Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Paranoia: Harrison Ford a Gary Oldman využívají mladíka Liama Hemswortha

Redakce

Redakce

11. 6. 2013

Nový thriller Paranoia nás vtáhne do světa byznysu a hi-tech technologií, kde proti sobě bojují dva velcí konkurenti, Harrison Ford a Gary Oldman. Prostředníka mezi nimi si zahraje Liam Hemsworth.

video
play-rounded-fill

Filmy odehrávající se na poli vysokého obchodu bývají plné peněz, bankéřů a hlavounů z Wall Street. Film Paranoia ale působí více odlehčeně. Ačkoliv se jedná o nefalšovaný thriller z prostředí byznysu, trailer napovídá, že půjde spíše o příběhy hlavních postav než o milionové kontrakty a složité firemní plány.

Hlavní postavou filmu je mladý zaměstnanec s tváří Liama Hemswortha, který pracuje za málo peněz ve velké firmě zabývající se hi-tech technologiemi. Jeho šéf mu dá šanci, vydělat si velký balík peněz a zajistit tak svého nemocného otce. Práce ale spočívá ve špehování inovací v konkurenční firmě, z které se jen tak nepůjde vyvlíknout.

Film Paranoia zaujme hlavně svým hereckým obsazením. V rolích šéfů dvou konkurenčních společností se objeví Harrison Ford a Gary Oldman, kteří už proti sobě stáli ve slavném filmu Air Force One. Liam Hemsworth pak v traileru působí velmi charismaticky a do světa obchodu se dobře hodí.

Trailer působí velmi svižně a zaujme i zápletkou. Je vidět, že tvůrci nás nechtějí nudit dlouhými debatami o firemních technologiích a inovacích, kterým pak stejně téměř nikdo nerozumí. Snaží se přiblížit život člověka, který chce mít více, ale tím pádem musí přistoupit na špinavou hru. Ta se pak obrací proti němu a přinese tak zajímavý vývoj filmu.

Zda dokáže Paranoia udržet napínavou atmosféru po celou dobu promítání, uvidíme v kinech  12. září 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paranoia: Harrison Ford a Gary Oldman využívají mladíka Liama Hemswortha