Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Jasmíniny slzy, Drsňačky, Red 2, Ostrov a další

Premiéry prvního srpnové týdne budou asi nejslabšími za celý měsíc. Pokud na něco do kina jít, tak rozhodně na nový film Woodyho Allena Jasmíniny slzy. Pro milovníky časem ověřených filmů pak AČFK připravila znovuuvedení snímku Všichni dobří rodáci.

Dokáže se bohatá panička se vším vypořádat? Zdroj: Bioscop

Cate Blanchett v novém a kladně hodnoceném snímku Woodyho Allena Jasmíniny slzy. Zdroj: Bioscop

Jasmíniny slzy (Blue Jasmine)

Jasmine (Cate Blanchett) je mladá, šarmantní žena, která si díky jmění svého manžela Halema (Alec Baldwin) užívá toho nejvyššího luxusu a pohodlí. Její zhýčkaný život ale skončí ve chvíli, kdy je okolnostmi donucena přestěhovat se ke své sestře do San Franciska a žít v malém bytě. Znechuceně si najde práci v zubní ordinaci, kde ji ještě ke všemu začne obtěžovat šéf. A tak se Jasmine upne na láhev alkoholu a balíček antidepresiv. Naštěstí přijde princ z pohádky v podání diplomata Dwighta (Peter Sarsgaard), který jí vrátí chuť do života.

Po kritiky nepříliš dobře přijatém snímku Do Říma s láskou přichází příjemné překvapení. Woody Allen údajně natočil výborný film, který se však zdaleka nepodobá jeho klasikám. Aby však nebyl opěvován jen režisér, za úspěchem filmu údajně také stojí výborný výkon oscarové Cate Blanchett, která by si snad při troše štěstí mohla v zimě vysloužit alespoň nominaci na Cenu Akademie. Více čtěte v recenzi Pavlíny Nouzové.

video
play-sharp-fill

Drsňačky (The Heat)

Nová akční krimi komedie režiséra Paula Feiga se točí okolo dvou žen – speciální newyorské agentky FBI Sarah (Sandra Bullock) a bostonské policistky Shannon (Melissa McCarthy). Když je pak kariérou posedlá a upjatá Sarah převelena do Bostonu, okamžitě dojde ke střetu s drsnou a ulicí pokřtěnou Shannon. Jak už to ale bývá, postupem času si na sebe začnou zvykat a stanou se z nich dobré přítelkyně. A že se jim společná výpomoc bude hodit! Musí dostat drogového magnáta, který stojí za sérií brutálních vražd.

Pro režiséra Paula Feiga jsou Drsnačky již několikátým celovečerním filmem, poprvé se však jedná o Feigův film, který u diváků budí naprosto odlišné reakce – buď jej považují za výbornou komedii, nebo pokleslý brak. Zároveň se jedná o jeho již druhou spolupráci se stále populárnější Melissou McCarthy. Více si můžete přečíst v recenzi Petry Štěpánkové.

video
play-sharp-fill

 Red 2

Bruce Willis se vrací do kin v roli agenta CIA Franka Mosese a režisér Dean Parisot mu jako herecké parťáky vybral opravdové špičky – Johna Malkoviche, Anthonyho Hopkinse nebo Helen Mirren. Tentokrát má Frank za úkol zničit zbraň, která by mohla ohrozit samotnou existenci další generace, a tak se společně se svým týmem elitních agentů se zbraní v ruce vydává do boje za mír. A jelikož Parisot není troškař, během filmu navštívíme hned tři světové metropole – Londýn, Paříž i Moskvu.

Po nedávno uvedeném Hitchcockovi se jedná o druhý snímek, ve kterém uvidíme Helen Mirren a Anthonyho Hopkinse dohromady. Zároveň je zajímavou náhodou, že v prvním díle Red se objevil Brian Cox, který ztvárnil postavu Hannibala Lectera, stejnou rolí se proslavil i výše zmíněný Hopkins.

video
play-sharp-fill

Všichni dobří rodáci

Po úspěchu na karlovarském festivalu míří díky AČFK na plátna jeden z nejlepších českých filmů – Všichni dobří rodáci režiséra Vojtěcha Jasného. Snímek, který dlouhá léta ležel v trezorech, mistrovsky ukazuje poměry v poválečné české vesnici, jak se místní vyrovnávali s nástupem komunismu. Ve filmu se objevují české herecké legendy jako Radoslav Brzobohatý, Vladimír Menšík, Věra Galatíková a mnozí další.

V roce 1968 byl Vojtěch Jasný za režii Všech dobrých rodáků oceněn na festivalu v Cannes. Radost z toho musela mít i jeho matka, jelikož scénář snímku je postaven na jejích vzpomínkách a zkušenostech. Postava Františka (Radoslav Brzobohatý) má tak předobraz ve skutečném muži, jehož motto„Jenom debil může žít s nenávistí“ si Brzobohatý dle svých slov velmi rychle osvojil. A pokud se právě nacházíte na Letní filmové škole v Uherském Hradišti, máte štěstí – snímek se totiž právě dnes večer promítá.

FOTO: Všichni dobří rodáci

„Sbohem, všichni mí dobří rodáci. A kdybychom se už neviděli, vyplň se, osude.“ Zdroj: AČFK

 Černá vdova (L’Attentat)

Poté, co autor knihy Černá vdova Yasmina Khadra v jaře navštívil Festival spisovatelů Praha, míří do kin film, který je adaptací jeho úspěšného románu. Pojednává o osudu arabsko-izraelského chirurga, který má v nemocnici službu ve chvíli, kdy se v telavivské restauraci odpálí sebevražedná atentátnice. S tímto hrozným zážitkem se vrací domů, tam už na něj však čeká policie. Ženou, která vyhodila restauraci do povětří, totiž byla jeho manželka.

Kniha měla mezi čtenáři i kritiky velký úspěch a silnou odezvu, dobře totiž vykresluje pro nás nepříliš známý východní svět. Doufejme tedy, že to samé nám nabídne i jeho filmová adaptace.

video
play-sharp-fill

Ostrov (The Island)

Ve švédsko-bulharské koprodukci zhotovený snímek vypráví o mladém páru, Sophia a Daneel, žijícím v Paříži. Jednoho dne přijde Sophia s nápadem. Chce jet na výlet do Bulharska. Daneel zprvu odmítá, ale nakonec je k odjezdu donucen. Až na místě se od něj žena dozvídá, že se zde narodil. Když ji jednoho dne Daneel zavede na odlehlý černomořský ostrov, celý jejich výlet se proměňuje. Začínají se o sobě dozvídat doposud neznámé věci a zároveň se oba snaží udržet svá tajemství pod pokličkou.

Herec Thure Lindhardt nebude pro českého diváka až tak novou tváří. Objevil se již v seriálu Borgiové nebo snímcích Andělé a démoni či Útěk do divočiny. To samé platí pro francouzskou herečku Laetitii Castu, která si ještě jako mladičká zahrála v hrané adaptaci Asterixe a Obelixe.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Jasmíniny slzy, Drsňačky, Red 2, Ostrov a další