Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu This Is The End: Další konec světa čekejte v září 2013

Redakce

Redakce

5. 1. 2013

Patříte k těm lidem, kteří si před loňským údajným koncem světa udělali zásoby potravin, postavili si na zahradě bunkr a teď nevíte, co s ním? Zkuste se inspirovat novým filmem dvojice Evana Goldberga a Setha Rogena: This is the End (To je konec!) a možná si příště pobyt v bunkru ještě rozmyslíte.

video
play-sharp-fill

Zatímco potomci starých Mayů vesele oslavovali příchod nového věku a ostatní lidé rozprodávali majetek a kupovali drahá místa v prominentních krytech, dvojice autorů Evan Goldberg a Seth Rogen se pokusila nad zprávami o konci světa zamyslet trochu jinak. Napsali komedii o tom, jak apokalypsu zažívá šest přátel zavřených v jednom domě v Los Angeles.

Film prošel několika proměnami. Ať už jde o název – nejdříve se film jmenoval The Apokalypse (Apokalypsa) – nebo ať jde o celkový koncept. Snímek by měl být totiž remakem Jay and Seth Versus the Apokalypse (Jay a Seth versus Apokalypsa), což je původní dílo Setha Rogena se stejnou tematikou.

Po sériích katastrofických událostí je Los Angeles zničeno. Zásoby docházejí a partu začíná ničit ponorková nemoc. Nakonec jsou všichni nuceni vyjít z domu ven, čelí světu, který je teď tam venku, a odhalují, co pro ně znamená pravé přátelství a vykoupení.

Herci hrají sami sebe

Všichni herci, kteří byli do filmu obsazeni, hrají sami sebe. Malou roli dostala dokonce i Emma Watson a Rihanna. Původně chtěli tvůrci oslovit pro spolupráci Daniela Radcliffa, ale nakonec se rozhodli pro jeho magickou kolegyni.

Ukázce z filmu předchází krátká předmluva autorů, kde představují svůj film. Předmluva ale vypadá alespoň prozatím o dost lépe než samotný snímek dvakrát slibovaný. Na efektivitě  nepřidává především fakt, že dvě a půl minuty zabili tvůrci traileru prakticky skoro statickou rozmluvou postav o konci světa. Tato část nudí, je příliš dlouhá a nic se v ní neděje.

Zbytek traileru představují rychlé sestřihy apokalypsy. Scéna, která zaujme, je rozhodně pád mrazáku na prodavačku. Zejména díky použití velkého množství krve.

Co od filmu očekávat?

Po zhlédnutí traileru není jasné, co se dá od filmu očekávat. Dost možná v tom nemají jasno ani režisér, ani scénárista. Lze jen doufat, že se ve filmu objeví stejný styl humoru, který Seth Rogen vložil do svého předchozího snímku Green Hornet. Pokud ano, můžeme se těšit na svérázné ztvárnění konce světa braného s humorným nadhledem. Kdyby se ale tento trailer záhadně ztratil a objevil by se místo něj nový, konec světa by to rozhodně nebyl.

This Is The End (To je konec!), USA, 2013, Akční / Komedie, Režie:Seth Rogen, Evan Goldberg, Hrají:James Franco, Jason Segel, Jonah Hill, Seth Rogen, Michael Cera, Paul Rudd, Emma Watson, Jay Baruchel, Danny R. McBride, Craig Robinson, Rihanna, Aziz Ansari, David Krumholtz, Martin Starr, Mindy Kaling, Evan Goldberg, Jason Trost, David Jensen, Ricky Mabe, Philippe Radelet

Premiéra v ČR: 19. září 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu This Is The End: Další konec světa čekejte v září 2013