Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V Česko Slovensko má talent vystoupila LuŠtěLa. Došlo i na slzičky

Veronika Jílková

Veronika Jílková

26. 9. 2011

Porotci mají zřejmě v oblibě rozdělovat soutěžící, kteří se na pódiu objeví ve skupině. Vždy se jim totiž líbí jen jedna část z daného seskupení. Tentokrát se to odehrálo i v dalším díle Česko Slovensko má talent.

Michal z tanečního dua Pocket Pack se roplakal. V příštím kole bude tančit sám. Zdroj: TV Prima

Show, která dva roky oslovuje Českou i Slovenskou republiku, stále pokračuje. Ve včerejším přenosu jsme mohli být svědky dalších talentů mnoha mladých lidí. Na druhou stranu se to neobešlo bez ztrapnění, zklamání a slz.

Mezi prvními se na prknech Mahenova divadla v Brně objevil Slovenský Bruno – Jaroslav – Mars, který písničce Grenade dal podobu v říkankách. Porota byla nadšena. V jednoduchosti je přece krása, a tak Jaro Slávik jen potvrdil, že: „Česko Slovensko má opravdu talent.“

V předchozím díle se rozpadla kapela! A plakal i klaun

Dvojice, kterou dnes tříčlenná porota rozdělila, se skládala z jedenáctiletého a osmnáctiletého tanečníka. Malý a velmi nadaný Michal se kvůli verdiktu poroty přímo na podiu rozplakal. Lucie Bílá byla z jeho upřímnosti také dojatá a jen dodala: „Mám ráda chlapy, kteří se umí rozbrečet. Postupuješ!“

S písní Letní láska se objevila dvojice Big Star – sami se popsali slovy: „Nejsme hvězdy, jen vypadáme tak…big.“ Jako velký se ale rozhodně nedal popsat jejich výkon. Nebo alespoň soutěžící Drahomily. „To seš hluchej? Ona přece neumí zpívat,“ nechápala Lucie Bílá partnera Lukáše, který studuje hereckou školu a pěvecké nadání má. Zvláštní, že porota nerozdělila i tuto dvojici.

Na Big Stars rozhodně Las Vegas nečeká

O tanec nebylo nouze v nejrůznějších podobách – irské tance, skupinku vystupující z autobusu, břišní tance matky s dcerou (které vypískala i jedna divačka), zabreakovala i pohřební skupina Wegets a u tyče se svíjely dvě dívky, jejichž výkon Martin Dejdar ohodnotil velmi kladně: „Je to hezké – málo slov a hodně výkonu!“

„Jsme rádi, že se objevil i Osama v pozitivním slova smyslu,“ zhodnotil Jaro Slávik výkon Egypťana Osamy Mimi Faraga, jenž se celou dobu točil v sukních. Spatřili jsme i mnoho (ne)komiků. Kozu Bobkova s přítelkyní s jedním okem, Zeňka Jeřmáře s taškou na kolečkách nebo Petera Kollera, který si díky svému vystupování vydělal dokonce už i na skříň. Na Vegas to ovšem nestačilo.

ČS má talent oslavilo i Patnáctiny

Zpěvačka Alexandra Vojtková nedostala od Lucie Bílé žádné kladné ohodnocení. „Vy jste tu písničku zabila,“ kroutila se nad jejím výkonem česká slavice. Nikola Čapkovičová zase pohřbila písničku Katy Perry a pěvecká dvojice LuŠtěLa svoji píseň Patnáctiny konečně zazpívala naživo i v talentové soutěži. Doposud se děvčata dočkala jen ohlasů na internetu.

Porota byla také okouzlena výkonem Jo-Joo Slinky a Petrem – Vojtou – Mukem. Ten málem dohnal k slzám i Martina Dejdara. „Nemám vás rád. Netušil jsem, že by mě tak brzo dokázal někdo rozbrečet.“

Co dokázalo pobavit celé publikum, byl skladatel Jiří Harnach, který porotce a moderátory poprosil o pět slov. Byla vymyšlena čučorietka, Vegas, strejda, Japonec a vášeň. Za hodinu se s těmito slovy a mnoha verši objevil znovu na podiu a zahrál na kytaru nově složenou píseň Japonské tango.

A jak je všude známo – to nejlepší musí přijít na konec. A jak je známo v Česko Slovensko má talent, tou nejlepší se stala zpěvačka. Přesněji řečeno Eva Burešová, jež předvedla svůj dokonalý výkon s písní Listen od Beyoncé. Bílou to zahřálo u srdce, Dejdar a Slávik komentovali šaty a publikum aplaudovalo, co jim síly stačily.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Česko Slovensko má talent vystoupila LuŠtěLa. Došlo i na slzičky