Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Historické drama poráží akční sci-fi s Damonem

Skvěle obsazené historické drama The Butler o víkendu překvapivě přilákalo do kin nejvíce amerických diváků, kteří jsou nejspíš přesyceni komiksovými adaptacemi a sci-fi velkofilmy. A jak si s návštěvností stály další snímky?

FOTO: Robin Williams Forrest Whitaker The Butler

„Obsluhoval jsem amerického prezidenta.“ Zdroj: Weinstein

Především publikum středního věku nechalo o víkendu v pokladnách amerických kin vítěznému filmu The Butler 25 milionů dolarů. Titulní postavu černošského komorníka, který v rozmezí 35 let obsluhoval v Bílém domě 8 prezidentů, si zahrál Forrest Whitaker, jednotlivé hlavy Spojených států ztvárnili např. Alan Rickman, Robin Williams nebo John Cusack.

Na druhém místě skončila s tržbami ve výši 17,8 milionů komedie Millerovi na tripu, ve které Jennifer Aniston a Jason Sudeikis pašují drogy přes mexické hranice. Obsazení určitě má vliv na vysoké tržby snímku, ve kterém se měli původně objevit úplně jiní herci v čele s veteránem vedlejších rolí Stevem Buscemim.

video
play-sharp-fill

Třetí pozice a tržby 13,6 milionů dolarů patří akční sci-fi Elysium s Mattem Damonem. Elysiu se nedaří tolik jako např. tematicky spřízněnému Nevědomí a jeho klesající tržby mohou potvrdit nedávná slova pánů Spielberga a Lucase o brzkých změnách ve financování filmového průmyslu.

Čtvrtý skončil premiérový Kick-Ass 2 s tržbami 13,6 milionů a první pětku uzavírají pixarovská Letadla, která si na konto připsala 13,1 milionů. Na do kin vstoupivší životopis Steva Jobse a thriller Paranoia s Harrisonem Fordem čekaly už jen nižší příčky.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=186 /]

Tento týden americké diváky čekají dvě novinky z dvou různých soudků. Spíše dámské části publika bude určena romantická fantasy Mortal Instruments: Město z kostí, spolu s ní pak do kin vstoupí britská sci-fi parodie The World’s End s osvědčenou dvojicí Simon Pegg a Nick Frost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Historické drama poráží akční sci-fi s Damonem