Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Režisér filmu Resident Evil oživí Pompeje. Město znovu pohřbí sopka

Redakce

Redakce

1. 3. 2013

sucker-punch-movie-01a-550x271Jedna z nejznámějších katastrof spojených se sopečnou činností, výbuch sopky Vesuv v Pompejích, se dočká svého zfilmování. Režisérem bude Paul W. S. Anderson, tvůrce série Resident Evil.

Emily Browning ve snímku Sucker Punch. Zdroj: Warner Bros.

Emily Browning ve snímku Sucker Punch. Zdroj: Warner Bros.

Paul W. S. Anderson, který se za svou kariéru dosud věnoval většinou režii akčních či sci-fi filmů, se rozhodl natočit historický spektákl o pohřbení městečka Pompeje výbuchem sopky Vesuv. A co by to bylo za historický velkofilm bez milostné zápletky? Ústřední dvojici si podle posledních zpráv zahrají Kit Harington a Emily Browning.

Kit Harington, známý především ze seriálu Hra o trůny, si v Pompejích zahraje otroka zamilovaného do dcery svého pána. Právě tu ztvární Emily Browning, kterou diváci mohli vidět ve filmech jako Sucker Punch nebo Propad do temnot. Nyní Emily zazářila na festivalu v Sundance s chilským snímkem Magic Magic, kde se objevuje po boku Michaela Cery.

Kit Harrington v seriálu Hra o trůny. Zdroj: HBO

Kit Harington v seriálu Hra o trůny. Zdroj: HBO

Samotná zápletka Pompejí nebude zřejmě moc složitá. V podstatě tam půjde o to, že otrok Milo neboli Kit Harington je prodán jinému majiteli a musí svou lásku opustit. Pak ovšem začne Vesuv řádit a on cestuje přes celé městečko, aby zachránil svou lásku a spolu s ní i svého nejlepšího přítele, gladiátora uvězněného v koloseu.

Scénář filmu má na starosti hned několik tvůrců. Mezi ně patří duo Janet Scott a Lee Batchlerovi. Ti jsou zodpovědní například za námět filmu Batman navždy. Jedním ze scenáristů je pak i Julian Fellowes, autor scénáře k seriálu Panství Downton.

Snímek by měl být hotov roku 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér filmu Resident Evil oživí Pompeje. Město znovu pohřbí sopka