Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

7 zajímavostí o Joshi Hutchersonovi. V aréně smrti by prý vyhrál

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

1. 12. 2013

Když mu byly čtyři, rozhodl se stát hercem. Když mu bylo devět, poprvé se postavil před kameru. Dnes ho v jednadvaceti letech znají miliony diváků po celém světě.

FOTO: Josh Hutcherson - Hunger Games - Lionsgate

Při boji o život není na sprchování čas. Zdroj: Lionsgate

Malý Josh Hutcherson si ze všeho nejvíc přál, aby si mohl zahrát ve filmu a stal se slavným. Když se s rodiči přestěhoval do slunné Kalifornie, sen se mu začal pomalu plnit. Nejdřív to byly jen malé role v seriálech a filmech, později se výrazněji zapsal do povědomí díky rolím ve snímcích Most do země Terabithia, Cesta do středu země nebo komedii Děcka jsou v pohodě, která byla nominována na Oscara hned v několika kategoriích.

Zlom ovšem přišel ve chvíli, kdy dostal hlavní roli ve filmové adaptaci knižní předlohy Hunger Games. Role Peety, syna pekaře, který je vylosován do jednoho z nejkrutějších bojů o život, ho okamžitě vystřelila mezi nejsledovanější herce.

Momentálně láme dívčí srdce už druhým dílem Hunger Games: Vražedná pomsta, který je v kinech od minulého týdne.

1. Místo školy se učil doma

Jako dítě nechodil do školy, ale učila ho doma jeho matka. „Do školy jsem přestal chodit v páté třídě. Ale myslím, že kdybych tam zůstal, byl bych v jednom kuse po škole. Hlavně kvůli vyrušování,“ tvrdí o sobě herec.

video
play-sharp-fill

2. Občas si sám sebe plete s Peetou

Není výjimkou, že si herci rádi zahrají úplně protikladné role k vlastnímu charakteru. Mají pak pocit, že ze sebe dostali to nejlepší. Josh se naopak s postavou Peety plně ztotožňuje: „S Peetou máme velmi podobný pohled na život. Chci být stále tím, kým jsem, a to bez ohledu na okolnosti. Taky si myslím, že máme stejně sebepodceňující smysl pro humor.“

Při natáčení měl najednou pocit, že se do role vžil až příliš a začal mít problém rozeznat fikci od reality. „Když jsem četl knihu, spojil jsem se s Peetou téměř okamžitě, hrozně jsem si tu roli přál. A během natáčení mi začalo definitivně připadat, jako bych byl on. Po skončení natáčení jsem sám sebe jmenoval jako Peetu, což bylo děsivé a divné,“ směje se Josh.

3. Byl favoritem samotné autorky

Nejen Josh ale cítil, že se na postavu Peety perfektně hodí. Samotná autorka ságy Hunger Games Suzanne Collins se nechala slyšet, že byl okamžitě jejím oblíbencem. „Joshovi bych tu roli dala, i kdyby byl fialový a měl křídla. Tak dobrý byl,“ tvrdí zapáleně spisovatelka.

FOTO: Josh Hutcherson - Hunger Games (2) - Lionsgate

Dokonalá kamufláž je základem úspěchu. Zdroj: Lionsgate

4. Kamarádi díky smaženému kuřeti

Shodou okolností jsou Josh i Jennifer Lawrence, představitelka Katniss, oba ze stejného státu – Kentucky. Ani jeden prý netušili, jak silná chemie mezi nimi díky tomu bude.

„Bylo zvláštní, že jsme oba z Kentucky. Vlastně je to jako dvanáctý kraj, leží volně v kopcích. Tím, že jsme byli vychováni stejně, jsme si lépe rozuměli. Mluvili jsme o smaženém kuřeti a o soupeřích v basketu. Vzniklo mezi námi opravdu silné pouto,“ vypráví o spolupráci s Jennifer.

5. Koupil dům na stromě

Co se týče celebrit, některé jejich výstřelky jsou pro nás obyčejné smrtelníky často nepochopitelné. Některé věci jim ale přece jen můžeme závidět. Třeba to, že si Josh Hutcherson pořídil dům na stromě. Luxusně zařízené sídlo v korunách stromů dřív patřilo Heathu Ledgerovi, který se v roce 2008 předávkoval léky. Hvězda Hunger Games si jej pořídila loni v létě za tři miliony dolarů.

6. Dobrodruh i ve skutečném životě

Peeta na první pohled nepůsobí jako rozený bojovník, ale když na to přijde, dokáže se rvát jako lev. Jiné to není ani s jeho představitelem, který na otázku, zda by vydržel v Aréně smrti naživu, odpověděl bez váhání Ano.

FOTO: Josh Hutcherson - Cesta na tajuplný ostrov 2 - Warner Bros.

V Cestě na tajuplný ostrov si zahrál s bývalkou Zaca Efrona. Později spolu dokonce chodili. Zdroj: Warner Bros.

„Přísahám Bohu, jsem skromný člověk. Ale myslím, že v Hunger Games bych byl hodně dobrý. Jsem typický outdoorový člověk, vyrůstal jsem na hrách v lese, miluju táboření a turistiku, jsem rychlý, sportuji… Myslím, že bych měl velké šance na přežití,“ říká.

Jediné, co by ale nepřekousl a v čem se plně ztotožňuje s Peetou, by byla ochota zabíjet své protivníky. „Ano, splátci tam jsou od toho, aby se vzájemně pozabíjeli. To by byl ale můj největší problém. Radši bych se snažil přežít co nejdéle bez toho, aniž bych se s někým musel střetnout tváří v tvář,“ přiznává herec.

7. Má panickou hrůzu z pavouků

Jestli si ale myslíte, že je Josh odolný vůči všemu, mýlíte se. Radši by se totiž postavil krvelačné šelmě, než aby musel vzít do rukou něco, co má osm nohou. „Jsem na tom docela dobře v tom smyslu, že se téměř ničeho nebojím. Až na pavouky. Ti mě doslova děsí k smrti, vážně,“ směje se Josh.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

7 zajímavostí o Joshi Hutchersonovi. V aréně smrti by prý vyhrál