Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejhorší songy roku 2011: Podívejte se na „hity“, které se fakt nepovedly

Redakce

Redakce

16. 1. 2012

Každý rok vznikne plno dobrých písniček, které si lidé budou pobrukovat ještě dlouho. Ale stejně tak interpreti vypustí do éteru několik písní, které by jejich fanoušci snad ani raději neslyšeli. Podívejte se, které songy se loni moc nepovedly.

Kreayshawnin výraz je více než výmluvný Zdroj: myspace.com

Rebecca Black – Friday

Singl o tom, jak se jedna čtrnáctiletá Kaliforňanka těší na pátek, se u veřejnosti velké obliby nedočkal. A to i přes to, že matka této mladé dívky zaplatila producentům čtyři tisíce dolarů za to, aby písnička vůbec mohla vzniknout.

Čtěte také o hitech opěvující všední dny v týdnu

Rebecca nikoho nezaujala, protože v singlu Friday nic nového nepředvedla ani nezazpívala. Jen to, že je pátek a bude párty. Nic víc, nic míň.

[youtube_660]kfVsfOSbJY0[/youtube_660]

Superheavy – Miracle Worker

Superheavy byl šílený experiment čítající pět interpretů a pět různých hudebních stylů. Nápad to byl dobrý, ale ne vždy se vyplatí experimentovat. Rocker Mick Jagger, skladatel ARRahman, soulová zpěvačka Joss Stone, reggae zpěvák Damien Jr.Gong Marley a zakladatel Eurythmics Dave Stewarts, to jsou všichni účastníci projektu Superheavy. Bohužel, ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí. V tomto případě to platí o hudebních stylech. Song zní přeplácaně a ani jeden interpret v něm pořádně nevynikne.

[youtube_660]MTF7T1Nw5OU[/youtube_660]

Jason Aldean – Dirt Road Anthem

Jason Aldean zpívá country, pomyslíte si při poslechu jeho písně Dirt Road Anthem. Tedy jen do té doby, než začne tento americký rodák do songu několikrát vkládat něco mezi mluveným slovem a rapem. A tak se z jeho díla stane jedno velké hudební faux-pas. Kdyby zůstal jen u country zpěvu, udělal by lépe.


Jason Aldean- Dirt Road Anthem

Karmin – Crash Your Party

V loňském roce hudební fanoušky nic neoriginálního nezaujalo. Proto americké duo Karmin se svým songem Crash Your Party neuspělo. Píseň je obyčejný nezajímavý pop se vsuvkou zpěvaččina podivného rapu. Navíc vzhled zpěvačky Amy Heidemann v klipu se lidem evidentně okoukal: vypadá jako mix Katy Perry a Kláry Vytiskové (Toxique).

[youtube_660]WOorxvAVqb4[/youtube_660]

Kreayshawn – Gucci Gucci

Pod tímto uměleckým jménem se skrývá dvaadvacetiletá Kaliforňanka Natasia Gail Zolot. Kreayshawn je jednou z nejkontroverznějších zpěvaček současnosti a tak se není čemu divit, že i její poslední singl Gucci Gucci vzbudil rozporuplné ohlasy. Někdo ji považuje za nepovedenou kopii Lady Gaga, jiného rovnou uráží. Každý si na ní prostě musí udělat názor sám.

[youtube_660]6WJFjXtHcy4[/youtube_660]

Luštěla – Drsnej rock

Jak samy dívky ve své písni zpívají: „Začali jsme tři, teď už jsme jen dvě.“ Třetí zřejmě pochopila, že jejich úspěch na internetu je z úplně opačného důvodu, než že by se lidem líbilo jejich zpívání. Je ale vidět, že ani fiasko v soutěži Československo má talent zbylé dvě dívčiny neodradilo a zpívají dál.

[youtube_660]S9Yl1Wre6_I[/youtube_660]

Ben Cristovao – Na zdraví

Téma blížících se párty a večírků bylo v loňském roce velmi oblíbené. Po Američance Rebecce Black nás na večírek zval i zpěvák Ben Cristovao. Refrén o alkoholických drincích se ale u nás moc neujal. České hudební publikum zřejmě ještě není pořádně připraveno na elektrický zvuk, doplněný filtrem hlasu a textem o vodce a rumu, navíc ještě s moralistickými radami.

[youtube_660]6rFutGOLak0[/youtube_660]

Dara Rolins – Doktor láska

O tom, že milovníci hudby v České republice jsou ještě pořád konzervativní a nejsou připraveni na všechno, svědčí i nejnovější píseň Dary Rolins. Po vzoru všemožných světových zpěvaček se i Dara pokusila o R´n´B song.

Podívejte se také, co přinesl rok 2011 na české hudební scéně

Bohužel se ale víc zaměřila na natáčení videoklipu než na zpěv samotný. A aby to fanouškům vynahradila, natočila vedle verze nazpívané v rodném jazyce i verzi anglickou. Naneštěstí ale zapomněla na to, že ve videoklipu s anglickým textem bude poznat slovenská intonace.

[youtube_660]JQ0VD51wUEc[/youtube_660]

Ewa Farna – Monster High

Přezpívané anglické písničky se často nevyvedou tak dobře jako originální verze. A tak, i přes to, že čerstvě plnoletá Ewa patří u nás i v Polsku k nejúspěšnějším zpěvačkám, její remake písně Monster High nepatří k nejpovedenějším. Kdyby tenhle song ke kolekci panenek pro teenagery dali Ewě nazpívat před třemi roky, zřejmě by nikdo nic neřekl. Dnes už je ale asi i Ewa příliš stará na to, aby si hrála s panenkami.

[youtube_660]hc6UmdG8uTU[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejhorší songy roku 2011: Podívejte se na „hity“, které se fakt nepovedly