Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Jude Lawovi: Za holčičí jméno může poděkovat Beatles

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

7. 12. 2012

Jude Law neoplývá pouze hezkou tvářičkou, ale i talentem. Díky tomu odešel ze školy už v sedmnácti a od té doby slaví jeden úspěch za druhým.

FOTO: Jude Law ve snímku Návrat do Cold Mountain

Návrat do Cold Mountain mu pomohl proslavit se. Zdroj: Miramax Films

Jude Law se narodil v Londýně do rodiny učitelů, sám však odmalička věděl, že chce být hercem. Za svým cílem si tvrdě šel, a dnes se proto může chlubit dvěma nominacemi na Oscara a množstvím dalších ocenění. Jeho osobní život ale nebyl vždy tak růžový jako ten profesní. Čím si vlastně vysloužil označení sukničkář? A jaký má původ jeho netradiční jméno?

1. Má dívčí jméno

Herec přišel na svět v roce 1972, tedy jen pár let po období největší slávy kapely The Beatles. Jeho rodiče byli nadšenými fanoušky této legendární skupiny, proto se rozhodli pojmenovat své dítě podle písničky Hey Jude. Co na tom, že se jim nakonec narodil syn.

2. Na školu se vykašlal v 17 letech

První herecké zkušenosti získal už ve 13 letech, kdy začal vystupovat s divadelním souborem National Youth Music Theatre. Po maturitě, kterou absolvoval v 17 letech, měl pak již tolik zkušeností a kontaktů, že studium herectví považoval za zbytečnost. Naštěstí se ukázalo, že jeho víra ve vlastní talent je oprávněná, a Jude se na prknech, co znamenají svět, uchytil velmi rychle.

3. Tvrdí o sobě, že je věrný

Jude Law byl ženatý pouze jednou, dívek se však v jeho životě vystřídala spousta. Po rozpadu šestiletého manželství s o sedm let starší herečkou Sadie Frost mu trvalo jen pár dní, než si za ni našel náhradu v podobě Sienny Miller. Po několika letech bouřlivého vztahu s množstvím rozchodů a usmiřování ho však krásná herečka poslala k vodě, údajně kvůli nevěře.

Přečtěte si recenzi filmu Anna Karenina. Jude se musel vžít do role toho podváděného

Herec se ale pověsti proutníka brání. „Byl jsem v oddaných dlouhodobých vztazích většinu svého života a jsem věrná duše. To je také důvod, proč sukničkář a sexsymbol nejdou na mě použít. To jen dokazuje, že mi lidé absolutně nerozumějí,“ tvrdí.

4. Je čtyřnásobným otcem

Z manželství se Sadie Frost má tři děti. „Nikdy jsem necítil potřebu založit rodinu, ale najednou se to zdálo jako ta nejpřirozenější věc, co se mi kdy stala – někoho potkat a založit rodinu,“ říká. Těžko říct, zda mu připadalo stejně přirozené stát se otcem i počtvrté. Jeho nejmladší dítě, tříletá Sophia, je totiž důsledkem kratičké aféry s herečkou a modelkou Samanthou Burke.

FOTO: Jude Law a Sienna Miller ve filmu Zlatíčko

Ve Zlatíčku si zahrál po boku Sienny Miller svůdce žen. Podoba čistě náhodná? Zdroj: Paramount Pictures

5. Zajímá se o ekologii

Kromě krásných žen mu není lhostejný ani osud naší planety a už dlouho se angažuje v různých činnostech pro její záchranu. Jeho nejnovější akcí je spolupráce na krátkém filmu pro organizaci Greenpeace. Snímek pojednává o polárním medvědovi, který kvůli globálnímu oteplování přišel o svůj domov, v pozadí zní Judův hlas a píseň skupiny Radiohead. Tímto dílem chtějí umělci alespoň trochu pomoci při záchraně Arktidy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Jude Lawovi: Za holčičí jméno může poděkovat Beatles