Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Časopis Čtyřlístek jako film. Máme se na co těšit?

ctyrlistekFifinka, Bobík, Pinďa, Myšpulín. Autor Jaroslav Němeček je poprvé hodil na papír před 40 lety. Za půldruhého roku vejdou do kin a splní tak sen nejen mnoha dnes už odrostlých dětí, ale také sen samotného výtvarníka.

Čtyřlístek, Zdroj: archiv

Čtyřlístek, Zdroj: archiv

Němeček si přál rozpohybovat své postavičky už dlouho. V minulosti byly pokusy o krátké animace, vznikly také audiokazety s namluvenými příhodami Čtyřlístku, autorovi ale pořád něco chybělo. „Od začátku jsem toužil po zfilmování,“ svěřil se ilustrátor na tiskové konferenci. „Vždycky do toho ale něco vlezlo. Teď věřím, že to vyjde a doufám v růžové zítřky.“

Plastické 3D?

Scénář k Čtyřlístku ve službách krále, jak se má snímek jmenovat, napsala Hana Lamková, která s tvůrcem postaviček už několik let spolupracuje na vytváření komiksových příběhů. Půjde o adaptaci knihy Kámen mudrců z roku 2005. Režii si pak vezme na starost Michal Žabka, jenž má za sebou několik krátkometrážních animovaných filmů.

Figury budou modelované ve 3D grafice, nepůjde ale o celkovou trojrozměrnost jako u Alenky v říši divů nebo Avatara. Postavičky tak budou vypadat plasticky.

Čtyřlístek

Režie: Michal Žabka

Scénář: Hana Lamková

Herci: Ondřej Brzobohatý (Pinďa), Tereza Bebarová (Fifinka), Bohdan Tůma (Bobík), Karel Heřmánek (Myšpulín), Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Petr Nárožný, Ota Jirák, Pavel Kříž, Alexander Hemala a další

Premiéra: podzim 2011

Křest prvního obrázku filmu Čtyřlístek, Foto: Václav Herout, Topzine.cz

Křest prvního obrázku filmu Čtyřlístek, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Časopis Čtyřlístek jako film. Máme se na co těšit?