Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmové komedie v roce 2014. Vrátí se blbější Carrey i Tatum

Redakce

Redakce

27. 1. 2014

Loňský rok nebyl na komedie příliš úspěšný. Je to možná tím, že jsme se bavili dosti i bez filmů, nebo naopak třináctka v letopočtu moc smíchu neevokovala?  Ať už tak nebo tak, letos bude vše jinak. Na plátna přijdou staří i noví baviči. Znáte Fantastického pana Lišáka? 

Ralph Fiennes se objeví v trochu netypické komediální roli. Zdroj: CinemArt

Ralph Fiennes se objeví v trochu netypické komediální roli. Zdroj: CinemArt

Grandhotel Budapešť

Pokud je nějaká komedie letos opravdu nabitá známými hereckými tvářemi, je to zajisté Grandhotel Budapešť. Zahrají si v něm Ralph Fiennes, Jude Law, Owen Wilson, Edward Norton, Adrien Brody, Saoirse Ronan a další. Děj se odehrává v meziválečném období v proslulém evropském hotelu, kde Gustav pracuje jako recepční (Fiennes). Jeho nejbližším přítelem je mladý Zero Moustafa, který tam pracuje jako hotelový poslíček. Společně s rozmanitými hosty zažívají neuvěřitelné příběhy. Komedie režiséra Wese Andersona (Až vyjde měsíc, Fantastický pan Lišák) dorazí do kin 20. března.

video
play-sharp-fill

Blbý a blbější 2

K dvacetiletému výročí úspěšné komedie Blbý a blbější s dvojicí Jim Carrey a Jeff Daniels se filmový svět dočká pokračování. Tento legendární párek dobromyslných blbců se vrací a opět slibuje šílenou podívanou. Lloyd a Harry zestárli jako všichni na této planetě, ovšem nebyli by to oni, kdyby ani ve středním věku nevyváděli podobné skopičiny jako zamlada. Tentokrát vyráží na dobrodružství, aby našli jedno ze svých dlouho ztracených dětí a získali tak vhodnou ledvinu k transplantaci. Premiéra je v USA naplánována na 14. listopadu, u nás ji tedy můžeme čekat o něco později.

Střelená dvojice se vrací ještě střelenější než předtím. Zdroj: Fotografie distributora

Střelená dvojice se vrací ještě střelenější než předtím. Zdroj: Distributor filmu

Birdman

Máte rádi Michaela Keatona, Edwarda Nortona, Naomi Watts nebo Emmu Stone? Pokud ano, bude pro vás tento film tím pravým. Komedie pojednává o herci, který kdysi ztvárnil milovaného superhrdinu. Ty dny jsou však již dávno za ním. Nyní stojí před výzvou, musí překonat své ego a rodinné problémy, protože před ním leží divadelní role na Brodwayi. Jedině tak může znovu získat ztracenou slávu. Režisér snímku Alejandro González Iñárritu není ve filmové branži žádným nováčkem. Jeho filmy Biutiful či Babel byly nominovány na Oscara, 21 gramů patří mezi dvoustovku nejoblíbenějších filmů. Datum premiéry jeho novinky ještě není stanoven.

Žádná práce ani role není napořád, to je ve filmu Birdman jasné. Zdroj: Distributor filmu

Žádná práce ani role není navždy, to je ve filmu Birdman jasné. Zdroj: Distributor filmu

22 Jump Street

Pamatujete si na dvojici policistů, kteří se před dvěma lety vydávali za středoškoláky, aby přišli na kloub distribuci nové drogy mezi dospívajícími? Ano, jsou to právě Channing Tatum a Jonah Hill, kteří se letos vrací zpátky do mise v utajení. Tentokrát však budou v přestrojení vyšetřovat na vysoké škole. Krásné dívky potkávají na každém kroku a party jsou na dennodenním pořádku. Nové prostředí je však donutí i přehodnotit jejich parťáctví. Dokážou vyřešit případ a ještě k tomu konečně dospět ve zralé muže zákona? To zjistíte od 28. srpna.

video
play-sharp-fill

Sex Tape

Co by to bylo za rok, kdyby nás svou přítomností nepobavila komediální veteránka Cameron Diaz? Ani letos nebude chybět na filmových plátnech. Snímek Sex Tape vypráví o manželském páru (Diaz a Jason Segel), kteří se rozhodnou trochu sexuálně experimentovat a natočit si své hrátky na video. Následujícího rána je však páska záhadně pryč. Dokážou ji najít ještě předtím, než se dostane do nevhodných rukou? Režisérem snímku je Jake Kasdan, který se podílel na seriálech New Girl, Californication, a mezi jeho filmy patří například Zkažená úča, taktéž s Cameron Diaz. Film bude možno vidět v kinech od 7. srpna.

Jason Segel a Cameron Diaz ve snímku Zkažená úča. Zdroj: Distributor filmu

Jason Segel a Cameron Diaz ve snímku Zkažená úča. Zdroj: Distributor filmu

Všechny cesty vedou do hrobu

Trojitou roli – režiséra, scenáristy a herce – na sebe vzal Seth MacFarlane v tomto westernu. Mimo jiné se můžete těšit i na Neila Patricka Harrise alias Barneyho Stinsona. Albert (MacFarlane) je farmář na Divokém západě, který svou přirozenou zbabělostí přijde po vzdání pistolnického souboje o svou přítelkyni (Amanda Seyfried). S rozhodnutím změnit se a získat lásku svého života zpět vyhledá proslulého banditu. Nečekaně mezi ním a banditovou manželkou (Charlize Theron) přeskočí jiskra. To si však její manžel nenechá líbit. Jak celá milostná zápletka z westernového prostředí dopadne můžete vidět v kinech od 12. června.

Seriálový Barney Stinson v roli hlavního záporáka. Zdroj: CinemArt

Seriálový Barney Stinson v roli hlavního záporáka. Zdroj: CinemArt

Chef

Totožná trojitá role připadla u filmu Chef tvůrci Jonu Favreauvi. Ve snímku, který napsal a režíroval, si zahraje hlavní roli šéfkuchaře, který najednou přišel o svou práci a je nucen se živit jako řidič náklaďáku s potravinami. Věří však, že se zvedne a bude moci dát průchod své kreativitě. Ovšem ani rozhádaná rodina mu nepřidává na klidu. Dalšími herci, na které se můžete ve snímku těšit, jsou Scarlett Johansson, Robert Downey Jr. nebo Dustin Hoffman. Americká premiéra se bude konat 9. května.

Jon Favreau (vpravo) si ve snímku Chef vystřihl trojroli. Zdroj: Distributor filmu

Jon Favreau (vpravo) si ve snímku Chef vystřihl trojroli. Zdroj: Distributor filmu

Sousedi

Zac Efron, Seth Rogen (Paul, Zbouchnutá) a Dave Franco (Podfukáři, 21 Jump Street): to je složení nové komedie, jež bude mít premiéru 29. května. V klidné čtvrti, kde se odehrává tento příběh, byste těžko očekávali nějaké pozdvižení. Ovšem nesmí váš dům stát zrovna vedle vysokoškolského bratrstva. To je právě situace Setha Rogena, který zde žije se svou rodinou. Čím dál častěji se stává terčem vtípků vysokoškoláků. Dokonce se dostává do konfliktu s jedním zvlášť otravným mladíkem (Efron). Neštěstí a komické situace jsou na světě. Doufejme, že režisér Nicholas Stoller u Sousedů napodobí úspěch svého dřívějšího filmu Yes Man.

video
play-sharp-fill

The Judge

Robert Downey Jr. (Iron Man, Sherlock Holmes) je úspěšným právníkem, který se jednoho dne vrací do rodného města na pohřeb vlastní matky. Při této nezáviděníhodné návštěvě zjišťuje, že jeho trochu odcizený otec, jenž působí jako místní soudce, je podezřelý z vraždy. Režisérské stoličky se neujal žádný nováček tohoto žánru, ale David Dobkin, tvůrce filmů Nesvatbovi, Rytíři ze Šanghaje a dalších. The Judge dorazí do českých kin 9. října.

Robert Downey Jr. se snaží zjistit, kde je pravda. Zabil otec, či nezabil? Zdroj: Warner Bros. CZ

Robert Downey Jr. se snaží zjistit, kde je pravda. Zabil otec, či nezabil? Zdroj: Warner Bros. CZ

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmové komedie v roce 2014. Vrátí se blbější Carrey i Tatum