Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejhorší filmy roku 2011: Umírali jsme u dementních robotů a upírů

Redakce

Redakce

29. 12. 2011

!Anketa!Jaké byly ty nejhorší filmy už téměř ukončeného roku 2011? U kterého snímku si naše redakce ukousala nehty nudou? Hlasujte v anketě a porovnejte výsledek s námi.

Chodící bankomat Michaela Baye nás moc nepotěšil, Zdroj: distributor filmu

Pokud by se v rubrice Film a TV na TOPZINE.cz udělovaly Zlaté maliny, tedy ceny za nejhorší filmy roku 2011 (alespoň za ty, které měly premiéru v českých kinech v tomto roce), nevyhrál by nikdo. Ani jeden film se v našem seznamu neopakuje, takže se můžete podívat na takový seznam nejhorších fláků v tomto roce. Nezapomněli jsme na nový Twilight, hororovou 3D srandu ani na původně ambiciózní fantasy z antického Řecka.

Pavlína Nouzová (editorka Filmu a TV, recenzentka)

Tantra

Možná byly tento rok natočené i větší nudy k ukousání (počínají 4D čichacími papírky a konče podivnými pseudo-horory), ovšem v kvalitě natočení, v promluvách a myšlence je Tantra absolutní peklo. Nehezké záběry a vykukující mikrofony se dají pořád omluvit nedostatkem peněz. Protiřečení v dokumentu je už ale velký problém (o sex přece nejde, hlavní je souznění duší, a proto ti strčím palec do zadku). Ale co, tohle vlastně ani dokument není, jen jedna velká reklama.

Tereza Janíková (zástupkyně editorky Filmu a TV)

Noc žraloka 3D

Čistokrevný odpad. Takovéto filmy se vyznačují značnou mírou stupidity, antilogiky, nudy, trapnosti a vůbec všemi myslitelnými zhoubami filmového umění (či průmyslu, chceme-li). Film s asi největším počtem WTF?! momentů tohoto roku. Gratuluji!

Jan Chalupa (editor rubriky Filmy a seriály na FANZINE.cz)

Transformers 3

Nepovedená blbost s bezduchou akcí a dementním příběhem. Tam, kde byl první díl slušnou zábavou, je díl třetí neslušnou zhovadilostí.

Oldřich Mánert (recenzent Filmu a TV)

Řetězová zpráva

Když se celou dobu snažíte přijít na to, kdo je vlastně vrah, a nakonec to neví ani samotní tvůrci, je něco špatně. Čistokrevné utrpení hraničící s lehčí operací bez narkózy. Chtěl jsem odejít z kina, chtěl jsem spát. Nemohl jsem ani jedno. Budiž titul nejhoršího filmu roku malou odplatou pro tvůrce.

Lucie Šimůnková (recenzentka Filmu a TV)

Tvůj snoubenec, můj milenec

Příšerných filmů jsme viděli vloni víc než dost, ale tento nad nimi kraluje. Tuctový příběh, příšerné postavy, které hrají otravní a nudní herci, takřka nerozdýchatelná stopáž. Film ukazuje nebezpečný trend, kdy už je prakticky jedno, co se na plátně odehrává, hlavně, že to má happy end.

Veronika Jílková (parafrázistka Filmu a TV)

Odnikud někam

Nudný a téměř němý film, který ve mně nevyvolal pocity smutku ani štěstí či lehkého pousmání.

Ondřej Zahrádka (profilář Filmu a TV)

Válka Bohů

Kdybych si měl vybrat mezi pomalou smrtí a koukáním na tento film znovu, vybral bych si pomalou smrt. Dlouhou dobu jsem se v kině tak nenudil, a co je horší, peníze mi nikdo nevrátí.

Adéla Nikodýmová (DVD recenzentka Filmu a TV)

Kovbojové a vetřelci

Určitě ne nejhorší film letošního roku (na to tu máme jistě jiné adepty), ale nejslabší, co jsem letos v kině viděla. Craig byl sice sexy, ale celý film nezachrání. Navíc mě naštvalo, že mu na konci nezbyla žádná ženská. Tomu říkají americký film?!

Jindřich Bláha (parafrázista Filmu a TV)

žádný

Opravdu špatné filmy jsem letos asi neviděl, ale musím zmínit největší zklamání tohoto roku, kterým pro mě bylo Zrození Planety opic. Pravděpodobně se s drtivou většinou neshodnu, ale dojem, který ve mně po zhlédnutí zůstal, byl – na psychologické drama příliš naivní, prvoplánový scénář a nepropracované postavy a jako akčňák to se svými posledními deseti minutami akce u mě taky neuspělo.  Na to, jakou kritiku schytal za svoje opičáky Gilliam…

Marek Benda (parafrázista Filmu a TV)

Saxána a Lexikon kouzel

Nic hloupějšího ani urážlivějšího snad na světě v tomto roce nevzniklo. Naprosto zbytečné pokračování, které se ani tolik nevěnovalo Saxáně jako spíš její tetě. Přejmenovat film a pak zavřít do trezoru.

Tomáš Dolejš (parafrázista Filmu a TV)

Twilight sága: Rozbřesk – 1. část

Nikdy jsem neměl rád Twilight ságu. Podle mě nezajímavý děj, jen obchodní trik, jak vytáhnout co nejvíce peněz z fanynek sexy upíra Edwarda.

Kristýna Motlová (parafrázistka Filmu a TV)

Zkažená úča

Vyloženě odpadový film jsem letos neviděla žádný, z těch zhlédnutých byla ale Zkažená úča rozhodně tím nejhorším. Má neoblíbená Cameron Diaz, klišé vedle klišé a rádoby komické prvky, které mě však k smíchu nepřiměly snad ani jednou. Tohle mělo k filmovému zážitku hodně daleko.

[poll id=“128″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejhorší filmy roku 2011: Umírali jsme u dementních robotů a upírů