Menu
TOPZINE.cz
Hudba

13 zajímavostí o Lady Gaga. Kouří trávu, pracovala ve stripbaru a nerada vstává

Standa Kafka

Standa Kafka

25. 7. 2013

Americká popová hvězda je na titulních stránkách médií jako doma. Mohlo by se zdát, že už o ní bylo napsáno všechno. S překvapením ale stále znovu zjišťujeme, že tomu tak není.

Lady Gaga má ovšem v záloze tolik drbů a příhod, že se vždycky něco nového najde. Přinášíme třináct zajímavostí ze zpěvaččina pestrého života, které jste dost možná ještě nevěděli.

Už ve čtyřech letech se naučila hrát na piano, přestože neuměla číst ani psát. Ve třinácti napsala svou první vlastní píseň a od čtrnácti pak vystupovala po amerických barech.

Lady Gaga chodila do stejné soukromé školy jako sestry Paris a Nicky Hiltonovy. Stejná škola se také objevuje v seriálu Gossip Girl (u nás překládaném jako Super drbna).

Pohostila hladové fanoušky

V mládí pracovala v klubech pochybné pověsti. „ Když mi bylo osmnáct, pracovala jsem ve striptýzovém baru jako tanečnice, nosila jsem černou kůži a tancovala na Black Sabbath, Guns N Roses a podobné. Docela nářez.“

Během psaní hudby kouří marihuanu.

Během jedné své autogramiády poslala fanouškům čekajícím ve frontě před obchodem zásilku pizz v celkové hodnotě přes 1000 dolarů, prý aby neměli během čekání hlad.

Ráno prý musí promlouvat sama k sobě, aby neproležela celý den v posteli. „Když se ráno probudím, cítím se jako ostatní nezabezpečené ženy mého věku, pak si ale řeknu: Vstávej, seš Lady Gaga, musíš vstát a jít svou cestou.“

Její hitovka Telephone byla původně napsána pro album Circus Britney Spears, ale Britney se nelíbila, takže ji na desku nedala.

Lady Gaga a Beyoncé – Telephone

V mládí byla vyhozena ze školy. Když se pak dostala na obálku prestižního časopisu Vogue, tweetovala: „Ve škole jsem měla přezdívku „rabbit teeth“ (tedy něco jako králičí zuby), teď jsem opravdová královna krásy, když jsem se dostala na Vogue!“

Na blond si prý obarvila vlasy hlavně kvůli tomu, že si ji někteří lidé pletli s Amy Winehouse. „Chci být jedinečná,“ dodala.

Nejoblíbenější pití? Irská whisky Jameson.

Oblíbeným autorem je Erich Maria Rilke. Jeho kniha Briefe an einen jungen Dichter (Dopisy mladým básníkům) je zároveň nejoblíbenější knihou.

V době Monster Ball turné pětkrát obletěla svět. Nacestovala přes 130 000 mil vzdušnou cestou a navštívila 78 měst.

Je kmotrou syna Zacharyho známé britské homosexuální dvojice Eltona Johna a Davida Furnishe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

13 zajímavostí o Lady Gaga. Kouří trávu, pracovala ve stripbaru a nerada vstává