Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Knihy o osobnosti jménem Steve Jobs: Nejnovější biografie vyjde již koncem října

Tereza Tlachová

Tereza Tlachová

7. 10. 2011

FOTO: Steve JobsNedávné úmrtí Steva Jobse vyvolalo zájem nejen u příznivců technologií, ale u téměř všech lidí, kteří se setkali s ikonkou nakousnutého jablka. Víte, kolik knih můžete o této osobnosti najít na českém trhu?

FOTO: Steve Jobs

Steve Jobs - jeho biografie vyjde již brzy, Zdroj: youtube.com

Společnost Apple si během doby vytvořila kolem své značky doslova okruh příznivců, ty zajímalo nejen to, jak pracují, ale také to, kdo se skrývá za celým úspěšným projektem. Právě díky tomu vyšla řada knih věnujících se nejen značce Apple, avšak i jejím nejvýznamnějším tvářím, mezi něž patří i zesnulý Steve Jobs.

Neautorizovaný nejnovější titul

Jak myslí Steve Jobs je nejnovějším titulem o zemřelé ikoně. Přináší podrobný popis toho, jak Jobs uvažoval, co dělal či kam chodil na kafe. Humornou vložkou je doplnění o autorovy výroky (citáty) od blízkých spolupracovníků či novinářů. Autorem však není Steve Jobs, jak by se možná mohlo zdát, ale Leander Kahney. Jobs tuto publikaci nikdy neautorizoval.

Čtěte také: Kniha Jak myslí Steve Jobs půjde opět do tisku

iKona Steve Jobs: Znovuzrození Apple – nejúžasnější návrat v historii businessu Jeffreyho S. Younga a Williama L. Simona se nevěnuje pouze samotné osobě Jobse, ale především jeho působení ve společnosti Apple. Nejedná se tedy o klasickou biografii, ač je v ní zachycen celý příběh od narození této osobnosti.

OBR: Steve Jobs zemřel

Ikonu nakousnutého jablka zná nespočet lidí, Zdroj: Apple

Další z publikací, Tajemství inovací Steva Jobse, napsal Carmine Gallo. Nejedná se o životopis, ale knihu, jež se zabývá zásadami, které Steva přivedly k rozvíjení vlastního potenciálu a které může využít každý z čtenářů. Důležitá je hlavně vlastní interpretace Jobsových slov ve vzpomínkách bývalých zaměstnanců Applu i širokého okruhu manažerů a podnikatelů, již si kladou otázku: Co by udělal Steve?

Čtěte také: Steve Jobs a jeho slavné citáty: Vybrali jsme 10 nejznámějších

Také magazín Fortune se rozhodl vydat novou elektronickou knihu o bývalém šéfovi Apple, ta by měla mapovat osobní i pracovní život mezi lety 1983 až 2011. Kniha je sestavena ze všech článků, které o něm v magazínu vyšly a ponese název All About Steve: The Story of Steve Jobs and Apple from the Pages of Fortune. Sehnat ji můžete na Amazonu za necelých 9 dolarů.

Na konci měsíce října se také můžete těšit na vydání oficiálního životopisu. Vzhledem k jeho úmrtí bylo nakonec vydání uspíšeno. Životopis by měl být založen na 40 rozhovorech s Jobsem za poslední dva roky, chybět by neměly ani rozhovory s přáteli, kolegy či protivníky. Knihu vydá americké nakladatelství Simon & Schuster.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knihy o osobnosti jménem Steve Jobs: Nejnovější biografie vyjde již koncem října