×
TOPZINE.cz

Nové filmy v kinech: Příběh kmotra, U Konce světa, Machete a další

FOTO: Pribeh kmotra
Ondřej Vetchý v Příběhu kmotra. Zdroj: Bioscop

Hned dva filmy, které vévodí nabídce filmových premiér pro tento týden, jsou s kriminální tematikou. Z české produkce se jedná o Příběh kmotra z dílny Petra Nikolaeva, z produkce americké do kin vstupuje Rodriguezův Machete zabíjí.

FOTO: Pribeh kmotra
Ondřej Vetchý jako František Mrázek s krycím jménem Vedral. Zdroj: Bioscop

Příběh kmotra

Petr Nikolaev natočil film o pravděpodobně nejvýraznější šedé eminenci české politiky posledních let. V hlavních rolích se na plátně už potřetí setkávají Ondřej Vetchý v roli Kmotra a Lukáš Vaculík v roli zapáleného policisty Cajthamla, který se rozhodne své práci obětovat celý život. Veden touhou po spravedlnosti se Cajthaml stává naprosto posedlým a jediné,  o co usiluje, je dopadnutí Kmotra. Zatímco sleduje jeho spokojený rodinný život, naprosto se mu rozpadá ten vlastní.

Snímek Příběh kmotra je inspirován bestsellerem Kmotr Mrázek investigativního novináře Jaroslava Kmenty. Role Kmotra se měl původně ujmout slovenský herec Marko Igonda, který dokonce vystupuje v jednom z prvních trailerů, nakonec byl však přeobsazen Ondřejem Vetchým.

video

Machete zabíjí (Machete Kills)

Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) se vrací do služby a tentokrát je pověřen tím nejvyšším – prezidentem USA (Charlie Sheen) – aby nalezl milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson). Ten má totiž v plánu sestrojit a do světa vystřelit raketu, která by měla pro lidstvo smrtící účinek. Macheta tak čeká úkol, který nezvládly ani americké tajné služby.

Machete zabíjí byl natočen za neuvěřitených 29 dní a všechny scény, ve kterých hraje Mel Gibson, se stihly zhotovit v průběhu jednoho týdne. Ve filmu se objeví i kontroverzní popová hvězda Lady Gaga.

video

U Konce světa (The World’s End)

Ztroskotanec Gary (Simon Pegg) se rozhodl, že se mu musí v životě alespoň něco podařit, a tak se potkává v rodném městě Newton Heaven se starými přáteli. Jejich cílem je pokořit rekord, který si vytyčili už v mládí – obejít dvanáct barů a vypít dvanáct piv za jednu noc. Zlatý mok teče proudem a chlapci si postupem času uvědomují, že Newton Heaven je s otevřenou náručí rozhodně nevítá. I přes všechny překážky je však parta rozhodnuta dostát svým slibům.

Simon Pegg se postupem času stal téměř dvorním hercem režiséra Edgara Wrighta. Nejprve se objevil v jeho snímku z roku 2004 Soumrak mrtvých, v roce 2007 pak ve filmu Jednotka příliš rychlého nasazení. Třetí spolupráce je pak právě do kin vstupující snímek U Konce světa.

video

Battle of the Year: The Dream Team

Po Make Your Move vstupuje v říjnu do českých kin už druhý taneční snímek. Battle of the Year je nejváženější soutěží pro tanečníky breakdance. Setkávají se tam jen naprosté špičky z oboru. Problémem je, že americký tým nevyhrál už dlouhých patnáct let. Když se pak hip-hopový boss z L. A. rozhodne postavit americký breakdance znovu na nohy, dá za úkol bývalému hvězdnému trenérovi sestavit tým, se kterým letošní soutěž vyhraje.

Ve filmu se objeví tanečník a zpěvák Chris Brown, který je známý také pro svůj vztah s popovou hvězdou Rihannou.

video

Zde na zemi (Ici-bas)

Francouzský snímek Zde na zemi nás přenáší do roku 1943, tedy do prostředí válečné Francie okupované Němci. Sledujeme osud mnišky Luce, která pracuje v nemocnici. Jednoho dne tam přivezou vojenského kněze Martiala, který kvůli hrůzám války začíná pochybovat o své víře v Boha. Luce a Martial se do sebe bláznivě zamilují a Luce odchází ze svého kláštera. Otázkou je, jestli bude jejich láska silnější než láska k Bohu.

video

Ticho na moři (La Mer à l’aube)

Další francouzský válečný snímek se vrací do roku 1941 do internačního tábora, kde se nachází převážně političtí vězni a zločinci. Po zavraždění německé důstojníka, vydá Adolf Hitler nařízení popravit 150 francouzských vězňů. Mezi popravenými se ocitne i sedmnáctiletý mladík Guy Môquet, jehož smrt pobouřila tisíce Francouzů a dodnes je symbolem francouzského odboje proti německé okupaci.

video

Epizoda ze života sběrače železa (Epizoda u zivotu beraca zeljeza)

Snímek z bosensko-slovinsko-francouzské koprodukce vypráví příběh Nazifa, sběrače železa ze skládek, a jeho těhotné ženy Senady. Ta ale bohužel o dítě přijde a nutně potřebuje operaci. Ta ovšem stojí pět set euro, které Nazif samozřejmě nemá. A tak se budou muset uchýlit k podvodu.

video

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..