×
TOPZINE.cz

Nejúspěšnější audioknihou roku je Steve Jobs. Namluvil ji herec Stránský

FOTO: Martin Stránský ve studiu namlouvá knihu Steve Jobs
Nejúspěšnější audioknihou roku 2012 je Steve Jobs. Zdroj: Nakladatelství Práh

V historii udílení cen Český bestseller byla poprvé vyhlášena i nejúspěšnější audiokniha. Vítězem se stala audio verze bestselleru Waltera Isaacsona s názvem Steve Jobs, kterou svým podmanivým hlasem namluvil herec Martin Stránský.

Nejúspěšnější audioknihou roku 2012 je Steve Jobs. Zdroj: Nakladatelství Práh

Životopis Jobse má 700 stran a ve zkrácené verzi ho namluvil herec Martin Stránský. Isaacson pro životopis sbíral materiál dva roky, audiokniha má více než 20 hodin zvukového záznamu.

Hlas Martina Stránského

Do užší nominace na nejúspěšnější audioknihu za loňský rok se dostaly také tituly Stieg Larsson: Dívka, která si hrála s ohněm (ADK Prague, čte Martin Stránský), Michal Viewegh: Mafie v Praze (Audiotéka, čte Jiří Dvořák), Christopher Paolini: Eragon (Fragment, čte Martin Stránský), Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Panteon, čte Martin Stránský).

Rozhodujícím kritériem byl počet prodaných kusů od 1. ledna do 31. prosince 2012.

Poslechněte si exkluzivní ukázky z audioknihy Steve Jobs. Více čtěte ZDE.

Stále více lidí využívá možnost stáhnout si audio verze knih podle svého výběru a poslechnout si je tak kdykoliv. Třeba při čekání v dopravní zácpě nebo u lékaře, během jízdy autem či vlakem, při domácích pracích, aktivním pohybu atd.

FOTO: Steve Jobs„Zájem o audioknihy roste, ostatně také proto jsme se rozhodli poprvé vyhlásit a ocenit nejúspěšnější audioknihu za uplynulý kalendářní rok,“ řekl Břetislav Hanzel z Audiotéky.

Podle něj jde o spojení knihy s moderní technologií, což dává knihám nový rozměr.

„K poslechu audioknih není třeba mít otevřené oči, volné ruce k obracení stránek ani dostatek času a klidu. Kdykoliv a kdekoliv, stačí jen začít poslouchat,“ dodal.

Více k tématu:Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..