Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Herec Stránský namluvil další audioknihu. Jedná se o švédský bestseller

Hana Mazancová

Hana Mazancová

14. 10. 2012

!Exkluzivní ukázka! Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Pouze ve Švédsku se tohoto bestselleru prodalo přes jeden milion výtisků. V Česku navíc poprvé vychází papírová a současně audio podoba knihy, kterou svým podmanivým hlasem namluvil herec Martin Stránský. Redakce TOPZINE.cz vám přináší exkluzivní ukázku, kterou nám poskytl server Audiotéka.cz.

FOTO: Martin Stránský

Téměř třináctihodinovou audioknihu čte podmanivým hlasem Martin Stránský., Zdroj: mstransky.cz

Svět audioknih je poslední dobou stále více populární nejen mezi pravidelnými čtenáři, ale atraktivní je zejména pro zaryté nečtenáře. Kniha namluvená známým hercem či dabérem, který s hlasem umí pracovat a dodá tak příběhu na napětí a přirozenosti, si pomalu ale jistě nachází místo na českém knižním trhu. V případě Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel je tomu zrovna tak.

Je vám sto let. Co uděláte? Zmizíte!

Románová prvotina Jonase Jonassona byla přeložena a stále se překládá do více než 35 jazyků. Kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel vypráví příběh o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže. Ten se sice nikdy o politiku nezajímal, i přesto se ale vždy nějakým způsobem zapletl do velkých historických událostí 20. století.

Ukázka č. 1 – Prolog

[audio:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2012/10/01-Prolog.mp3]

Oním staříkem je Allan Karlsson. Slaví významné výročí svého života. Je mu právě sto let. Mnozí si jistě řeknou, že se jedná o pořádný důvod k radosti. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík Allan má však docela jiné plány.

OBR: Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJaké? Jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti, v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.

Ukázka č. 2 – Kapitola 1

[audio:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2012/10/02-Kapitola-1-Pondeli-2-kvetna-2005.mp3]

Jonas Jonasson vydal svou prvotinu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel v roce 2009 a kniha se záhy stala čtenářským hitem a nejprodávanější švédskou knihou let 2010 a 2011. Na základě knižní předlohy se točí film s největším rozpočtem v historii švédské kinematografie.

Čtěte také: Nejdelší česká audiokniha je o Jobsovi. Namluvil ji herec Stránský

Kritici i čtenáři se vzácně shodují na tom, že Jonas Jonasson stvořil fenomenální knihu – inteligentní, duchaplnou a přitom velice vtipnou a zábavnou. Téměř třináctihodinovou audioknihu čte podmanivým hlasem Martin Stránský.

Český název: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Autor: Jonas Jonasson
Čte: Martin Stránský
Celková délka: 12 hod. 43 min
Vydal: Panteon, Praha 2012
Distribuce: Audiotéka
Doporučená cena: 299 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herec Stránský namluvil další audioknihu. Jedná se o švédský bestseller