na moře, kde řecký generál Themistokles bojuje s Artemesií a božským Xerxem ve snaze zachránit Řecko před Peršany. Podle traileru se můžeme těšit na epickou podívanou prošpikovanou krvavými boji a neuvěřitelnými efekty. Ve filmu se objeví například Sullivan Stapleton, Eva Green a Rodrigo Santoro. Režisérské úlohy se tentokrát ujal Noam Murro, pro kterého se pokračování 300 stane teprve třetím režírovaným kouskem.

video
play-sharp-fill

Gone Girl

Není tomu ani rok, co Ben Affleck obdržel Oscara ze režii snímku Argo. Tento hollywoodský veterán si letos znovu obuje herecké boty a vrátí se na plátna kin ve snímku Davida Finchera (The Social Network, Klub rváčů nebo Sedm). Jeho nejnovější snímek Gone Girl je zatím spíše zahalený tajemstvím. Amy (Rosamund Pike) a Nick (Ben Affleck) jsou spokojení manželé, kteří slaví páté výročí svatby. Právě v tu dobu však Amy zmizí. Policie nachází důkazy a obviňuje Nicka z vraždy své ženy. Ten však prohlašuje, že je nevinný, ale Amyini přátelé a deník tvrdí opak. Kde je tedy pravda? Na nový Fincherův film můžete zajít do kin od 9. října.

Ben Affleck si zahraje muže podezřelého z vraždy vlastní ženy. Zdroj: CinemArt

Ben Affleck si zahraje muže podezřelého z vraždy vlastní ženy. Zdroj: CinemArt

Exodus

Exodus je druhým „biblickým“ velkofilmem letošního roku a vlastní opravdu velký potenciál. Na režisérský post se dostal Ridley Scott, tvůrce snímků Americký gangster, Gladiátor či Černý jestřáb sestřelen. Ve filmu si úvodní roli zahraje nezastavitelný Christian Bale, sekunduje mu Joel Edgerton, Aaron Paul nebo Sigourney Weaver. Exodus vypráví biblický příběh o vyhnání Židů z Egypta. Vede je Mojžíš, vojenský a náboženský vůdce a vykladač zákona. Začíná jejich pouť pouští do zaslíbené země. Česká premiéra je naplánována na 11. prosince.

Christian Bale v roli Mojžíše vede Izraelity do zaslíbené země. Zdroj: CinemArt

Christian Bale v roli Mojžíše vede Izraelity do zaslíbené země. Zdroj: CinemArt

Hunger Games: Mockingjay – 1. část

I podruhé přežila Katniss, představitelka odboje proti totalitnímu Kapitolu, Hladové hry. Nepokoje v celém Panemu nabírají na intenzitě. Je načase, aby zapomněla na boj v aréně a začala bojovat proti mnohem většímu a nebezpečnějšímu nepříteli: Kapitolu. V pořadí třetí film této série zachycuje děj poslední části knižní trilogie od Suzanne Collinsové. Ovšem, jak je poslední dobou zvykem, i Mockingjay bude rozdělen na dvě části. Režírování se opět ujal Francis Lawrence, který se více než osvědčil u předchozího dílu. Jak se jemu a jeho svěřencům Jennifer Lawrence  a Joshu Hutchersonovi povede tentokrát , můžete sledovat na plátnech kin od 20. listopadu letošního roku.

Druhý díl trilogie vytáhl hodnocení nahoru. Povede se to i třetí části? Zdroj: Bontonfilm CZ

Druhý díl trilogie vytáhl hodnocení nahoru. Povede se to i třetí části? Zdroj: Bontonfilm CZ

Godzilla

Často používaným námětem hlavně japonských snímků je ten o nestvůře, která terorizuje lidstvo. Opravdu do podvědomí se dostala filmy z let 1954 a 1998. Letos poprvé zpracují Američané toto téma sami. Můžeme tedy jen doufat, že výsledek nebude jen přehlídkou okoukaných efektů. Nová Godzilla, která přijde do kin 15. května, dá možnost zazářit několika neokoukaným tvářím. Zaprvé jde o britského herce mladé generace Aarona Taylora-Johnsona, známého z filmů Anna Karenina a Nowhere Boy. Druhým nepříliš známým jménem je Elizabeth Olsen, což je mladší sestra dříve populárních dvojčat Mary-Kate a Ashley.

video
play-sharp-fill

Interstellar

Po Gravitaci přijde letos 6. listopadu do kin film s velmi blízkou tematikou. Interstellar zatím v traileru spíše mlží a moc toho divákovi neprozrazuje. Už je však jasné, že děj se bude točit kolem skupiny výzkumníků, kteří pomocí červí díry posunou hranice lidského vesmírného cestování, a to napříč dimenzemi. Christopher Nolan opouští Batmana, ale i tentokrát jistě zaútočí na jeden z nejvýraznějších počinů roku. Za zmínku stojí i skladatel Hans Zimmer, který se na tomto snímku také podílel. Co se týče hereckého obsazení, ve filmu se objeví Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine či Jessica Chastain.

video
play-sharp-fill

X-Men: Budoucí minulost

Do českých kin přijde 22. května již sedmé pokračování ze série filmů X-Men, tentokrát s podtitulem Budoucí minulost. K režírování se opět vrátí Bryan Singer, který stojí již za třemi X-Meny. Kompletní sestava hrdinů tentokrát bojuje o zachování své vlastní existence, a to nejen v současnosti, ale rovnou ve dvou časových rovinách. Musí změnit minulost, aby si zajistili budoucnost. V obsazení nemůže chybět Hugh Jackman, Michael Fassbender, James McAvoy, Jennifer Lawrence a další. Koncem loňského roku bylo ohlášeno osmé pokračování X-Men: Apokalypsa, jež má mít premiéru v roce 2016.

video
play-sharp-fill

Úsvit planety opic

Filmová série Planeta opic se letos v červenci (přesněji 17.) dočká dalšího pokračování. Půjde o film režiséra Matta Reevese, který se odehrává v blízké budoucnosti. Vyhlídky nejsou pro lidskou existenci příliš růžové, spíše nabírají šedavých odstínů. Velká část populace podlehla zákeřnému opičímu viru a moci se chytají lidoopi. Prvotní pokusy o mír příliš dlouho nevydrží. Přeživší se snaží s nasazením všech sil vyhrát válku s Caesarovými rostoucími silami. Povede se jim zachránit lidskou existenci, nebo podlehnou? Těšit se můžete na Garyho Oldmana, Jasona Clarka či Judy Greerovou.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v roce 2014. Těšte se na mutanty, hobita a biblické hrdiny