Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Terapie láskou, Jeníček a Mařenka a další

Redakce

Redakce

28. 2. 2013

I po oscarovém víkendu k nám v premiérových týdnech proudí další nominované filmy, tentokrát se dočkáme Terapie láskou. Řádit budou také Jeníček a Mařenka nebo Čtyřlístek.

Sexy Mařenka a drsný Jeníček - produced by Hollywood   Zdroj: Bontonfilm

Sexy Mařenka a drsný Jeníček – produced by Hollywood. Zdroj: Bontonfilm

Terapie láskou (Silver Linings Playbook, recenze)

Terapie laskou plakatJak už nám říká plakát samotný, snímek byl nominován na Oscara v celkem osmi kategoriích, přičemž dnes už víme, že proměnil pouze jednu, zato poměrně podstatnou. Představitelka hlavní ženské role Jennifer Lawrence má tak doma pěknou sošku navíc.

Hrdina příběhu Pat (Bradley Cooper) se po psychické krizi vrací bydlet k rodičům (otce hraje Robert De Niro). Musí se naučit zvládat výbuchy vzteku a snaží se opět sblížit s manželkou. Po čase potká dívku jménem Tiffany, která mu nabídne pomoc, pokud jí bude dělat tanečního partnera.

Terapie láskou (Silver Linings Playbook), Komedie / Drama / Romantický / Psychologický, USA, 2012, 122 min, Režie: David O. Russell, Hrají: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=poVO9gLCACE[/youtube_660]

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel and Gretel: Witch Hunters, recenzetrailer, zajímavosti)

Jenicek a Marenka plakatSvérázný norský režisér Tommy Wirkola nám s pomocí Jeremyho Rennera a Gemmy Arterton ukáže, jak že to bylo s životem Jeníčka a Mařenky poté, co jako malé děti šoupli ježibabu do pece. Tohle je totiž příběh o tom, co nastalo posléze.

Příběh nám ukazuje, jak oba hlavní hrdinové putují po světě a příležitostně zbavují středověká města jejich neduhů (dalších čarodějnic a podobně). Rozhodně potěší prvky komedie a fantasy, které se navzájem prolínají.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel and Gretel: Witch Hunters), Akční / Horor / Fantasy, USA / Německo, 2013, 83 min, Režie: Tommy Wirkola, Hrají: Gemma Arterton, Jeremy Renner, Famke Janssen, Peter Stormare, Ingrid Bolsø Berdal

video
play-sharp-fill

Čtyřlístek ve službách krále (trailer)

Ctyrlistek ve sluzbach krale plakatNestárnoucí český komiks Čtyřlístek si probojoval cestu i na filmová plátna, a nás tak čeká jízda Prahou, kde se po boku Myšpulína, Fifinky, Pindi a Bobíka objeví také jedna poměrně překvapivá postava.

Čtyři přátelé totiž na své cestě hlavním městem potkají samotného Rudolfa II., s jehož věrným lvem Aurixem budou všichni bojovat proti zrádném alchymistovi Kelleymu. Díky důvtipu celého čtyřlístku však nakonec vše dobře dopadne.

Čtyřlístek ve službách krále, Animovaný / Rodinný / Komedie, Česko, 2012, 90 min, Režie: Michal Žabka, Hrají (v českém znění): Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Bohdan Tůma, Ondřej Brzobohatý, Václav Postránecký

video
play-sharp-fill

Labrador (Out of Bounds)

Labrador plakatHraný debut dánské režisérky Frederikke Aspöck se zabývá mezilidskými vztahy na pozadí nehostinné severské krajiny. Působivá výpověď o zatrpklosti, neporozumění a chladu je umocněna pochmurným obrazem celého filmu.

Stella a Oscar, mladý pár, se vydají na osamocený ostrov, kde žije Stellin otec jen se svým psem labradorem. Právě tento kout země si Stella a Oscar vybrali pro klidné dořešení svých nevyjasněných problémů.

Labrador, Drama, Dánsko, 2011, 73 min, Režie: Frederikke Aspöck, Hrají: Stephanie Leon, Jacob Eklund, Carsten Bjørnlund

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=nUZg–XekCs[/youtube_660]

Krycí jméno Krtek (Kret)

Kryci jmeno Krtek plakatPodobně jako u nás také v Polsku je stále aktuální téma, jak nakládat s lidmi, kteří byli nějakým způsobem zapojeni v komunistickém režimu.

Toto téma řeší snímek Krycí jméno Krtek. Pawel, čerstvý třicátník, dováží oblečení spolu se svým otcem Zygmundem z Francie do Polska. Jednoho dne je šokován, když najde fotografii svého otce na přebalu polského bulvárního deníku. Zygmund, hrdina v boji proti totalitě, je totiž obviněn, že byl tajným informátorem za minulého režimu s krycím jménem Krtek.

Krycí jméno Krtek (Kret), Drama, Polsko / Francie, 2011, 108 min, Režie: Rafael Lewandowski, Hrají: Borys Szyc, Marian Dziedziel, Wojciech Pszoniak, Bartlomiej Topa

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=samJS1jQ3vk[/youtube_660]

Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux plakatJeden z nejznámějších mexických režisérů Carlos Reygadas zachycuje ve svém novém snímku osudy mladé rodiny, která se rozhodne žít na venkově. Film obstál v silné konkurenci i na festivalu v Cannes, odkud si díky svému jedinečnému ztvárnění odvezl cenu za režii.

Mladý pár se odstěhuje z města na mexický venkov, který však není tak poetický, jak si ho představovali. Sousedé jsou podezřívaví, nedůvěřiví a dvojice je navíc provokuje svým stylem života a stavbou velkého domu. Musí si tak uvědomit, že žít přírodě nablízku jim ještě nezaručí štěstí ve vztahu.

Post Tenebras Lux, Drama, Mexiko / Francie / Nizozemsko, 2012, 120 min, Režie: Carlos Reygadas, Hrají: Adolfo Jiménez Castro, Nathalia Acevedo, Willebaldo Torres

[youtube_660]https://www.youtube.com/watch?v=NxPxuojpaEk[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Terapie láskou, Jeníček a Mařenka a další