Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejhorší české klipy. Podívejte se, jak si striptéři hráli na hvězdy

Redakce

Redakce

15. 12. 2011

!Anketa!Nelze pochybovat o tom, že tuzemská hudební scéna vyprodukovala vedle kvality také celou řadu příšerností. Podívejte se na ta nejhorší česká hudební videa a posuďte sami. 

FOTO: Nejhorší české video (s)hity.

Nejhorší české video (s)hity, Zdroj: archiv

Vzhledem k (ne)kvalitě vybraných videí je velmi těžké, místy až nemožné, sestavit odpovídající umístění od nejhoršího po méně horší. Stupně vítězů si tak stanovte, čtenáři, sami. A abyste měli z čeho vybírat, představujeme deset nejžhavějších kandidátů.

Začínáme opravdovou rapovou lahůdkou s mezinárodním přesahem. Česko-vietnamská hudební spolupráce na tomto love rap songu v podání mladého dua říkajícího si T&R vás jistě zasáhne srdceryvným příběhem.

Za povšimnutí stojí profesionální výkon adolescentního frontmana. Tomu se sice na jeho klukovské hrudi neblyští zirkonový přívěsek dolaru jako každému správnému gangstovi či rapperovi, nýbrž pozlacený prstýnek, jenž ovšem dodává dramatické pointě jistou autentičnost. Jistě to byl dar od dívky, kterou postihl takto krutý osud. Refrén s asijským nádechem nezanechá jedno oko suché.

Kofeinový interpret nazývající sám sebe zřejmě dle svého nejoblíbenějšího posilňujícího moku se rozhodl podělit o rady, jak postupovat při seznamování s neznámou dívkou. Oceňujeme jeho tipy i exotiku v podobě mexické tanečnice.

Čtěte také: Normalizační hity. Podívejte se, jakou hudbu lidé milovali i nesnášeli

Hip hop raggae, jak charakterizuje tento nepopiratelný odvážlivec svou tvorbu, prý umělecky působí i v Londýně. Rozšiřuje tak úspěšně superlativy o naší domácí scéně na západ a my mu tímto za jeho zásluhy děkujeme. Už jen proto si Kapucino zaslouží zveřejnit zde tento klip.

A teď  trocha inspirace pro vaší další narozeninovou párty. Nemusí to být samozřejmě taková divočina jako v případě patnáctin dospívajících dívek ze skupiny Luštěla. Nutno ovšem podotknout, že děvčata opravdu nemají lehký život – trýznění výukou ve škole jim bere drahocenný čas, který by mohly věnovat tvorbě dalších tak unikátních songů. Škoda jen, že nezačaly dříve, v současnosti je hravě převálcuje o generaci mladší uskupení 5 Angels.

Pokud jste, stejně jako autor tohoto článku, dosud žili ve slepé nevědomosti, co to znamená být člověkem typu EMO, zde naleznete spolehlivý a vyčerpávající výklad a shromáždíte všechny základní potřebné informace. Zjistíte, proč nosí vyznavači této subkultury vlasy na patku, jaká je správná přezdívka pro vyvolené tohoto směru a proč se nekamarádit s lidmi, kteří bydlí v oranžovém paneláku. Emaři, spojte se!

Na někdejší hvězdu pop music osmdesátých let, vlastním jménem Arnošt Piaček, se bude vzpomínat jen v dobrém. Kdo nezná průběh nezáviděníhodně krutých posledních měsíců jeho života, nechť má šanci k pousmání alespoň v legendárním videu Julie. Při něm totiž musel protagonista natáčení absolvovat se záměrně zaseklým zipem do kožní tkáně. Jinak si nelze tu nebezpečnou tóninu mužského hlasu vysvětlit.

Těžko říct, zda vás donutí toto čtyřprocentní uskupení neodejít s pohoršením od počítačové obrazovky. Co ale jisté je, že se nemusíte bát, že by snad byla ještě reálná příležitost se s hochy z T-boyz někdy v životě setkat. Klučinové se ani ne tak ze své soudnosti, ale spíš z donucení mediálním zjištěním o striptýzových brigádách některých členů skupiny, rozhodli činnost kapely již před několika památnými roky ukončit. Hoši, děkujem!

Trpíte-li neskonalou touho po nacionalismu, inspirujte se vítací středoškolskou hymnou pro turisty města Pelhřimova. Na svědomí ji má skupina potomků zaměstnanců místního zastupitelstva, která usiluje o veřejnou zakázku na přidělení prostředků ke zpracování rozsáhlejší geografické kampaně. Jejím účelem má být rozšíření obecného povědomí o městě na Vysočině nejen prostřednictvím serveru youtube.

Na tomto místě přichází menší varování především pro slabé povahy, které by mohly utrpět újmu pod tíhou nepřeberného množství něžnosti v celkové délce 3,25 minuty.

Čtěte také: Nevydařil se vám sex? Zde jsou hudební tipy, s nimiž chytíte druhý dech

Říkáte-li si, že jste tohoto slaďoulinkého romantika už někde viděli, vězte, že působil v ještě tesknější formaci V.I.P., která byla šálkem čaje pro jen opravdu významně odolné posluchače. Lépe řečeno pro odolné posluchače s významnou vadou sluchu.

Žatecký rodák Petr Kotvald měl raději zůstat u pěstování nejúspěšnější suroviny této oblasti nebo u kolegy Hložka, jenž mohl utrpení z jeho sólového projektu alespoň částečně usměrnit a nás ušetřit. Pozvánka do jakéhosi ráje, kde není parlament a nezávislé soudnictví je tak pro vnímavější jedince jednosměrkou do hudebního pekla a nepomůžou už ani věrné holky z hložkovsko-kotvaldské školky. Pá pá.

Mladší ročníky narozené po roce 1986 si mohou gratulovat, že největší úspěchy skupiny Kroky Františka Janečka je  minuly stejně jako totalitní režim. Ne, že by se snad měl hrůzný pocit z těchto nesrovnatelných událostí dávat do jedné roviny.

Výše uvedený odkaz snad hovoří za vše a netřeba jej komentovat, jedná se již o téměř samotné finále našeho výběru a vy se sami můžete přesvědčit, proč asi Markétě Muchové balonek uletěl.

A abychom vše nesvalovali jen na historické hudební milníky, uzavíráme TOP 10 nejhorších českých klipů bonusovým přídavkem v podobě velvyslanců současné dechové osvěty. Komu by se snad zdálo, že se jedná o prohranou sázku tří účastníků pořadu Jste to, co jíte, bohužel jste na omylu. Tihle korby to myslí bohužel smrtelně vážně. Málokoho tak zklamal fakt, že svým coverem Mašinky se toto trio nerozhodlo s grácií zanechat dalších snah o předělání nepředělatelného. Víckrát už (snad, prosím) ne!

[poll id=“120″]

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Nejhorší české klipy. Podívejte se, jak si striptéři hráli na hvězdy