Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Čtyřlístek ve službách krále: Legendy z dětství se vrací

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

2. 12. 2012

Malí i velcí, zbystřete! Již za dva měsíce na plátně oživnou legendární komiksové postavy Čtyřlístku. Myšpulín, Fifinka, Bobík a Pinďa si pro nás tentokrát připravili cestu do minulosti.

video
play-sharp-fill

Je to neskutečné, ale od prvního vydání časopisu Čtyřlístek již uplynulo přes 40 let. Tvůrci se tak rozhodli vzdát poctu těmto čtyřem malým hrdinům celovečerním filmem. Autoři scénáře Hana a Josef Lamkovi vyslali hrdiny z domovských Třeskoprsk na nevinný výlet do Prahy. Nebyl by to ale Čtyřlístek, kdyby se něco nepokazilo. A tak se společně s nimi vydáme až na dvůr císaře Rudolfa II., jehož vládnutí je ohroženo touhou alchymisty Kelleyho po císařské koruně a žezlu. Je to právě tato čtveřice, která jako jediná může Rudolfovi pomoct.

Čtěte více: Časopis Čtyřlístek jako film. Máme se na co těšit?

Producent filmu Miroslav Šmídmajer své rozhodnutí svěřit režii do rukou Michala Žabka (Autopohádky) odůvodňuje tím, že ho zaujaly již Žabkovy studentské práce. Správnost Šmídmajerovy volby zřejmě potvrzuje samotné Žabkovo vyjádření. Čtyřlístek prý sbírá již od svých pěti let, a dokonce se v pořadu na ČT nazval čtyřlístkologem.

Zajímavostí je, že filmové zpracování Čtyřlístku tak trochu klame tělem. Tvůrci jej sice vytvářeli nejmodernějšími technologiemi, ale rozhodli se mu zachovat jeho pravou kreslenou podobu. Díky tomu i starší čtenáři rozpoznají své oblíbené hrdiny bez problému.

FOTO: Ctyrlistek ve sluzbach krale foto

Co si pro nás staronoví hrdinové připravili tentokrát? Zdroj: CinemArt

Trailer prozrazuje o filmu mnoho. V první řadě ovšem ukazuje výbornou spolupráci mezi animátory Studia Alkay Animation Prague a autorem Jaroslavem Němečkem. Už po prvních pár sekundách totiž máte pocit, že jste právě vkročili do jednoho z komiksových okének. Žádné velké vizuální změny se nekonají, a to určitě spoustu diváků potěší. Je třeba také vyzdvihnout snahu autorů informovat zábavnou formou o naší historii případné dětské diváky.

Otázkou je, kdo se nakonec stane cílovou skupinou filmu? Nostalgicky vzpomínající dospělí, anebo jejich potomci? To se uvidí až po 31. lednu 2013. Jisté je, že snímek bude atraktivní pro obě generace.

Čtyřlístek ve službách krále

Rodinný / Komedie
Česko, 2012

Režie: Michal Žabka
Hrají (dabing): Ondřej Brzobohatý (Pinďa), Tereza Bebarová (Fifinka), Bohdan Tůma (Bobík), Ivan Trojan (Myšpulín), Václav Postránecký (císař Rudolf II.), Vladimír Brabec (Sendivoj), Jiří Lábus (Kelley), Jan Přeučil (Zimozel), Otakar Brousek (Tycho de Brahe), Miroslav Táborský, Kryštof Hádek, Martin Písařík, Tomáš Juřička, Anna Remková, Gábina Osvaldová, Vladimír Javorský, Lucie Bílá, Martha Issová, Ota Jirák

Premiéra v ČR: 31. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Čtyřlístek ve službách krále: Legendy z dětství se vrací